שתף קטע נבחר

תאילנד: מצוד אחר חשודים נוספים בניסיון הפיגוע

בתאילנד מחפשים בין היתר אחר אדם שהדריך את האיראנים כיצד להשתמש בחומרי נפץ. בינתיים דווח כי עקב התראות ישראליות הועלתה הכוננות בששה נמלי תעופה בינלאומיים במדינה. נערת ליווי שתיעדה שלושה חשודים איראניים שעמם בילתה, שפכה אור על השעות שלפני נסיונות הפיגוע במדינה

חקירת נסיונות הפיגוע בתאילנד מובילה לכיוונים מפתיעים: ה"בנגקוק פוסט" דיווח הבוקר (יום ו'), כי תושבת פטאיה ליוותה את האזרחים האיראניים שהיו מעורבים בניסיון הפיגוע הכושל שאירע השבוע בבנגקוק. על פי החשד הם התכוונו לפגוע בשגריר הישראלי.

 

במקביל, סוכנות הידיעות AP דיווחה, כי המשטרה בתאילנד מחפשת אחר שני חשודים נוספים המעורבים בפרשה. לדברי מפקד המשטרה בבירת תאילנד, אחד מהחשודים החדשים הדריך את שלושת העצורים כיצד להשתמש בחומרי נפץ, וחברו שכר עבורם את הבית שניזוק מפיצוץ מטען חבלה, ככל הנראה כתוצאה מתאונת עבודה.

מבלים בפטאיה. האיראנים והחברות המקומיות ()
מבלים בפטאיה. האיראנים והחברות המקומיות
 

לפני שלושה ימים זעזעו שלושה פיצוצים שכונת מגורים בבנגקוק. על פי הרשויות המקומיות, חמישה בני אדם נפצעו סמוך לבית ספר מקומי ולמרכז מסחרי - ארבעה תושבים מקומיים והמחבל האיראני. בתמונה שפורסמה ברשת החברתית טוויטר נראה אדם פצוע שוכב על מדרכה מול בית ספר מקומי כשמסביבו שברי זכוכית ושתי רגליו קטועות. 

 

טרור בתאילנד - דיווחים נוספים ב-ynet:

הפיגוע בתאילנד: "האשה החשודה ברחה לטהרן"

המוסד של האיראנים: "כוח קודס" פעל בתאילנד?

השגריר בבנגקוק אחרי הפיגוע: "אנחנו בחזית"

 

הרשויות בתאילנד מסרו כי הוא נשא על גופו חומרי נפץ. לדבריהן, מסמכי זיהוי שנמצאו בתיק סמוך מצביעים על כך שלמפגע ככל הנראה אזרחות איראנית. עוד דווח כי האיראני פוצץ רימון לאחר שנהג מונית סירב להסיעו, ורימון שני בעת ששוטרים מקומיים ניסו לעצור אותו. אך הרימון השני פגע בעץ וחזר לעברו. קצין בכיר במשטרת תאילנד אמר כי פיצוץ שלישי אירע בביתו השכור של המחבל בבנגקוק, שבו מצאו הרשויות חומרי נפץ. החשוד בביצוע הפיגוע הועבר לטיפול בבית חולים מקומי. 

 

כעת מתברר כי במהלך שהותם של המחבלים בפטאיה, הצטלמו עמם נשים מקומיות במצלמת הטלפון הנייד של אחת מהן. גורמים רשמיים במחלקת ההגירה התאית זיהו את בעלת המכשיר, ולדברי המשטרה, עובדה זו יכולה לסייע בחקירה, ולגלות אם החשודים הכירו זה את זה לפני נסיונות הפיגוע במדינה.

 

נקראה "להרגיע" את החשוד במעצר

האשה, בשנות ה-20 לחייה, ששמה כפי שנמסר לפרסום הוא נאן, העידה במשטרה כי ליוותה את מוחמד קזאי, שנעצר לאחר סדרת הפיצוצים בשדה התעופה. הוא פגש את נאן בפטאיה, ולדבריה הוא ביקש ממנה ללוות אותו במהלך שהותו במקום כיוון שהאנגלית שלו אינה טובה דיה. בהמשך היא ביקשה משתי חברותיה ללוות גם את חבריו.

 

הן תועדו במכשיר הנייד של נאן במהלך הבילוי המשותף שלהן עם מי שזוהו בהמשך כסעיד מוראבי ומסעוד סדגאט זאדה, האיראני שנעצר במלזיה אתמול.

 

מאז שהותם בפטאיה, מ-8 בפברואר ועד 13 בחודש, לפי הזמנותיהם בבתי המלון, בילו נאן וחברותיה עם שלושת האיראנים. באחת התמונות שתועדו במצלמת המכשיר הנייד, הם מבלים בבר במלון. נאן העידה כי שתו יחד ואף שיחקו סנוקר.

 

היא שהתה עם קזאי בחדרו, אך לדבריה לא הבחינה בשום פעילות חשודה מצדו או מצד חבריו, למעט פעם אחת שבה הוא מנע ממנה מלהתקרב לארון הבגדים שבחדר. ביום האחרון הוא אמר לה שבכוונתו לשוב לביתו, ולפיכך הזמינה מונית שאספה אותה משם.

 

אחד מחוקרי המשטרה דיווח כי דיווחיה של נאן מספקים עדות נסיבתית שמסייעת לאשר את החשד, לפיו החבורה שהתה יחד בפטאיה.

 

בהמשך היא נקראה על ידי המשטרה למשרדי ההגירה בבנגקוק, כדי להקל על קזאי את שהותו שם. ניכר היה שהוא שרוי במתח, והוא אף סירב לאכול. לאחר המפגש בין השניים דיווחו הרשויות כי הוא נרגע ואף הסכים לאכול.

 

במקביל, הועלתה רמת הכוננות בששת נמלי התעופה הבינלאומיים בתאילנד, נוכח אזהרות טרור  ששיגרה ישראל. זאת בעקבות מידע מודיעיני שברשותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים שנעצר במלזיה
אבטחה מוגברת בבניין שגרירות ישראל
צילום: EPA
מתכנן הפיגוע בבנגקוק
צילום: EPA
מומלצים