שתף קטע נבחר

מכתבים לבתי כנסת בפריז: 'הגיהנום מחכה לכם'

במקביל למצוד אחר הרוצח מטולוז, נפתחה בפריז חקירה לגבי מכתבי איומים שנשלחו לשני בתי כנסת בבירה. התוכן היה זהה: "אתם העם של השטן"

בעוד המצוד אחר רוצח הילדים מטולוז נמשך, נחשפת חקירה נוספת בעקבות איומים על בתי כנסת. מקור המעורה בפרטים אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי חקירה חשאית נפתחה בעקבות שני מכתבים זהים שהתקבלו בשני בתי כנסת בפריז, הבוקר (יום ב') ובסוף השבוע. הערב יערך בפריז מצעד הזדהות שקט של ארגון הסטודנטים היהודים בצרפת (UEJF).

 

פיגוע בבית ספר יהודי בטולוז - כותרות אחרונות:

  

בתי הכנסת, ברובע השמיני וברובע ה-19, קיבלו שני מכתבים שבהם נכתב: "אתם העם של השטן,

הגיהנום מחכה לכם". לא פורסמו פרטים נוספים ועדיין לא ידוע אם יש קשר בין האיומים לבין פיגוע הירי שאירע הבוקר בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז.

 

בפיגוע נרצחו ארבעה יהודים: יונתן סנדלר, בן 29 מישראל, שניים מילדיו - אריה בן השש וגבריאל בן השלוש וחצי, ובתו של מנהל בית הספר, מרים מונסונגו בת השמונה. סנדלרעבר להתגורר באחרונה בצרפת ביחד עם אשתו ושלושת ילדיו לאחר שסיים את לימודיו בירושלים.

 

במקביל התברר כי כלי הנשק שבו השתמש הרוצח בבית הספר בטולוז זהה לכלי הנשק שבו השתמש הרוצח בשתי תקריות ירי שאירעו בשבוע שעבר בטולוז ובמונטובן, שבהם נרצחו שלושה צנחנים מצבא צרפת. כך אמר מקור המעורב בחקירה. בפיגוע בטולוז נהרג אדם אחד ובפיגוע במונטובן נהרגו שניים וחברם נפצע באורח קשה. בהרוגים שני מוסלמים.    

 

חוקרים בזירת פיגוע הירי בטולוז (צילום: AP) (צילום: AP)
חוקרים בזירת פיגוע הירי בטולוז(צילום: AP)

 

מיד אחרי הפיגוע, הודיעה המשטרה כי היא בודקת אם יש קשר בין הירי בבית הספר היהודי לשתי תקריות הירי. הקשר בין האירועים נבדק בשל העובדה שהירי היום בוצע משני כלי נשק בעלי קליעים בקוטר של 0.45 מ"מ, הזהה לזה שבוצע בשבוע שעבר. גם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, שהגיע לבית הספר היום בעקבות מעשי הרצח, הזכיר את הדמיון בין האירועים ואמר כי הנושא נבדק.

 

תושבים המומים בזירת הפיגוע בבית הספר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
תושבים המומים בזירת הפיגוע בבית הספר(צילום: AFP)

 

בצהריים סיפר ל-ynet תלמיד בית הספר היהודי על רגעי האימה שעברו עליו בין כותלי בית הספר.

"השעה הייתה שמונה בבוקר. בדיוק שמתי עליי את הטלית, אמרו את הקדיש הראשון של התפילה - ואז התחילו יריות", סיפר יונתן שטרית.

 

"עמדתי לצד החלון, שמעתי מספר יריות, הייתה הפסקה בירי ואז עוד 3-4 יריות בודדות. בהתחלה חשבנו שמדובר בזיקוקים. לא הבנו מה קורה. צפיתי על החצר ואז ראיתי תלמידים שהתחילו לרוץ לכל הכיוונים בחוץ. לא ראיתי את היורה, רק את האנשים נמלטים לכל עבר. לפתע ראיתי את חבר שלי מחזיק את הבטן והבנתי שהוא נפצע בבטנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבים ליד בית הספר היהודי בטולוז
צילום: AFP
מומלצים