שתף קטע נבחר

מ-2 יוצא 1: הקרב על מבקר המדינה מתחמם

אם עד עתה חשבו בכנסת כי הגיעו להסכמה לפחות בנושא אחד - מינויו של השופט יוסף שפירא למבקר המדינה, נכונה לחלקם הפתעה נוכח יוזמה חדשה, למנות לתפקיד את השופט אליעזר ריבלין

האם הקרב על תפקיד מבקר המדינה הבא נפתח מחדש? לאחרונה הודיעו נציגי הליכוד וקדימה על מועמד מוסכם מטעמם לתפקיד: שופט בית משפט המחוזי בירושלים, יוסף שפירא. אך רגע לפני שנראה היה כי מדובר במועמד יחיד ומוסכם, הודיעו חברי כנסת, חלקם מסיעות האופוזיציה, כי יציבו מועמד נוסף ויקדמו אותו "בכל הכוח". מדובר ככל הנראה בשופט בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet: 

יום 18 לטבח: עוד טנקים בדרך לחומס, 16 הרוגים

שערת רגשות: מי נערך לצעדת המיליון למשופמים?

עדנאן הפסיק את שביתת הרעב, מעצרו לא יוארך

 

הצוות למינוי מבקר בהסכמה כלל את חברי הכנסת יריב לוין וזאב אלקין מהליכוד ודליה איציק ורוני בראון מקדימה, וכאמור כבר הכריע בנוגע למועמד. אך בימים האחרונים החלו חברי כנסת שזוכים גם לתמיכה אפשרית מצד יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, להריץ את שופט בית משפט העליון, אליעזר ריבלין לתפקיד.

 

השופט ריבלין הביע היום לראשונה את רצונו להתמודד על התפקיד, ולאחר מכן החלו חברי הכנסת איתן כבל ויצחק הרצוג מהעבודה לקדם את היוזמה.

 

כבל הסביר: "אני רואה בריבלין את המועמד הראוי והמתאים ביותר לשמור על כוחו של מוסד מבקר המדינה". לדבריו, "אני מאמין שאפשר ורצוי שכל כנסת ישראל או רובה תתאחד סביב מועמדותו. יש לו כל התכונות האישיות והאנושיות כדי להוביל ולקחת את התפקיד ולעשותו על הצד הטוב ביותר. אין פה שום שאלה פוליטית. אין לי מושג מה דעותיו זה גם לא חשוב. ראוי שהמבקר ייבחר בקונצנזוס".

 

הצגת מועמד נוסף מהווה תסריט שממנו חששו בקואליציה, שכן הבחירות לתפקיד המבקר נערכות בהצבעה חשאית, והמטרה מלכתחילה היתה להתאחד סביב מועמד יחיד כדי שלא יתרחשו הפתעות.

 

השופט ריבלין זוכה לתמיכה בקרב גורמים נוספים בקואליציה. ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הודיע שאינו מתנגד למינוי, וח"כ דב חנין (חד"ש) הודיע כי יתמוך בו. השופט ריבלין ששוהה בחו"ל סרב להתייחס לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסף שפירא. מועמד מוסכם?
צילום: מאתר בתי המשפט
צילום: חיים הורנשטיין
אליעזר ריבלין. מקודם לתפקיד
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים