שתף קטע נבחר

שוחררו 4 חשודים בתקיפת הצעירה: "לינץ' אכזרי"

"מדובר במעשה לינץ' אכזרי על רקע מגדרי", טען נציג המשטרה בדיון בבית המשפט - אך השופט שחרר שלושה מהחשודים בתקיפת נטלי משיח בבית שמש. המשטרה שחררה חשוד נוסף, ומעצרו של החמישי הוארך ביומיים. המשטרה תערער

יום אחרי התקיפה האכזרית של נטלי משיח בבית שמש, הורה בצהריים (יום ד') בית משפט השלום בירושלים לשחרר שלושה מבין חמשת החשודים שנעצרו. מעצרו של חשוד נוסף, יהושע מרדכי בלויא, הוארך ביומיים, וחשוד אחר שוחרר על-ידי המשטרה בתנאים מגבילים. המשטרה תערער מחר על ההחלטה, ועד אז יעוכב שחרורם של השלושה.

 

החרדים: נטלי משיח הרימה חולצה; משיח: זה שקר

 

עשרות חרדים תקפו אתמול את משיח, בת 27, כשתלתה מודעות ברמת בית שמש. הם יידו לעברה אבנים, שפכו אקונומיקה וירקו. היא הסתתרה במכוניתה, אך השמשה נופצה באבן והצמיגים נוקבו. משיח ניסתה להימלט לבניין סמוך, שם הותקפה מילולית. "ראיתי את המוות בעיניים, חשבתי שאני עומדת למות", סיפרה אחרי שניצלה.

 

"ראיתי את המוות בעיניים". נטלי משיח (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"ראיתי את המוות בעיניים". נטלי משיח(צילום: נועם מושקוביץ)
 

"מדובר במעשה לינץ' אכזרי על רקע מגדרי כלפי אשה שביצעה את עבודתה", אמר נציג המשטרה בדיון בבית המשפט, "המשיבים היו בין אלה שלא זו שקיללו את האשה, אף הצטיידו באבנים, בכלי מלא באקונומיקה, והיכו במכונית של המתלוננת באמצעות האבנים, שפכו עליה אקונומיקה, גנבו את מפתחות רכבה מהסוויץ', כל זאת תוך סכנת חיים ממשית לאותה אשה בעקבות הלינץ' הגזעני".

 

במשטרה ביקשו להאריך את מעצר החשודים בחמישה ימים, אך השופט לא קיבל את הבקשה. החשוד יונה אייכלר (28) שוחרר בערבות ורפאל אקשטיין (31) ואלעזר ליברמנש (22) שוחררו למעצר בית. מעצרו של יהושע מרדכי בלויא (28) הוארך עד ל-27 בינואר. חשוד נוסף, נחמן סגל, שוחרר על-ידי המשטרה בתנאים מגבילים.

 

בסיס לחשד סביר נגד שלושה מהחשודים 

"עיון בחומר החקירה מלמד כי יש בסיס לחשד סביר כנגד המעורבים רפאל אקשטיין, יהושע מרדכי בלויא ואדם נוסף בשם נחמן סגל, אשר שוחרר על ידי המשטרה", כתב השופט ירון מינטקביץ בהחלטתו, "הבסיס לחשד נגד יונה אייכלר ואלעזר ליברמנש חלש יותר". הוא ציין כי הוחלט יחד עם נציגי המשטרה לשחרר את אקשטיין למעצר בית מנסיבות הומניות הקשורות לרעייתו.

 

עד ראייה לתקרית אמר ל-ynet אמש כי משיח הגיעה לשכונה החרדית

במכנסיים ושיער גלוי, "וזה דבר שלא יכול לקרות". על פי חלק מהעדויות, משיח הרימה בשלב מסויים את חולצתה לעיני ההמון המשולהב לאות התרסה, או אולי כדי להבריח אותם. עם זאת, גם הם מודים כי מתחת לחולצה היא לבשה חולצה נוספת, כך שגופה לא נחשף. היא עצמה הכחישה את הטענה הזאת.

 

סנגורם של החשודים, עו"ד יאיר נהוראי, מסר בתגובה להחלטת השופט כי "אפשר להצטער על המעצרים הנמהרים - כפי שעולה מהחלטת בית המשפט. יש לקוות שלא יוגש ערר בעניינם ושחרורם יתאפשר כבר היום".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נטלי משיח. הותקפה באבנים ואקונומיקה
צילום: נועם מושקוביץ
המכונית של משיח, אחרי התקיפה
צילום: נועם מושקוביץ
אחד החשודים בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים