שתף קטע נבחר

החרדים: נטלי משיח הרימה חולצה; משיח: זה שקר

התקשורת החרדית נתנה ביטוי נרחב לעדי ראייה שטענו כי הצעירה שהותקפה בבית שמש בידי קיצונים באה לתלות מודעות "בלבוש לא הולם", ללא כיסוי ראש ובמכנסיים. אחד מהם רמז שייתכן והיא הגיעה לעשות פרובוקציה. משיח בתגובה: "לא הרמתי את החולצה. זה פשוט לא נכון"

נטלי משיח, הצעירה שהותקפה אמש (יום ג') בבית שמש בידי חרדים קיצונים ונפצעה קל, סיפרה שראתה "את המוות בעיניים". אך בתקשורת החרדית מציגים תמונה שונה, לפיה ניסתה לחולל פרובוקציה כשהרימה בהתרסה את חולצתה לעבר התוקפים. המשטרה עצרה שלושה חשודים בתקיפה. עורך הדין יאיר נהוראי, המייצג שניים מהחשודים, טען כי הם מכחישים כל קשר לאירוע.

 

חרדים קיצונים תקפו צעירה בבית שמש:

 

עוד בחדשות ynet:

  

"בכל ריכוז חרדי, גם מתון, היא הייתה נתקלת במחאה חריפה" (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"בכל ריכוז חרדי, גם מתון, היא הייתה נתקלת במחאה חריפה"(צילום: נועם מושקוביץ)

 

לטענת חרדים שהיו עדי ראייה לתקרית, משיח הגיעה לתלות מודעות בלב השכונה החרדית בלבוש שאינו הולם.  אף שהוזהרה מראש שלא לעשות זאת, היא ניסתה להיכנס כך לתוך בית הכנסת - דבר שלדברי החרדים היה מקומם חרדי מכל סוג שהוא, ולא רק את ה"סיקריקים" - כינוי לאותם צעירים חרדים קיצונים.

 

"אין ספק שהתגובה של המקומיים הייתה קיצונית, אבל בכל ריכוז חרדי, גם מתון, היא הייתה נתקלת במחאה חריפה", אמר אחד החרדים, "אני לא יודע אם היא עשתה את זה בכוונה, כפרובוקציה, או שפשוט לא הבינה כמה זה לא לעניין, אבל השורה התחתונה היא שהיא הגיעה לשם עם מכנסיים ושיער גלוי, וזה דבר שלא יכול לקרות".

 

הוא הוסיף כי ייתכן שהתוקפים חשבו שמדובר בפרובוקציה לתקשורת. "צריך להבין גם שהחבר'ה פה רגילים לכל מיני פרובוקטורים שמכינים מראש את כלי התקשורת והמשטרה לכך שהולך להיות בלגן, וחשבו שגם הפעם זה המקרה ושלא מדובר בבחורה תמימה שבאה לתלות מודעות. בהחלט יכול להיות שהיה פה מקרה מצער של אי-הבנה משני הצדדים".

 

על פי אחת העדויות, בשלב מסוים הרימה משיח המותקפת את חולצתה לעיני ההמון המשולהב לאות התרסה, או אולי כדי להבריח אותם. עם זאת, גם החרדים הטוענים כך מודים כי מתחת לחולצה היא לבשה חולצה נוספת, כך שגופה לא נחשף.

 

משיח: "זה שקר. לא עשיתי שום פרובוקציה"

בתגובה לטענות, אמרה משיח ל-ynet כי "כל מה שהם אומרים זה שקר וכזב. לא עשיתי שום פרובוקציה. לא נכנסתי לתוך בית הכנסת ולא הרמתי את החולצה. זה פשוט לא נכון". לדבריה, החרדים הקיצונים "מנסים להצדיק את המעשה שלהם. סך בהכול ירדתי מהאוטו לתלות את השלטים ואז הם תקפו אותי".

 

"גם בקיץ אני נכנסת בלבוש צנוע ומכוסה". רכבה של משיח (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
"גם בקיץ אני נכנסת בלבוש צנוע ומכוסה". רכבה של משיח(צילום: נועם מושקוביץ)

 

משיח שבה והדגישה כי היא עובדת בקהילות של חרדים, ומודעת לרגשותיהם, "יש לי חברים בחורי ישיבות, שאני מכבדת אותם,

וגם בקיץ כשאני נכנסת למקומות האלה אני נכנסת בלבוש צנוע ומכוסה".

 

מוקדם יותר תיארה נטלי משיח את רגעי הפחד: "לא הספקתי אפילו להוריד את בלם היד, והם כבר היו סביבי, צמודים לרכב, ניפצו את כל החלונות, וזרקו את הסלעים עליי. התחננתי אליהם שיפסיקו, הבטחתי שאלך משם, אבל הם לא עזבו אותי. תוך כדי, עוד 50 אנשים - נשים, גברים וילדים, עמדו והסתכלו ולא עשו כלום. גם מתוך בית הכנסת הסתכלו. אף אחד לא אמר כלום ולא עשה כלום".

 

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, שוחח עם משיח, תושבת העיר, התעניין בשלומה, הביע צער על האירוע וגינה את אלימות הקיצוניים. לדבריו, מעשים אלה אינם מייצגים את החיים בבית שמש אלא נגרמים על ידי שוליים קיצוניים משני הצדדים.


פורסם לראשונה 24/01/2012 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל שקר וכזב. נטלי משיח
צילום: נועם מושקוביץ
שני חשודים במעשה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים