שתף קטע נבחר

השר ישי: מקבלים כאן החלטות רק אחרי טראומה

שר הפנים ממשיך להתכונן לדו"ח אסון הכרמל, שצפוי להטיל עליו "אחריות מיוחדת". בחנוכת תחנת כיבוי, טען: "השפה בממשלה היא וינוגרדית ועלולה לסרס את יכולתנו לקבל החלטות"

בתחילת השבוע חשף ynet כי שר הפנים חידש את קריאתו להקמת ועדת חקירה לאסון הכרמל, היום (ה') הוא המשיך את הקמפיין שלו לקראת דו"ח המבקר, שצפוי להטיל עליו "אחריות מיוחדת". בטקח חנוכת תחנת כיבוי חדשה בעמק האלה, סמוך לבית שמש, טען השר אלי ישי כי "במדינת ישראל מתקבלות החלטות אחרי ועדות וטראומה". 

 

לדברי ישי, "כשהגעתי למשרד הפנים לפני שלוש שנים נחרדתי לראות את המצב של מערך הכבאות, הוא כמעט קרס. קיבלנו החלטות בדיונים, דרשתי 600 מיליון שקל וקיבלנו 100. חבל מאוד שבמדינת ישראל החלטות מתקבלות אחרי ועדות וטראומה".

 

הכבאית בבית שמש. "נשמור טוב יותר על האזור היפהפה הזה" (צילום: יאיר אלטמן) (צילום: יאיר אלטמן)
הכבאית בבית שמש. "נשמור טוב יותר על האזור היפהפה הזה"(צילום: יאיר אלטמן)

 

שר הפנים חושש מ"סירוס" וקישר לועדות חקירה קודמות: "עכשיו השפה המדוברת בממשלה היא וינוגרדית ואני מזהיר מכך. אם השרים יקבלו החלטות לפי וינוגרדית זה יסרס את היכולת של השרים לקבל החלטות שקולות".

 

מפקד שירותי כיבוי והצלה במרחב ירושלים, טפסר אלי פרץ, אמר בטקס: "בעקבות האיום מדרום אנחנו נכנסנו לטווח והתחנה תדע לתת מענה גם לנושא הזה. מדובר בתחנה נוספת שתאפשר הגעת כוחות בזמן קצר יותר לשריפות באזור ותכלול שישה כבאים ושתי כבאיות חדשות, רכב מהיר וכבאית סער גדולה".

 

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון: "התחנה החדשה תאפשר לנו לשמור טוב יותר על האזור היפהפה הזה, שחלק גדול ממנו מיוער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי, היום בבית שמש
צילום: יאיר אלטמן
מומלצים