שתף קטע נבחר

צה"ל לחיילים החרדים: לא נכפה שירת נשים

אחרי התפטרות הרב ראב"ד, ל-ynet נודע כי בצה"ל הודיעו לחיילים החרדים שתנאי השירות לא ישונו. הם ימשיכו לשרת בנפרד מנשים, יקבלו אוכל כשר למהדרין, יעברו שיעור תורני יומי ולא יידרשו להאזין לזמרות. ח"כ משה גפני: לא להתגייס

אחרי התהפוכות האחרונות - בחיל האוויר מרגיעים את החיילים החרדים: ל-ynet נודע כי ראש מחלקת חובה, תכנון ומקורות (חות"ם) בחיל האוויר, אלוף-משנה יואב בר סלע, כינס בשבוע האחרון את החיילים החרדים בחיל והודיע להם כי תנאי השירות שלהם לא ישתנו.

 

גורמים בצה"ל: מהלך מתוזמר נגד גיוס חרדים

 

משמעות הדברים היא כי האפשרות של שינויים בהגדרות תנאי השירות, שנידונה בחודשים האחרונים באגף כוח אדם, לא תתממש. בין היתר מדובר בסוגיית השירות לצד נשים, נוכחות באירועים שבהן שרות נשים, אספקת אוכל כשר למהדרין ושיעור תורני יומי.

 

"צה"ל היה צריך להעביר את המסר בתקשורת באופן חד וברור, לא פחות משהועברה ההחלטה לפיה ייאסר על חייל לצאת בשל שירת נשים", אמר אליהו לקס, ראש האגודה למען החייל התורני. לדבריו, "האגודה הייתה רוצה לראות את הרב הצבאי הראשי בפרט ואת הרבנות הצבאית בכלל זוקפים את ראשם כממשיכי דרכו של הרב גורן זצ"ל שנלחם על קיום התורה הקדושה בצבא בלי ויתור על אף פסיק".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "בניגוד לשמועות שרווחו בנושא, אין כל החלטה על שינוי בשירות החרדים בצה"ל. המפקדים יפעילו שיקול דעת בהתאם לנסיבות האירוע ומאפייני האוכלוסיות המשתתפות בו".

 

ח"כ גפני: לא להתגייס 

בתוך כך, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קרא הערב לחרדים שלא להתגייס לצה"ל. בראיון לרדיו "קול חי" אמר גפני כי "אסור להתגייס" משום ש"הם מתכוונים להפוך אותך לאדם אחר". לדבריו, "הצבא פשוט כשל במבחן".

 

ח"כ גפני. מתנגד לגיוס לצה"ל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ח"כ גפני. מתנגד לגיוס לצה"ל(צילום: ירון ברנר)
  

בשבוע שעבר התפטר רב חיל האוויר, סגן-אלוף רם משה ראב"ד, מתפקידו בפרויקט שילוב החרדים בצבא, בטענה שהמהלכים שמוביל אגף כוח אדם עלולים לפגוע בתנאי השירות של חייליו מבחינה דתית ורוחנית. הבוקר נפגש הרב ראב"ד עם מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן. במהלך הפגישה הוחלט כי ראב"ד לא ימשיך בתפקידו הנוכחי, אך ימשיך לשרת בחיל.

 

בחודש שעבר החליט הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, כי חיילים לא יורשו לצאת

מטקסים רשמיים שבהן שרות נשים. באירועי הווי, לעומת זאת, חיילים יוכלו לצאת. ההחלטה התקבלה בעקבות כמה מקרים שבהם חיילים וצוערים נטשו אירועים צבאיים בשל שירת נשים. 

 

אתמול שיגרו תלמידים וחיילים מישיבות הסדר מכתב לרב-אלוף גנץ, וקראו לו לחזור בו מההחלטה. "חיוב נוכחות החיילים הדתיים בעת שירת נשים מנוגד להלכה היהודית ויש בו כפייה חילונית המנוגדת לערכי החירות", כתבו החיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצחון שלו? הרב רם משה ראב"ד
צילום: באדיבות ערוץ 10
מומלצים