שתף קטע נבחר

השגריר בבנגקוק אחרי הפיגוע: "אנחנו בחזית"

ביום שאחרי ניסיון הפיגוע בתאילנד נצטוו העובדים להגביר ערנות ולנסוע בכלי רכב לא מזוהים. השגריר יצחק שוהם: "אני רואה שזה החשבון. אין לנו ספק שהיינו היעד ומאחורי זה עומדת איראן"

אנשי שגרירות ישראל בבנגקוק התעוררו הבוקר (ד') כשהדי ניסיון הפיגוע אתמול עדיין בראשם. הם הגבירו ערנות, מתייחסים בחשדנות לפרצופים חדשים, נוסעים בכלי רכב לא מזוהים וגם סומכים ידיהם על המשטרה המקומית. למרות הכול, איש מהם לא מתכוון להחזיר את משפחתו לישראל.

 

"שלומנו טוב הבוקר, הרבה יותר טוב אחרי שיודעים שלפחות הניסיון הזה נכשל. אנחנו מקווים לחיסול כל השאריות, אם ישנן כאלה", אומר ל-ynet שגריר ישראל בבנקוק, יצחק שוהם. "אני משוכנע שהשגרירות הישראלית או אנשיה היו המטרה במקרה הזה".

 

"אם אתה מוצא חוליה של אנשים איראנים עם חומרי נפץ שדומים או זהים לאלה שהשתמשו בהם נגד אנשינו בדלהי  וניסו להשתמש בטביליסי", אמר השגריר, "אז בדרך כלל שתיים ועוד שתיים זה ארבע. אמנם יש חריגים ואני לא מתמטיקאי, אבל אני רואה שזה החשבון. אין לנו ספק שאנחנו היינו היעד ומאחורי זה עומדת איראן. עצם העובדה שתפסו אנשים, זה אומר דיינו".

 

חשודים בפיגוע בתאילנד, כפי שנתפסו במצלמות האבטחה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חשודים בפיגוע בתאילנד, כפי שנתפסו במצלמות האבטחה(צילום: רויטרס)

 

עוד בחדשות ynet

 

האווירה בשגרירות אינה כתמול שלשום. באופן טבעי, החשש מקנן באנשיה, אולם שם מנסים לשמור על מורל גבוה ולהמשיך הלאה. "כל אחד מאיתנו מבין שאנחנו עוסקים בדיפלומטיה, אבל אנחנו למעשה בחזית. אנחנו לוקחים בחשבון שיש אירועים כאלה", אומר שוהם. "כולם מקבלים את הדברים בהבנה. כוחות הביטחון התאילנדים עושים עבודה יסודית ואנחנו מקווים שיביאו להמשך של תוצאות טובות, ואולי נצליח לחסל את הקנים פה. כולם התבקשו להגביר ערנות, אבל אף אחד לא מתכוון להחזיר את משפחתו ארצה".

 

בתאילנד עדיין חוקרים את נסיבות הפיצוץ והשמועות חוגגות. "ישנה שמועה שאחד האיראנים ברח

מהזירה נתפס במלזיה, אבל זו רק שמועה", אומר שוהם. "ידוע לנו שהייתה אשה ששכרה את הדירה שבה שהו האיראנים ונעלמה, אבל כנראה שהיא נסעה לפני האירוע אתמול, ויכול להיות שהיא כבר רחוקה מהאזור. אנחנו מקווים שאין נוספים, אבל ניתן למשטרה ולחוקרים לעשות את עבודתם". 


פורסם לראשונה 15/02/2012 14:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים. עדיין מחפשים את החוליה
צילום: רויטרס
מחבל פצוע בזירה. חומרי נפץ זהים להודו
צילום: AP
חבלן בזירת האירוע. המשטרה חוקרת
צילום: רויטרס
מומלצים