שתף קטע נבחר

הותקפה בבית שמש: "חשבתי שאני עומדת למות"

נטלי משיח, תושבת בית שמש, לא האמינה שתפחד להסתובב בעיר הולדתה. עשרות חרדים קיצונים יידו עליה אבנים וקיללו אותה. "התחננתי אליהם שיפסיקו, הבטחתי שאלך משם, אבל הם לא עזבו אותי. עוד 50 אנשים עמדו והסתכלו מבלי לעשות דבר"

"לא הספקתי אפילו להוריד את בלם היד, והם כבר היו סביבי, צמודים לרכב, ניפצו את כל החלונות, וזרקו את הסלעים עליי. התחננתי אליהם שיפסיקו, הבטחתי שאלך משם, שיעזבו אותי, אבל הם לא עזבו אותי. ותוך כדי כך עוד 50 אנשים עמדו והסתכלו, נשים, גברים וילדים, ולא עשו כלום. גם מתוך בית הכנסת הסתכלו. אף אחד לא אמר כלום ולא עשה כלום".

 

נטלי משיח, תושבת בית שמש בת 27, שהותקפה בעיר על ידי חרדים קיצונים ונפצעה קל, משחזרת את תקיפתה בידי עשרות: "ראיתי את המוות בעיניים, חשבתי שאני עומדת למות. ראיתי עשרות חרדים מגיעים מכל מיני כיוונים עם סלעים בידיים ובקבוקים שלא ידעתי מה יש בתוכם". רק אחר כך גילתה שזו היתה אקונומיקה.

 

משיח ליד מכוניתה שהושחתה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
משיח ליד מכוניתה שהושחתה(צילום: נועם מושקוביץ)

 

משיח עובדת חמש שנים כמנהלת צוות מכירות בחברה שמגבירה את הסיכויים לזכייה בלוטו. "גם לפני כן עבדתי עם הציבור החרדי. בעבודה הנוכחית אני תולה שלטים, אנשים מתקשרים ואני מגיעה אליהם הביתה, כך שיוצא לי לעבוד לא מעט עם חרדים". לדבריה, היא הזהירה את תוקפיה כי בכוונתה להזמין משטרה למקום. "חזרתי לכיוון האוטו שהיה מונע, התקשרתי 100, סיפרתי שמישהו קרא לי זונה וירק עליי. ביקשו ממני להמתין ולחכות עד שהם יגיעו".

 

משיח חיכתה למשטרה, "אחרי עשר דקות התקשרתי שוב, אמרו לי שהם בדרך. התקשרתי גם לאחי וסיפרתי לו שתקפו אותי. בזמן שדיברתי איתו ראיתי עשרות חרדים מגיעים מכל מיני כיוונים עם סלעים בידיים ובבקבוקים".

 

"חשבתי שאמות". מכוניתה של משיח (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"חשבתי שאמות". מכוניתה של משיח(צילום: נועם מושקוביץ)
 

במהלך ההמתנה למשטרה, המשיכו החרדים הקיצונים לתקוף אותה. אחרי שחלון מכוניתה נופץ, שפך אחד התוקפים אקונומיקה. "הייתי בטוחה שהם הולכים להדליק את החומר כשאני בתוך האוטו. ראיתי את המוות בעיניים, חשבתי כבר שאני עומדת למות. פשוט עברתי מכסא הנהג לצד שליד הנהג, יצאתי מהרכב והתחבאתי ליד הדלת, כשאני מתכופפת עם ידיים על הראש, אבל זה לא נגמר".

 

משיח סיפרה שהתקרב אליה בחור שהשליך על רגלה אבן. "ברחתי לבניין סמוך, הכי קרוב שהיה לאוטו, אבל גם בתוכו היה אחד מהם. הוא קרא לי 'זונה', 'שיקסע', ואני עומדת מולו, רועדת ובוכה". רק לאחר דקות ארוכות הגיעה למקום ניידת משטרה, ומשהבחינו בה התפזרו הנוכחים.

 

משיח העידה על עצמה כי הגיעה לשכונה בלבוש צנוע. "גם אני אשה מאמינה, אני מכבדת אותם. אבל לרמת בית שמש לא אתקרב עוד. משהו חייב לקרות, לא ייתכן שאני אפחד ללכת בבית שלי, במקום שבו נולדתי וגדלתי. אני צריכה לפחד ללכת ברחובות העיר שלי"?

  

האח הוזעק: "עומרי, הורגים אותי"

אחיה של נטלי, עומרי, הוזעק למקום וסיפר כי היא התקשרה אליו ואמרה "עומרי, הורגים אותי". לדבריו, "תוך כדי אני שומע את הצעקות ואת החלונות של הרכב מתנפצים. נסעתי לשם מהר במונית ונשארתי איתה על הקו, היא לא יכלה לדבר". הוא הוסיף כי בכל אותו זמן שמע "כאוס שלם מסביב,

ואני חושב לעצמי שאחותי נרצחת עכשיו".

 

כשהגיע למקום ליווה אותה לתחנת המשטרה: "הם היו מלאי קור רוח. אנחנו מתעסקים פה פשוט עם רוצחים. כשראיתי את הרכב מנופץ, הדבר הראשון שעלה לי בראש זה הלינץ' ברמאללה בתחילת האינתיפאדה, זו הייתה התחושה שלי. אין לי ספק שאם לא היו מגיעים לשם בזמן, זה היה נגמר ברצח, אני לא יודע מה היה גורם להם להפסיק. מדובר פשוט בפשע מאורגן היטב".

 

הוא טען כי שני אנשים שאחותו זיהתה שתקפו אותה מצאו מסתור בבית כנסת סמוך, "וחומה של אנשים עצרה את המשטרה, והם ברחו מהצד השני".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משיח. מפחדת בעיר מגוריה
צילום: נועם מושקוביץ
החשודים בתקיפה
צילום: נועם מושקוביץ
מכוניתה של משיח
צילום: אלי ונונו
מומלצים