שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; ת"א הוסיף 0.6%

  מדד ת"א 100 טיפס ב-0.2% ומדד הבנקים הוסיף 0.1%. נובל אנרג'י הגיבה לשמועות על דחייה בקידוח לווייתן ומסרה ש"אין כל חדש". מניית פרטנר עלתה ב-3.2% על רקע חשיפת "כלכליסט" כי חיים סבן, קרן איפקס וקרן ביין קפיטל, בוחנים רכישת החברה

  המסחר בתל אביב ננעל היום (ד') בעליות למרות הירידות שנרשמות בבורסות אירופה ובוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

   

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.62% ל-1,115.16 נקודות; מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.24% ל-1,020.82 נקודות ומדד בלוטק 50 עלה ב-25% ל-307.53 נקודות. מנגד, מדד נדל"ן ירד ב-0.81% ל-276.14 נקודות.

   

  המשק יצמח ב-2.5% בלבד ב-2012 אבל ישראל תצליח להימנע כנראה ממיתון, כך מעריכים כלכלני בנק ההשקעות ברקליס. זאת בניגוד לתחזית בנק ישראל לצמיחה של 2.8% ותחזית משרד האוצר לשיעור צמיחה של 3.2% ב-2012. 

   

  "מאז תחילת הרפורמה בעמלות הבנקאיות, העמלות במונחים ריאליים ממשיכות לרדת ומספרן קטן כיום בהרבה", כך אמר הבוקר נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר בדיון מיוחד בנושא שמקיימת כעת ועדת הכלכלה של הכנסת. 

   

  שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר, אמר שאירופה נמצאת רק בשלבים הראשונים של דרך ארוכה וקשה לקיימות פיסקלית, והזהיר מדינות בעלות נטל חוב כבד מפני נטילת אמצעי צנע דרקוניים לתיקון התקציב."הצמיחה הכלכלית צפויה להיות חלשה בזמן הקרוב. הדרך ליציבות פיסקלית צריכה להיות הדרגתית, עם יישום הרפורמות על פני כמה שנים", אמר גייתנר בנאום לקונגרס. "אם בכל פעם שהצמיחה הכלכלית תאכזב - על הממשלות לקצץ בהוצאות או להעלות מסים מיידית כדי לפצות על השפעת הצמיחה החלשה על הגירעונות".

   

  "מחירי הנפט המאמירים בין אם כתוצאה מצמצום האספקה או שמא לחצים גיאופוליטיים - הוא האיום הבא על הצמיחה העולמית", אמרה כריסטין לגארד, יו"ר קרן המטבע העולמית. "המשבר יכול להגיע מהמון זוויות". לדבריה, כרגע עיקר הדאגה מופנית לאיום הגיאופוליטי שיכול להוות גורם משמעותי למחסור בנפט.

    

  שר האוצר יובל שטייניץ נפגש עם משלחת חברת הדירוג הבינלאומית פיץ' והציע לה לשקול בחיוב את העלאת דירוג האשראי של ישראל - זאת לנוכח הצמיחה הגבוהה וההתאוששות המהירה של ישראל מהמשבר הכלכלי הגלובלי, לאור הורדת היחס חוב תוצר בשנתיים האחרונות מ-80% ל-74% וכן לאור העובדה שהממשלה צפויה לצבור ב-25 שנים הבאות קרוב ל- 100 מיליארד דולר מתמלוגי הגז והנפט בקרן לאומית מיוחדת, אשר תשמש תעודת ביטוח לעמידותה הכלכלית והפיננסית של ישראל ל-50 שנים הבאות.

   

   מבנק ישראל נמסר כי נתוני המדד המשולב בפברואר, בינואר וברבעון האחרון של 2011, מצביעים על המשך התרחבות הפעילות במשק, אך בקצב מתון יחסית לזה שנרשם ברבעון השלישי של שנת 2011. העלייה במדד פברואר משקפת עליות במדד הייצור התעשייתי ובמדד יצוא הסחורות. עליות אלו קוזזו ע"י ירידה ניכרת במדד יצוא השירותים וירידה במדד הפדיון של המסחר והשירותים.

   

  מניות במרכז

  חברת התקשורת HOT פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי ול-2011 כולה. מדו"חות החברה עולה כי הרווח הנקי בשנה שעברה זינק ב-222% והסתכם בכ-341 מיליון שקל, לעומת לעומת 106 מיליון שקל אשתקד.

   

  מניית רציו ריכזה עניין במסחר מחזור גבוה, לאחר שצללה ב-14.4% במהלך המסחר וחזרה לירידה מתונה יותר בתוך דקות. 

   

  חברת התעופה אל על, בניהולו של אליעזר שקדי, עברה בשנת 2011 להפסד של 49.4 מיליון דולר - כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר.

   

  שותפות חיפוש הנפט והגז גבעות עולם הודיעה היום כי נתחם הסכם למכירת הגז המופק במגד 5 לחברת גז טבעי לישראל (ג.ט.ל) מקבוצת אנרגטק.

    

  נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר הציגה היום את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2011 ולכל השנה ודיווחה על מעבר להפסד בשורה התחתונה. 

   

  מניית כיל נסחרת על רקע הסכם רכישה של סין לרכוש אשלג במחיר של 470 דולר לטונה. מדובר על החברה OAO URALKAI.

    

  אתמול נחשף כי חיים סבן, קרן איפקס וקרן הפרייבט אקוויטי הבינלאומית - ביין קפיטל, בוחנים את רכישת פרטנר מאילן בן דב, כך נודע ל"כלכליסט". פרטנר פתחה לפני כשבוע חדר מידע לשירות המתעניינים ברכישת החברה. ככל הידוע, נציגים של שלושת הגופים נכנסו לחדר המידע או צפויים להיכנס לחדר בקרוב. 

   

  חברת מבני תעשיה מקבוצת כלכלית ירושלים של אליעזר פישמן דיווחה אתמול בערב על תוצאותיה הכספיים ל-2011. הרווח מהשכרת נכסים והפעלתם (NOI) עלה ב-2011 הסתכם ב-521 מיליון שקל, לעומת 492 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

    

  חברת התרופות פרוטאולוג'יקס וחברת התרופות הבינלאומית GlaxoSmithKline השלימו את בחירת כל שש תוכניות המחקר ביניהן. במסגרת ההסכם בין החברות, שנחתם בתחילת 2010, קיבלה פרוטאולוג'יקס מ–GSK תשלום מיידי של 3 מיליון דולר ו-2 מיליון דולר נוספים מסך של 5.4 מיליון דולר עבור מימון הפיתוח במשך תקופה של 3 שנים. ההסכם כולל גם תשלומי אבני דרך אשר נעים בין 3 מיליון דולר ל- 176 מיליון דולר.


  פורסם לראשונה 21/03/2012 10:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים