שתף קטע נבחר

אשת מנהיג הכת הירושלמית ירקה על חוקר בדיון

בית משפט השלום בירושלים הפך לזירת אגרוף, בדיון בהארכת מעצר חברי הכת החשודים בהתעללות מינית בילדיהם: אחת מנשותיו של מנהיג הכת, שנעצרה בשבוע שעבר, ירקה על הקצין הממונה על החקירה. הוא הגיב במהלומה לעברה

מהומה בבית משפט השלום בירושלים: הבוקר (יום ו'), במהלך דיון להארכת מעצר של חברי הכת הירושלמית, החשודים בהתעללות מינית בילדיהם ובשיבוש הליכי חקירה, ירקה אחת החשודות על החוקר. הוא בתגובה השיב במהלומה לעברה.

 

החשודה, אחת מנשותיו של מנהיג הכת, השתוללה בדיון והשופט גד ארנברג הורה להוציא אותה. מיד לאחר מכן, היא פנתה אל הקצין הממונה על החקירה ביחידה המרכזית בירושלים, רפ"ק אשר לבני, ירקה בפניו וזה השיב במהלומה לעברה. מאבטחי בית המשפט הגיעו למקום והרגיעו את הרוחות.

 

היורקת נעצרה בשבוע שעבר על ידי המשטרה, בזמן שהגיעה לבקר את בנה במוסד. המדינה הוציאה מידי נשות הכת את ילדיהן, לאחר שעלה חשד להתעללות מינית. בשבוע שעבר עצרו השוטרים גם שלושה מבניו של מנהיגת הכת, בחשד שהשתתפו יחד עם אביהם ושני הנאשמים הנוספים בפרשה בהתעללות באחיהם הקטנים.

 

במהלך הדיון הגישה המשטרה הצהרת תובע לקראת כתבי אישום שיוגשו ביום שני הקרוב. סנגורם של כמה מהחשודים, עו"ד בועז קניג, אמר: "מדובר בעלילה המזכירה עלילות של סרט טורקי. מרשיי דוחים מכל וכל את החשדות המיוחסים להם".

 

לפני כחצי שנה נחשף כי שלושה גברים ושש נשים מירושלים ומאזור טבריה נעצרו בחשד שהתעללו נפשית ומינית בילדיו של מנהיג הכת, הנשוי לכמה נשים. בחיפוש בביתם של החשודים נמצאו שוקרים חשמליים, כבלים ומוטות עץ. הילדים נלקחו לטיפול ושיקום במעונות של משרד הרווחה, ובמשטרה הגדירו זאת "אחת הפרשות החמורות ביותר שנחשפו בשנים האחרונות".

 

מחקירת המשטרה עלה כי גבר שהצטרף לכת ושימש כעוזרו של המנהיג כונה "הנחש הקדמוני", "השטן" או "יצר הרע". אותו חשוד היה זה שהוציא לפועל את מרבית מהעונשים, אם ראש הכת לא ביצע אותם בעצמו. האיש הכיר את מנהיג הכת, כשהגיע עם אשתו לייעוץ. הוא נשבה בקסמו של ראש הכת, התגרש מרעייתו וביקש ממנה להינשא למנהיג. היא נאותה לבקשה והשניים הפכו לחברי הכת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים בחברות בכת
צילום: גיל יוחנן
עו"ד בועז קניג
מומלצים