שתף קטע נבחר

עדנאן הפסיק את שביתת הרעב, מעצרו לא יוארך

איש הג'יהאד האיסלאמי הפסיק את שביתת הרעב אחרי יותר מחודשיים. המדינה הודיעה כי לא תבקש להאריך את מעצרו המנהלי, שיסתיים בעוד כחודשיים. הדיון בעניינו בבג"ץ בוטל

פחות משעה לפני הדיון בבג"ץ, הודיע בצהריים (יום ג') משרד המשפטים על הסכמה בין הפרקליטות לבין חאדר עדנאן, איש הג'יהאד האיסלאמי הנמצא במעצר מנהלי ושובת רעב כבר יותר מחודשיים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לפי ההודעה, המדינה לא תבקש להאריך את מעצרו המנהלי של עדנאן, החשוד בפעילות טרור, וזה יסתיים ב-17 באפריל. "המדינה מסכימה לקיזוז הימים בהם היה עדנאן עצור לצורכי חקירה פלילית, עובר למעצרו המינהלי ומוסיפה כי בכפוף לכך שלא יתווסף חומר חדש ומשמעותי בעניינו, אין כוונה להאריך את המעצר המנהלי", נמסר. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נדרש אף הוא לסוגיה והבהיר כי ההחלטה שהתקבלה "מאוזנת וסבירה".

 

הפגנת תמיכה בעדנאן בשכם (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגנת תמיכה בעדנאן בשכם(צילום: EPA)
 

עדנאן, המאושפז בבית החולים זיו בצפת, הודיע באמצעות פרקליטו כי הוא מפסיק את שביתת הרעב שלו. בעקבות ההסכמות בין הצדדים, לא יתקיים הדיון בעתירתו לבג"ץ.

 

עדנאן, בן 33, הוא בעלים של מאפייה וחנות ירקות בכפר עראבה בגדה המערבית, ששימש כדובר של ארגון הג'יהאד האיסלאמי. הוא נעצר בדצמבר בחשד למעורבות בפעילות המאיימת על ביטחון ישראל, ומאז ועד היום הוא שבת רעב.

 

הוא הורשע בעבר בחברות בארגון טרור וכבר פתח בשביתת רעב לאחר שנעצר על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. מדובר במעצר המנהלי השלישי שלו. גורמי ביטחון מגדירים אותו כאחד מבכירי הג'יהאד האיסלאמי בצפון השומרון. הוא נחשד שלקח חלק בפעילויות של אגודות ארגון הג'יהאד האיסלאמי, כולל העברות כספים למטרות טרור, והיה בקשר עם גורמי הג'יהאד האיסלאמי בסוריה ובגדה.

 

הרשות הפלסטינית הודיעה כי עדנאן יועבר מיד עם שחרורו לבית חולים פלסטיני, ושם הוא יטופל עד אשר יתאושש משביתת הרעב שלו. סגן השר לענייני אסירים ברשות, זיאד אבו עין, אמר ל-ynet כי עדיין לא התקבלה הודעה רשמית על ההחלטה לשחרר את עדנאן. עד שזו תתקבל, ציין אבו עין, ימשיכו כל האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל לשבות רעב כמתוכנן.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים