שתף קטע נבחר

היית כולא כלב בכלוב? אמצו תרנגולת

משרד החקלאות מתכוון להקים מחדש את כלובי הסוללה, בהם כלואות תרנגולות מטילות בתנאים קשים. קמפיין חדש קורא להצלתן, וביום המעשים הטובים תערוך "עמותת אנונימוס" מבצע ארצי לאימוץ תרנגולות. "צריך לזעזע את העולם. מי שמתעלל בבעלי חיים, יתעלל גם בבני אדם"

במסגרת "יום מעשים טובים" שיתקיים ב-20 במרץ ייערך גם מבצע ארצי לאימוץ והצלת תרנגולות מכלובי סוללה. בעמותת אנונימוס נערכים ליום הצלה, הדרכה ואימוץ תרנגולות שתפוקתן פחתה, והן מיועדות לחישמול וגריסה. במקום זאת, יזכו עשרות תרנגולות לפסוע לראשונה על אדמה ולישון על ענפים בגינותיהם של מתנדבים שכבר נרשמו כמעוניינים לאמץ תרנגולות לגינתם. 

 

"רבים פונים אלינו בבקשה לאמץ תרנגולות", מספר רונן בר, דובר אנונימוס. "כשאנשים שומעים שהן כלואות בכלוב ואחר-כך מושמדות, הם מזדעזעים. רבים אוהבים בעלי-חיים, ואם יש להם חצר קטנה, למה לא לאמץ תרנגולת ולתת לה חיים טובים יותר אחרי כל הסבל שעברה? מאוד קל לגדל תרנגולות - הן אוכלות הכל, עצמאיות ושקטות בדרך כלל. זה מרתק לראות אותן מתקשרות עם אפרוחיהן, מנקרות באדמה בחיפוש אחר מזון, מנקות את נוצותיהן ב'אמבטיית חול', מתעופפות וישנות בלילה על ענפי העצים. עבור מי שאוכל ביצים, עדיף לבחור בביצים של תרנגולת שגידלת בעצמך, מאשר לקנות ביצים שהוטלו על-ידי תרנגולות בכלובי-סוללה".

 

 

"לכלב היית עושה את זה? אז למה לעשות את זה לתרנגולת?" שואלים שלטים מעל מיצב "כלובי סוללה" שנודד ברחבי הארץ בשבועות האחרונים. בכלובי הסוללה החלודים, שנתרמו לעמותה על-ידי לולן שפירק את לול הביצים שלו במטרה להקים לול ללא כלובים, מוצגות בובות בגודל אמיתי – של תרנגולות בכלוב האחד ושל כלבים בשני.

 

 

המיצג נערך כחלק מהקמפיין "ישראל יוצאת מהכלוב" נגד כוונת משרד החקלאות להנציח את ההתעללות בתרנגולות במסגרת רפורמה בענף הביצים. המשרד מתכנן להקים מחדש את מרבית הלולים, במימון ציבורי של 350 מיליון שקלים. ארגונים להגנת בעלי-חיים נאבקים בכוונת משרד החקלאות להקים לולים אלה במתכונת של "כלובי-סוללה", שנאסרו להקמה בלמעלה מ-30 מדינות בעולם, בהן מדינות האיחוד האירופי, קליפורניה, אוהיו ומישיגן בארה"ב, ועוד.

 

אמץ תרנגולת. הקמפיין ברחבי הארץ (צילום: חגי דקל) (צילום: חגי דקל)
אמץ תרנגולת. הקמפיין ברחבי הארץ(צילום: חגי דקל)

 

 • רוצים להתנדב ליד העבודה? או קרוב לבית? חפשו את המקום הנכון עבורכם במפת הפרויקטים של יום המעשים הטובים 2012  

   

  חרף לחצים מצד הממשלה, סירבה לאחרונה הכנסת (בפעם השביעית, בדיון שהתקיים בוועדת החינוך ב-23.1.12) לאשר תקנות המתירות כליאת תרנגולות בכלובי-סוללה. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הוביל את ההתנגדות לכלובים: "חברי הכנסת צריכים לדרוש שלא נסתפק בסטנדרט הנמוך בעולם". בנובמבר 2009 קיבל בג"ץ את עתירת אנונימוס והוציא צו ביניים המורה להקפיא את הרפורמה עד להתקנת תקנות לקיום חוק צער בעלי-חיים בלולים. מאז ניסה משרד החקלאות להעביר בכנסת תקנות המכשירות כלובי סוללה ואת הרעבת התרנגולות (במסגרת מה שמכונה "הנשרה כפויה") כבר שבע פעמים.  

   

  • בואו גם אתם לעשות קצת טוב! הצטרפו למאות אלפי האנשים שעשו מעשים טובים בלמעלה מאלף פרויקטים שיתקיימו ביום מעשים טובים, 20 במרץ 2012. להרשמה לחצו כאן 

  • "יום מעשים טובים" בפייסבוק - לחצו כאן 
  • רוצים להירשם להתנדבות  במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו? אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה", טלפון: 9093* 

  •  להתנדבות באנונימוס, אימוץ תרנגולות וכו' פנו ל- info@anonymous.org.il.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החוצה! תרנגולות בכלוב סוללה
  צילום: עידו ארז
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים