שתף קטע נבחר

ר' אחרי פרשת אשל: רוצה לחזור לשגרת חיי

ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה יתפטר ויודה שצילם את העובדת באופן לא מקובל וגם חיטט במיילים. אחרי ההודעה הסופית על עסקת הטיעון, בשיחות עם מקורביה ר' הביעה קורת רוח: "אני לא הוצאתי את הסיפור החוצה, אני מרוצה שלא כפו עליי דבר"

אנחת רווחה מצד העובדת שצולמה באופן "לא מקובל" על-ידי נתן אשל, שיינזף ויתפטר משירות המדינה. בעקבות סיום החקירה והסדר הטיעון עם ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, הביעה היום (א') העובדת המוטרדת ר' סיפוק גדול ושמחה מכך שהיועץ המשפטי לממשלה ונציבות שירות המדינה לא כפו עליה להעיד.

 

ר' אמרה היום למצויים בסביבתה הקרובה שהיא רוצה לחזור לשגרת חייה: "הייתה לי מטרה אחת והיא לא להעיד. אני לא הוצאתי את הסיפור הזה החוצה. ברגע שהוא יצא, התעקשתי שלא להעיד ואני מאוד מרוצה מכך שהגורמים הבכירים במערכת אכיפת החוק לא כפו עליי דבר, והמטרה שלי הושגה".

 

דיווחים נוספים בפרשת נתן אשל:

נתן אשל הכחיש שהטריד את ר'

"אשל לא יודע להתנהג, העובדת בתחושה קשה"

בכירים בממשלה: וינשטיין כשל בפרשת נתן אשל

 

העובדת הדגישה בפני מקורביה כי תוצאות החקירה הן לא מעניינה. לדבריהם, "ברגע שהסיפור יצא החוצה היה ברור ל-ר' שהוא ייגמר בצורה כזו". המקורבים הדגישו עוד כי "אין לה כלום נגד אף אחד, גם לא נגד אשל עצמו, והיא רק רוצה לחזור לשקט ולעבודתה במהירות האפשרית". את ר' ייצגו עורכי הדין ד"ר הראל ארנון ועו"ד יצחק בם.

 

דובר משרד המשפטים הודיע מוקדם יותר כי אשל צפוי לסיים את תפקידו בשירות המדינה. על פי הסדר שאליו הגיעו המעורבים בפרשה, הוא יודה שצילם את ר', נכנס למחשב שלה שלא בידיעתה ומסר מידע הנוגע לה לגורמים שונים בלשכה. 

 

פרטי המקרים שעוררו חשד להטרדה, הועברו ליועץ המשפטי לממשלה על ידי שלושה בכירים בלשכה: מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה יועז הנדל. פרטי הפרשה היו ידועים גם למנהל הלשכה, גיל שפר. 

 

אשל עצמו מסר בתגובה להודעה על העסקה כי "זה כחודש אני נתון למתקפה איומה ובלב סערה שהפכה את חיי וחיי משפחתי לסיוט שקשה לעמוד בו. בימים האחרונים הציגו לפניי עורכי דיני הסדר טיעון המסיר מעל ראשי אחת ולתמיד את העננה של מעשים ו/או צילומים

 מגונים והטרדות מיניות ושם קץ לחקירה ולמחול השדים סביבי. כעת ברור לכול שלא היה כל היבט מיני לפרשה.

 

"במחשבה בדיעבד, ברור לי כי נגררתי למעורבות גבוהה מדי בענייניה של עובדת המשרד ושומה היה עליי להימנע מכך", הוסיף אשל. "נוכח הסרת העננה כאמור, נוכח גילי, מצבי הבריאותי ורצוני להקל על משפחתי והסובבים אותי, ומאחר שאיני יכול לשאת את הנטל הכספי הכבד של טיהור שמי החלטתי, בהתייעצות עם אשתי וילדיי, לקבל את ההסדר, להודות בעבירת משמעת קלה, לפרוש מתפקידי ולהמשיך בחיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדת ר'
נתן אשל
צילום: עופר עמרם
עו"ד הראל ארנון
מומלצים