שתף קטע נבחר

הדוגמנית על ההאמר שמריצה את המילואימניקים

יאנה לוגין יכלה להמשיך להצטלם לשלטי חוצות ולעשות הרבה כסף. אבל במקום תמרוקים וחישובי קלוריות היא העדיפה את ההאמרים של צאלים ומנות הקרב: "המורל גבוה והאווירה מצוינת"

סמלת יאנה לוגין, בת 21 מחיפה, הייתה יכולה לנסות להשתמט משירות צבאי או לכל הפחות לבחור בתפקיד נוח ופשוט שיאפשר לה לצאת הביתה מדי יום, כדי להמשיך לפתח את קריירת הדוגמנות שלה התמסרה בגיל 15. אבל גם היום, במקום בשלטי החוצות ובמודעות הפרסום משקיעה לוגין היפהפייה את רוב זמנה בכוכבות מסוג אחר - על ההאמרים של צאלים.

 

מאז שהתגייסה הספיקה לוגין להשתתף בעשרות אם לא במאות תרגילים גדודיים וחטיבתיים בבסיס האימונים המרכזי של צה"ל בדרום, כחלק מהצוות הלוחם ובתור מפעילת האמר במרכז לאימונים טקטיים. ביחידת מפעילות ההאמר משרתות עשרות חיילות, והן ישנות עם המילואימניקים בשטח באימונים, אוכלות מנות קרב, וכובשות איתם את יעדי האויב בתרגילים.

 

על מסלול, עם ההאמר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
על מסלול, עם ההאמר(צילום: דובר צה"ל)

 

יאנה, כמו חברותיה, גם מתפעלת מערכת מתקדמת, המדמה קרב בין פלוגות שיריון וחי"ר, ומאפשרת לצבא לערוך תרגילים מלאים לקראת עימות עם האויב מבלי לירות כדורים ופגזים. במקום זה היא משתמשת בקרני לייזר המדמות את הירי.

 

"לא היה כמעט אימון שלא היו בו תנאי קור או חום קיצוניים בשטח, אבל זה תפקיד מרתק ומחשל, ובעיקר מעניין", מספרת יאנה. "בכל שבוע אני נפגשת עם מילואימניקים אחרים, מכל אחד מהם אני לומדת על החיים, אני מקבלת עצות טובות, והם דואגים לנו כמו אבא".

 

"גם כשממש קר בלילה, גם במצב שבו אנחנו מנסים להכין קפה בשטח ולוקח שעתיים להרתיח את המים, המורל הוא גבוה והאווירה מצוינת כי יש פליזים ושקיות חימום", מספרת הדוגמנית על ההאמר, כאילו מבטלת כל סטיגמה אפשרית שאולי

הייתה לכם עליה ועל דומותיה. "הלוחמים סומכים עלינו שנביא אותם ליעדים שלהם, ואנחנו אחראיות על הבטיחות שלהם".

 

בימים שבהם הכל עוסקים במקומן של נשים בצבא ובחברה, מספרת יאנה כי היא וחברותיה טרם נתקלו בלוחמים שמסרבים לנסוע בתרגילים עם מפעילת האמרים מבנות המין היפה: "לא רק שלא קרה שסירבו, יתרה מכך - כבר היו כאן דתיים, והם נסעו איתנו בלי בעיה". יאנה, שלאחרונה קודמה לתפקיד של סמלת פלוגתית, מתלבטת אם להמשיך לשירות קבע כמפעילת האמר בגזרות לחימה. בכל מקרה, בשל הצורך באנשים כמו - היא וחברותיה מבצעות את התפקיד גם במילואים.

 

"כשהייתי נערה, היה נחמד להסתובב בחיפה ולראות את עצמי על שלטי חוצות, אבל השירות הצבאי הרבה יותר חשוב לי ומדבר אליי", מסבירה יאנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העדיפה קריירה בבסיס. יאנה לוגין
צילום: דובר צה"ל
מומלצים