שתף קטע נבחר

בנו של בניזרי: שחרורו עוכב בגלל עסקת שליט

נתנאל בניזרי הביע התרגשות גדולה מההחלטה לנכות שליש ממאסרו של אביו, השר לשעבר, אבל הצטער שזה לא יקרה לפני פברואר: "עסקת שליט רוקנה את הכלא". לאחר שחרורו ייתן בניזרי הרצאות ויערוך חופות. ומה עם חזרה לפוליטיקה?

מחכים לשלמה בבית: בני משפחתו של שלמה בניזרי לא הסתירו את שמחתם, לאחר שוועדת השחרורים ניכתה הבוקר (יום ב') שליש מתקופת מאסרו של השר לשעבר, שנידון לארבע שנות מאסר על עבירות שוחד. משמעות ההחלטה, שעליה פורסם לראשונה ב-ynet: הוא ישתחרר בחודש אפריל.

 

עוד בחדשות:

פייגלין: הישראלים מתקרבים לאלוהים, בסוף אנצח

חשד לרצח בבת ים: צעיר נורה למוות בחורשה

שיא גינס בהודו: 485 ילדים התחפשו לגנדי. צפו 

 

נתנאל בניזרי, בנו של השר לשעבר, אמר ל-ynet כי התחושה נפלאה. "לא יכול להיות טוב יותר", הוא אמר. עם זאת, הביעו בסביבתו אכזבה מכך שלא ייצא לחופשי כבר בחודש הבא, כפי שציפו, משום שאין כעת שחרורים מנהליים של אסירים, בשל עומס בבתי הסוהר: "זה בגלל עסקת שליט, שרוקנה את הכלא. כולנו חיכינו ליום שגלעד יחזור הביתה, אבל אין שום סיבה שזה יפגע באסירים אחרים".

 

הרב עובדיה יוסף ובכירי ש"ס מבקרים את בניזרי בכלא (באדיבות kikar.net) (באדיבות kikar.net)
הרב עובדיה יוסף ובכירי ש"ס מבקרים את בניזרי בכלא(באדיבות kikar.net)

 

בנזירי הבן טען שהשחרור המוקדם היה מבחינתו צפוי ואף בלתי-נמנע: "אבא לא היה אסיר בעייתי ששורף מזרנים, אלא רק תרם לחברה - גם בין כותלי הכלא. הוא לא היה 'ראש קטן', אלא הטה שכם לעזרה בשיקום אסירים. הוא עשה שם את הדברים הכי טובים. היה לנו ברור שזו תהיה ההחלטה. בוועדת השחרורים רק הרעיפו עליו שבחים".

  

על היום שאחרי השחרור, אמר הבן נתנאל: "עדיין מוקדם לדעת בדיוק, בוא ניתן לו קודם להשתחרר ולחזור לחיים נורמליים עם המשפחה, אבל כבר ברור שהוא ישוב לפעילות ציבורית כזו או אחרת". הבן גילה כי בניזרי כבר קבע לו תוכניות לימים שאחרי שחרורו: "הלו"ז שלו כבר מלא בהרצאות, שיעורי תורה ועריכת חופות שנקבעו לו עוד לפני שמועד השחרור היה רשמי".

 

בסביבת מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, העריכו כי בניזרי לא יחזור בעתיד הנראה לעין לתפקיד כלשהו במסגרת התנועה, אלא ישוב ללמוד וללמד תורה. אבל, בין חברי הסיעה בכנסת יש שחושבים אחרת. "אני בטוח שהרב בניזרי ימצא את עצמו בתוך עבודת התנועה", אמר ח"כ נסים זאב. "זה אדם משכמו ומעלה, איש נעים הליכות, ואין לי ספק שהוא ישתלב שוב בתוך ש"ס כאיש פעיל. יש לו הרבה מה לתרום ומה להוסיף".

 

ח"כ זאב סירב להתייחס לאפשרות שבעתיד הרחוק יותר, כאשר הדבר יהיה אפשרי מבחינה חוקית, ינסה בניזרי להיבחר לכנסת. "האיש היקר הזה לא צריך אותנו כדי להיות מה שהוא", הוא אמר. "הוא איש תורה, הוראה וחינוך עם הרבה ידע - עם

 ש"ס ובלי ש"ס. אבל הוא שילם בכפלי כפליים על משהו שהוא לא עשה, והיה הקורבן של הרתעה שבית המשפט עצמו דיבר עליה כשיקול לחומרת העונש. אז להוסיף עוול על עוול ולהרחיק אותו מהתנועה?".

 

הוא מתח שוב ביקורת על בית המשפט העליון, שהחמיר את עונשו של בניזרי מ-18 חודשי מאסר ל-4 שנות מאסר. "שילוש תקופת המאסר שלו על ידי בית המשפט העליון לא היה פרופורציונלי, לא הגיוני ולא סביר. הציבור גם לא קיבל את זה. אז למה שלא ניתן לו עכשיו לעבוד? הוא אדם בעל מידות שכל כולו לרשות הציבור, ומבחינתי הוא צדיק, נקי כפיים וירא שמים, איש תורה, עשייה וחסד ואוהב את הבריות. ביקרתי אותו מספר פעמים בכלא וראיתי איך גילה תעצומות נפש בזמנים הכי קשים. חבל שהייתה כזו אטימות במערכת המשפט כלפיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלמה בניזרי. בדרך לחופשי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים