שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרטנר עברה להפסד של 188 מיליון שקל ברבעון

  הפסד ראשון לחברת הסלולר זה 11 שנה: הסיבה העיקרית היא הפרשה לירידת ערך של השקעתה ב-012 סמייל, בין היתר על רקע מבצע גיוס המנויים שערכה חברת HOT. בעקבות ההפסד הודיעה פרטנר כי לא תחלק דיבידנד

  הפסד צורם לחברת הסלולר פרטנר ברבעון הרביעי של שנת 2011, שהעיב על השורה התחתונה של החברה בשנה כולה. בכך רושמת החברה הפסד ראשון מזה 11 שנה, לראשונה מאז הרבעון הראשון של שנת 2002. בעקבות ההפסד הודיעה החברה, שבשליטת אילן בן דב, שלא תחלק דיבידנד לבעלי מניותיה.

   

  • אזהרת רווח בחודש שעבר: הרווח צפוי לצנוח ב‑57%

   

  מדוחות פרטנר עולה, כי החברה עברה להפסד מפתיע של 188 מיליון שקל ברבעון הרביעי, לעומת רווח נקי של 304 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה הקודמת. הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-1.58 מיליארד שקל. מדובר בירידה של 10% שנבעה בעיקר מהפחתת דמי הקישוריות.

   

  את מרבית הנתונים התפעוליים, פרסמה פרטנר באזהרת הרווח שסיפקה ב-22 בפברואר, עת בה הודיעה כי היא צפויה להכיר בירידת ערך מהותית בדוחותיה המלאים ל-2011.

   

  הסיבה העיקרית להפסד ברבעון הרביעי היא הפרשה לירידת ערך של השקעתה ב-012 סמייל. אחת הסיבות העיקריות להכרה של פרטנר בירידת ערך בפעילות הקווית היא מבצע גיוס המנויים שערכה חברת HOT.

   

  בדיקות ירידת הערך של שווי הפעילות הקווית של החברה בוצעו על ידי הנהלת החברה בסיועו של מעריך שווי חיצוני בלתי תלוי, גיזה-זינגר-אבן. כתוצאה מהבדיקות, ביצעה החברה הפחתה לנכסי המגזר הקווי בהיקף של 322 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה לפני ההשפעה החד פעמית לירידת ערך הסתכם ב-123 מיליון שקל, צניחה של 60%.

   

  "כלכליסט" חשף רק השבוע כי חיים סבן, קרן איפקס וקרן ביין קפיטל בוחנים רכישה של החברה מידי סקיילקס. עד כה הרוכשים הפוטנציאלים של פרטנר לא היו מודעים להפרשה המהותית לירידת ערך שהציגה החברה ברבעון הרביעי וכעת קשה לדעת האם ההפסד הצורם שרשמה החברה ישנה את חוקי המשחק במו"מ.

   

  ההכנסה השנתית למנוי ירדה ב-9%

  בשנת 2011 כולה הציגה פרטנר הכנסות של 7 מיליארד שקל, עלייה של 5%, כשההכנסות משירותים הסתכמו ב-5.2 מיליארד שקל, ירידה של 8%. הרווח התפעולי של החברה עמד על מיליארד שקל, כשהרווח התפעולי לפני ההשפעה לירידת ערך הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל.

   

  בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של 443 מיליון שקל, כשהרווח הנקי לפני ההשפעות החד פעמיות לירידת ערך עמד על 754 מיליון שקל.

   

  "אין השפעה על איתנות פרטנר"

  חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר אמר לאחר פרסום הדו"חות הכספיים: "החברה מדווחת היום על התוצאות המלאות והסופיות לשנת 2011. במהלך חודש מרס 2012, השלימה הנהלת החברה את הערכת השווי לנכסי המגזר הקווי. עיקר השינוי בהשוואה לתוצאות החזויות אותן פרסמנו בפברואר 2012, הינו השפעת ההפחתה בגין ירידת ערך הקשורה לרכישת 012 סמייל. להפחתה זו אין השפעה על האיתנות הפיננסית של החברה.

   

  "המדדים העיקריים של החברה הינם חזקים עם EBITDA רבעוני בסך של 478 מיליון שקל ותזרים מזומנים של 209 מיליון שקל. הרווח הנקי לרבעון, בנטרול השפעת ההפחתה והוצאות מס חד פעמיות, הסתכם ב-135 מיליון שקל".

   

  זיו לייטמן, סמנכ"ל הכספים של פרטנר ציין: "הגברת התחרות בשוק שירותי הקישוריות הבינלאומית ברבעון הרביעי 2011, הביאה לירידה חדה במחירי שירותי הקישוריות הבינלאומית, וציפיית החברה להגברת התחרות בשוק ה-ISP הקמעונאי אשר תביא לירידה במחירים ובנתח שוק, היוו סממנים לצורך בביצוע בדיקת ירידת ערך לנכסים מסוימים של המגזר הקווי. בנוסף, ביצעה הנהלת החברה, כנדרש, בדיקה שנתית לירידת ערך מוניטין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים