שתף קטע נבחר

אזהרה: איראן ממשיכה לנסות לפגוע בישראלים

האזהרה יצאה בעקבות מידע שהתקבל מחקירת העצורים שחשודים בביצוע הפיגועים בניו דלהי ובבנגקוק, לפיו בכוונת איראן וחיזבאללה להמשיך לבצע בתקופה הקרובה פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות בעולם

הישראלים עדיין על הכוונת של הטרור: אחרי הניסיונות לפגוע בישראלים בתאילנד, בגאורגיה ובהודו - מזהירים במטה ללוחמה בטרור כי הניסיונות לפגוע בישראלים בעולם לא פסקו.

 

גורם בכיר במטה ללוחמה בטרור קרא הבוקר (יום ו') לישראל השוהים בחו"ל לנקוט במשנה זהירות. האזהרה יצאה בעקבות מידע שהתקבל מחקירת העצורים שחשודים בביצוע הפיגועים בניו דלהי ובבנגקוק, לפיו בכוונת איראן וחיזבאללה להמשיך לבצע בתקופה הקרובה פיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות בעולם. "הנחישות לבצע פיגועים היא רבה מאוד", אמר הגורם.

 

המחבלים האיראנים בתאילנד עם צעירות, יום לפני הפיגוע ()
המחבלים האיראנים בתאילנד עם צעירות, יום לפני הפיגוע

 

הגורם לא ציין האם יש התראה לגבי מדינות מסוימות. "חשוב שיבינו שאנחנו כנראה עדיין לפני פעולות נוספות, אך יש מאמץ גדול מבחינת ישראל לסכל פיגועים נוספים, תוך נקיטת אמצעים לטובת המטרה", הוא אמר.

 

אותו גורם הוסיף כי ישראל עקבה אמש אחר דבריו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שהצהיר כי ארגונו לא עומד מאחורי נסיונות הפיגוע האחרונים וכי אנשיו ינקמו את חיסולו של עימאד מורנייה באמצעות פגיעה בבכירים ישראלים. "אנו בוחנים בקשב רב את איומיו ונערכים בהתאם", אמר הגורם. "הנחישות לבצע פיגועים היא רבה מאוד".

 

זירת הפיגוע בניו דלהי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בניו דלהי(צילום: רויטרס)

 

לגבי הפרסומים הזרים והשמועות על ניסיונות פגיעה או חטיפה של שר הביטחון, אהוד ברק, בעת ביקורו השבוע בסינגפור או ניסיון לפגוע באישיות בכירה שביקרה בספרד, אמר הגורם: "אין לנו אינדיקציה על כך, אבל הבכירים מהווים יעד מועדף לפיגועים ואנו עוקבים בדריכות אחר הסימנים שעולים מכך".

 

הדיפלומטים שוברים שיגרה

במטה ללוחמה בטרור חזרו והדגישו את אזהרת המסע החמורה לגבי סיני, והזכירו כי הקריאה לא להיכנס לחצי האי או לצאת ממנו לאלתר, תקפה גם היום. סביב השגרירויות והנציגויות הישראליות בעולם נמשכת רמת הכוננות והאבטחה הגבוהה, ושליחים ישראלים נקראים לנקוט בכל אמצעי הזהירות, כולל "שבירות שגרה" במסלוליהם היומיים.  

 

באתר המטה ללוחמה בטרור נכתב כי יש אזהרה חמורה מאוד לכל העולם. באתר נכתב כי חיזבאללה ממשיך להאשים את ישראל במותו של עימאד מורנייה, ואיראן מאשימה את ישראל במותו של מדען הגרעין בטהרן. על פי מידע שבידי המטה ממשיכים להתקיים איומי נקם בישראלים בחו"ל, בדגש על אנשי עסקים, בכירי המערכת הממלכתית לשעבר, בפיגועי הרג או חטיפה.

 

המטה ללוחמה בטרור ממליץ לישראלים בחו"ל: לקיים רמת רגישות וערנות

 גבוהות. להימנע לחלוטין משהייה במדינות שעליהן חלות אזהרות מסע. לדחות כל הצעה מפתה ובלתי צפויה, בתחום העסקי או בבילויים. לדחות הזמנות בלתי צפויות לפגישות, בעיקר במקומות נידחים ובשעות החשיכה. להימנע מלהכניס לחדר במלון או בחדר המגורים, מבקרים חשודים או בלתי צפויים. בשהייה ממושכת בחו"ל לשבור שיגרה על-ידי שינוי מסלולי נסיעה שגרתיים, מסעדות, אתרי בילוי ובתי מלון.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיצוץ בתאילנד, השבוע
צילום: רויטרס
מומלצים