שתף קטע נבחר

נחתם: תספורת של עשרות אחוזים בדלק נדל"ן

עוד הסדר חוב שנוי במחלוקת. לפי חלק מבעלי האג"ח מדובר בתספורת של 30%-25% מהחוב המקורי, אך בעלי האג"ח הפרטיים טוענים: התספורת - 50% מהחוב

נציגויות בעלי האג"ח של סדרות ד' וה' הגיעו להסכמה עם דלק נדל"ן וחתמו על הסדר חוב. לפי הצדדים מדובר בתספורת של 25% עד 30% מהחוב המקורי, אך לדברי בעלי האג"ח הפרטיים מדובר בתספורת של 50% מהחוב. ההסכם נחשף באתר "כלכליסט" הבוקר (ג').

 

  • מחזיקי אג"ח: תשובה אין לך כבוד. תחזיר בונוסים

 

המתווה עליו הוסכם דומה מאד לזה שהציעה הנציגות ביום רביעי בלילה. על פי מתווה זה, יקבלו מחזיקי האג"ח 46% ממניות החברה ויונפקו להם שתי סדרות אג"ח חדשות לתקופה של 16 שנה בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל.

 

תשובה עצמו יזרים לדלק נדל", סכום של 250 מיליון שקל על פני חמש שנים (50 מיליון שקל כל שנה), וירכוש לאחר מכן מניות שיהיו בידי מחזיקי האג"ח תמורת כ-200 מיליון שקל נוספים.

 

בנוסף, מוכן תשובה ככל הידוע, להעמיד ביטחונות לתשלום האג"ח החדשות בהיקף של כ-400 מיליון שקל (שיעבוד שני, אחרי הבנקים, על 8% ממניות קבוצת דלק). כמו כן, הוא יוותר על חובות וערבויות של דלק נדל"ן כלפיו בגובה של כ-120 מיליון שקל, ויזרים מיידית 40 מיליון שקל לידי מחזיקי האג"ח.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בחלוקה של 40 מיליון השקלים יקבלו מחזיקי האג"ח מסידרה כה' חלק גדול יותר יחסית לחלקם בחוב של שלוש הסדרות. כאמור, מול נציגות אג"ח כה', הסידרה הקצרה, לא הושגו הסכמות. ההסדר הושג לאחר שיצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, חזר אמש מארה"ב ונתן את הסכמתו למתווה.

 

לדלק נדל"ן שלוש סדרות אג"ח בהיקף כולל של 2.15 מיליארד שקל (ערך פארי): סדרה ה' היא הגדולה ביותר והיקפה עומד על 1.4 מיליארד שקל, סדרה כ"ה שמיוצגת על ידי אדוארד קלר ועו"ד גיא גיסין ואשר היקפה נע סביב 600 מיליון שקל, וסדרה ד' אותה מובילים עופר גזית, מנחם מרדר ועו"ד גידעון קירש, שהיקף החוב עבורה עומד על כ-150 מיליון שקל.

  

האם ההסדר יעבור באסיפת בעלי האג"ח?

לטענת המחזיקים הפרטיים ההסדר מהווה מחטף של תשובה והמוסדיים. המחזיקים הפרטיים טוענים כי חברות מנורה והראל נמצאות בניגוד עניינים בין האינטרסים שלהן בחברות הגז של תשובה לבין דלק נדל"ן, דבר המחייב את פסילתן מלשמש נציגי מחזיק האג"ח של דלק נדל"ן. היום בשעה 17:00 תתקיים מסיבת עיתונאים של המחזיקים הפרטיים, לפני ישיבת מחזיקי האג"ח של אג"ח ה'.

  

לעניין ההסדר המוצע טוענים המחזיקים כי הוא מהווה "מכירת חיסול" של דלק נדל"ן ותספורת של למעלה מ - 50% מהאג"חים, תוך דחייתם מועד הפירעון לתקופה "הזויה" של 16 שנה. על מנת לאשר את הסדר החוב צריך אישור של רוב המצביעים המחזיקים לפחות 75% מניירות הערך. מספר המחזיקים הפרטיים בדלק נדל"ן עולה בהרבה על מספר המוסדיים ולכן לטענתם, לא ניתן יהיה לאשר את ההסדר ללא אישורם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים