שתף קטע נבחר

פייגלין: הישראלים מתקרבים לאלוהים, בסוף אנצח

האיש שעושה צרות מבית לראש הממשלה גרר אותו לקמפיין בחירות, לקראת הפריימריז לראשות הליכוד מחר. משה פייגלין יקבל כל תוצאה הפעם, אבל צופה לעתיד: "נתניהו טס לשום מקום. אני בתהליך שאי אפשר שלא לנצח בו"

משה פייגלין יודע שאין לו שום סיכוי לנצח את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפריימריז שיערכו מחר (יום ג') בליכוד. הוא יודע גם שאף אחד לא מצפה ממנו לשום דבר, וכל תוצאה שישיג - תהיה טובה מבחינתו. פייגלין מתייחס אל ההתמודדות מול נתניהו כאל חלק מתהליך, שבסופו הוא ינהיג את המדינה. "חס וחלילה, זה לא קמפיין אבוד", הוא אמר ל-ynet, "מי שקצת עוקב אחריי יודע שאני רץ למרחקים ארוכים".

 

פריימריז בליכוד - כתבות אחרונות ב-ynet

נתניהו למתפקדי הליכוד: לכו להצביע, תנו גיבוי

קמפיין בליכוד: "הצבעת נתניהו - הרסת את מגרון"

הפריימריז בפתח: "היידה ביבי" הגיע לנתיבות

 

פייגלין (49) התמודד מול נתניהו גם בבחירות המקדימות לתפקיד יו"ר הליכוד, שנערכו באוגוסט 2007. אז הוא זכה בכ-20% מקולות הבוחרים. "ההתמודדות שלי היא התמודדות במסגרת של תהליך", הוא הסביר. "הניצחון הסופי שלי יתבסס בין השאר על ההתמודדות הזו. אני נמצא בתהליך שאי אפשר שלא לנצח בו. אז להגיד שזה אבוד? זה בדיוק הפוך. אין לי מושג מה תהיה התוצאה הפעם, אבל שום דבר לא יפתיע אותי".

 

"כל החברה הישראלית מתקרבת למסורת, וגם הליכוד" (צילום: AP) (צילום: AP)
"כל החברה הישראלית מתקרבת למסורת, וגם הליכוד"(צילום: AP)

 

בחודש האחרון גייס מטהו של פייגלין מאות אלפי שקלים מתרומות. את מבטחו הוא שם באלוהים וגם בשינויים שחלים בחברה הישראלית, שינויים שלדעתו יביאו בסופו של דבר לבחירתו לתפקיד יו"ר הליכוד. "80 אחוז מהישראלים מאמינים באלוהים", הוא אמר. "זה נתון שמחזק את מה שאני אומר, והאמונה תמצא בסוף את דרכה להנהגה. כל החברה הישראלית עוברת שינוי של התקרבות למסורת ושל חיפוש משמעות, וכך גם הליכוד".

 

לפני הפריימריז נשמע פייגלין די רגוע. הוא לא מתלהם, מסרב לתקוף ישירות את ראש הממשלה ומדבר בנחת. "הבטחתי לפני שהקמפיין הזה התחיל שהוא לא יעבור לפסים אישיים", הוא הסביר. "אני שמח שגם מצד נתניהו יש שקט. יש אלמנט מעניין בבחירות האלה - של אי ודאות מאוד גבוהה. יש הרבה יותר פתיחות בליכוד למסרים שלנו, לעצם ההתמודדות, והליכודניקים גם מבינים כי אלמלא ההתמודדות שלי אף אחד לא היה סופר את אנשי הליכוד".

 

"נתניהו מייצג את הקיום ואני את היעוד"

פייגלין סבור כי נתניהו לא אשם במצב של המדינה. "הגעתי למסקנה שזה לא נתניהו. הוא מצליח להחזיק את הסטיקים של המטוס בשתי ידיו, ומתמרן בין הטילים שיורים לעברו כל הזמן", הוא אמר. "אבל וירטואוזיות זה לא מספיק. מטוס צריך גם לטוס לאיזשהו כיוון. מפת הדרכים נמצאת אצלי. מטוס שלא טס לשום מקום, בסוף נגמר לו הדלק והוא צריך לנחות איפשהו. כרגע, התחושה של חוסר כיוון היא מאוד מאוד חזקה. אני רוצה להתמקד במתן משמעות. נתניהו מייצג את הקיום ואני את הייעוד".

 

פייגלין בכנס בחודש שעבר בתל-אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
פייגלין בכנס בחודש שעבר בתל-אביב(צילום: ירון ברנר)

 

הייעוד של פייגלין, כמובן, כולל גם התנגדות להקמת מדינה פלסטינית. "נתניהו היה מאוד כן", הוא אמר, "ושם את הקלפים על השולחן בצורה ראויה לציון ואמר שהוא הולך להקים שתי מדינות. אני לוקח ברצינות את מה שהוא אומר. אני רואה כיצד בשטח, אהוד ברק מיישם את האמירה הזו, והוא מנקה את השטח מכל היאחזות יהודית. המשמעות היא שבנוסף למדינת הטרור שיש לנו אחרי ההתנתקות, נקבל מדינה כזו גם על גבול כפר סבא. לא זו דרכו של הליכוד, ואני חושב שהבוחר במפלגה רוצה את מה שאני מציע - חינוך, משפחה ומדינה - יהודיים. המאבק הוא לא על האופי או ההתנהלות של נתניהו או שלי, אלא על דרך הליכוד".

 

עוד קרבות בליכוד

חברי הליכוד יצביעו מחר לא רק ראש מפלגתם, אלא גם על הרכב מרכז המפלגה

 ומועצות הסניפים. בחלק מהסניפים הגיעו המתמודדים להסכמות, ולכן לא תהיה התמודדות. אולם בסניפים אחרים מתנהל קרב קשה על כל חבר מרכז. באגף הימני בליכוד הפיצו בימים האחרונים הנחיות למתפקדים, וכן רשימות עם מועמדים מומלצים.

 

ומי הם המועמדים המומלצים? על פי אחד המכתבים ששוגרו לאלפי מתפקדים על ידי מטות ערים, מדובר בחברים שכבר היו חברי מרכז "בתקופת ההתנתקות, ועמדו בגבורה לימין גוש קטיף למרות ששרון לחץ עליהם לתמוך בהתנתקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. "שום דבר לא יפתיע אותי"
צילום: AP
נתניהו בכנס בחירות בנתיבות
צילום: אילנה קוריאל
מומלצים