שתף קטע נבחר

צילום: AP

תקיפה באיראן? "פקיסטן תהיה חייבת להגיב"

על התוצאה הזו חשבו בירושלים? דיפלומט אירופי ששוהה בפקיסטן אומר כי למדינה הגרעינית "לא תהיה ברירה, אלא לתמוך בתגובה", אם ישראל תתקוף את הגרעין האיראני. בינתיים, בטהרן מבטיחים: נתקוף כל נקודה שממנה יתקיפו אותנו

ארצות-הברית מעריכה כי ישראל תתקוף עד יוני , ראש הממשלה בנימין נתניהו מזהיר מ"פטפטת מיותרת" בנושא האיראני - ובעולם מתחילים לספור לאחור ליום של תקיפת הפצצה. דיפלומט אירופי ששוהה בפקיסטן אמר כי תקיפה ישראלית עלולה להוביל גם לתוצאה שעליה אולי לא חשבו בירושלים. לדבריו, לפקיסטן לא תהיה ברירה, אלא לתמוך בפעולת תגמול. בכך עולה הסיכון לעימות בין פקיסטן - המדינה האיסלאמית היחידה עד כה שמחזיקה בנשק גרעיני - לבין ישראל.

 

לוחמי משמרות המהפכה במהלך התרגיל בסוף השבוע האחרון ()
לוחמי משמרות המהפכה במהלך התרגיל בסוף השבוע האחרון

 

אחרים מתמקדים בסיכונים אחרים. ניק וויטני, לשעבר ראש סוכנות ההגנה האירופית, אמר כי "תקיפה ישראלית באיראן תהיה קטסטרופלית לאירופה מבחינות כלכליות ופוליטיות". לדבריו, תקיפה עלולה לגרום לקריסה נוספת של האירו.

 

תקיפה באיראן? כתבות אחרונות בערוץ החדשות של ynet:

 

בינתיים, גם איראן מעלה את ההימור. סגן מפקד משמרות המהפכה, הגנרל חסן סלאמי, אמר כי משמרות המהפכה יתקיפו "כל נקודה שממנה תצא פעולה התקפית נגד איראן". כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

 

בהתייחסו לתרגיל שעורך חיל היבשה של משמרות המהפכה בדרום איראן, ציין הגנרל סלאמי כי הכוחות "תרגלו תקיפה בעומק שטח האויב תוך שימוש ביחידות מוצנחות".

 

פרט לתרגיל "תומכי המולדת" של כוחות היבשה במשמרות המהפכה, שהחל אתמול והסתיים אחר הצהריים בתרגיל צניחה, מתקיים גם תרגיל של חיל הים של משמרות המהפכה, סמוך למצר הורמוז. בעוד שלושה ימים יחל ב-392 בתי ספר ברחבי איראן גם תרגיל התגוננות של העורף מפני תקיפה אווירית, במהלכו יתורגלו תלמידי בתי הספר כיצד יש לנהוג בעת חירום.

 

מפקד חיל היבשה של משמרות המהפכה, מוחמד פאקפור, אמר עם סיום התרגיל בדרום איראן כי הוא הסתיים בהצלחה. לדבריו, "המסר של התרגיל הזה הוא מסר של שלום לידידינו. לאויבי המהפכה והמשטר המקודש של הרפובליקה האיסלאמית המסר הוא - פעלו בחוכמה". הוא הדגיש כי התגובה של איראן לכל מתקפה נגדה תהיה "מוחצת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חייל פקיסטני. גם הם יגיבו?
צילום: AFP
משמרות המהפכה. ערוכים
צילום: AP
מומלצים