שתף קטע נבחר

קנס למדגרה שהשליכה אפרוחים חיים לאשפה

מדגרה באזור זכרון יעקב שעובדיה השליכו אשתקד אפרוחים חיים שנפסלו לשיווק למכולת אשפה, הואשמה בעבירה של התעללות בבעלי חיים ונקנסה ב-60 אלף שקל. "האפרוחים נותרו ללא יכולת לזוז או לנשום", נכתב בגזר הדין

בית משפט השלום בחיפה הרשיע הבוקר (ב') את חברת "רמית רבית הודיים 91 בע"מ" בגין התעללות בבעלי חיים. לפי כתב האישום, החברה השליכה אפרוחים חיים שנפסלו לשיווק לפח אשפה, תוך גרימת סבל לאפרוחים שמתו מחנק והתייבשות.

 

עוד בערוץ בע"ח

 

על פי כתב האישום שהגיש משרד החקלאות ביולי 2011 ותוקן לאחרונה, נטען כי במדגרה  הפועלת בסמוך לזכרון יעקב, הושמדו אפרוחים פסולים שאינם ראויים לשיווק בניגוד לתקנות.

 


צילום: ברוך פייגנבאום

האפרוחים מתו בייסורים (צילום אילוסטרציה: ברוך פיגנבאום)

 

בעקבות תלונות של אזרחים, נודע למשרד החקלאות כי במהלך הקיץ שעבר השליכו עובדי הנאשמת אפרוחים זכרים חיים, שנפסלו לשיווק לשקיות ניילון גדולות המיועדות לאשפה.

 

"האפרוחים הושלכו בעודם בחיים...יחד עם קליפות ביצים, ביצים שבורות ועוברי אפרוחים מתים. השקיות נאטמו והושלכו כשהאפרוחים החיים בתוכם לתוך מכולת אשפה כאשר האפרוחים נותרו ללא מזון ומים וללא יכולת לזוז או לנשום בתוך ערימות הפסולת וכתוצאה מכך מתו האפרוחים מחנק ומהתייבשות", כך נכתב בכתב האישום.

 

בית המשפט ציין כי כדי למזער את סבל האפרוחים בהמתה, הפיץ משרד החקלאות הוראות הנוגעות לדרכי ההמתה המאושרות על פי חוק. במשרד החקלאות אף ציינו כי מנהלי החברה השתתפו בהכשרה שהעניק המשרד בנושא. בעקבות החשד להמתה אכזרית של אפרוחים בניגוד להוראות החוק, נפתחה נגד הנהלת החברה חקירה בסופה הוגש נגדה ונגד מנהל המדגרה כתב אישום.

 

בית המשפט: "התנהגות המצדיקה עונש מאסר"

בעקבות הסדר טיעון בין המדינה לחברה המואשמת, קיבל בית המשפט את ההסדר וגזר על החברה קנס כספי בסך של 60 אלף שקלים, שיועבר לקרן למען בעלי חיים. בנוסף, התחייבה החברה שלא לבצע עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות וחתמה על התחייבות בסך של 60 אלף שקלים נוספים. בחברה טענו כי מדובר במקרה חד פעמי והודו באשמה.

 

יש לציין כי במסגרת הסדר הטיעון, הוסר כתב האישום נגד מנהל המדגרה. השופט זאיד פלאח אמר בהחלטתו כי "התנהגות הנאשמת מהווה התאכזרות המצדיקה הטלת עונש מאסר אילו הנאשם היה אדם בשר ודם ולא חברה בע"מ. על בתי המשפט להבהיר כי כל המתעלל בבעלי חיים, דינו מאסר בפועל ואין להסתפק בקנס כספי. הקנס אליו הגיעו הצדדים הוא קנס ראוי ונכון ויש בו כדי לבטא את חומרת מעשי הנאשמת".

 

כיום העונש על עבירת הנוגעת להתעללות בעלי חיים הינו עד שלוש שנות מאסר בכלא או קנס כספי בגובה של עד 202 אלף שקלים.  שרת החקלאות ומשרד החקלאות בירכו על החלטת בית המשפט והביעו תקווה כי העונש ימנע מקרים דומים במדגרות נוספות.

 

עוד חדשות על בעלי כנף בארץ ובעולם

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליוני אפרוחים זכרים מומתים מדי שנה בתעשייה העופות
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים