שתף קטע נבחר

נתניהו הודה לאשל ולא גיבה את בכירי הלשכה

בכירי לשכתו של ראש הממשלה, צבי האוזר, האלוף יוחנן לוקר ויועז הנדל, שהתלוננו נגד נתן אשל, זוכים לכתף קרה מראש הממשלה בהודעתו הערב. לעומת זאת, הוא חלק שבחים להתנהלותו של נתן אשל, שנאלץ לפרוש: "תודה על תרומתו החשובה לעבודה המוצלחת"

בהודעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנשלחה הערב (יום א') לכלי התקשורת, כדאי לשים לב בעיקר למה שאין בה - תמיכה בבכירי לשכתו שהתלוננו נגד ראש לשכתו, נתן אשל, שנאלץ לפרוש מתפקידו. נתניהו שיבח את עבודתו ה"מסורה והטובה" של נתן אשל במשך שנים בתפקיד ראש לשכתו. כמו כן שיבח את "תרומתו החשובה לעבודה המוצלחת של ממשלת ישראל".

 

נתניהו מסר כי היום עדכן אותו היועץ המשפטי לממשלה בפרטי עסקת הטיעון, ובכך שאנשי לשכתו פעלו בהתאם לחוק

כפי שהיה מצופה מהם. ראש הממשלה ביקש מגיל שפר למלא את מקומו של נתן אשל כראש הלשכה, "כדי להבטיח את ההמשך הרציף של העבודה", לשון הודעת נתניהו. שפר נחשב מקורב לשרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה. שפר כיהן בעבר כראש אגף אירועים, סיורים וטקסים בלשכת ראש הממשלה.

 

לפי ההסדר, נתן אשל יודה שצילם את ר', עובדת לשכת ראש הממשלה, נכנס למחשב שלה שלא בידיעתה ומסר מידע הנוגע לה לגורמים שונים בלשכה. פרטי המקרים שעוררו חשד להטרדה, הועברו ליועץ המשפטי לממשלה על ידי שלושה בכירים בלשכה: מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה יועז הנדל.

פרטי הפרשה היו ידועים גם למנהל הלשכה, גיל שפר.

 

ההסדר הוצע על ידי באי כוחו של אשל, עו"ד יעקב וינרוט, עו"ד רחל תורן ועו"ד יעל דולב והיועץ המשפטי לממשלה אישר אותו. לפי ההסכם, אשל יתפטר משירות המדינה עד ל-1 במרס, תוך התחייבות שלא לשוב עוד לשירות המדינה. כתב תובענה הוגש לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה, ואשל התחייב להודות בו. לאחר ההרשעה, הצדדים יעתרו לעונש מוסכם של נזיפה חמורה.

 

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני אמרה הערב בהתייחסה לפרשת נתן אשל כי "המסר של הפרשה שנגמרה היום הוא ברור - ישראל לא יכולה להיות מדינה שגברים יטרידו מי שכפופה להם. אחרי שהורשע נשיא שאנס ומשאדם בכיר כל כך עוזב את עבודתו כי הטריד עובדת, זה נותן כוח לנשים לא לחשוש ולהתלונן. מוטרדת בכל משרד ממשלתי ובכל מקום עבודה צריכה לקבל את הלגיטימציה מהמדינה ללכת ולהתלונן מבלי שהיא תחשוש שתהפוך להיות הנרדפת". לבני דיברה בכנס מנהיגות נשית של עמותת "כן" בנתניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרשת נתן אשל
צילום: עמית שאבי
עבודה מסורה. נתניהו מודה
צילום: רויטרס
מומלצים