שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קבוצת עזריאלי: 5 הבכירים הרוויחו 41 מיליון שקל

  דוד עזריאלי, בעל השליטה בקבוצת עזריאלי, נהנה ב-2011 משכר בעלות של 21.2 מיליון שקל. השכר כלל מענק בגובה של 12.6 מיליון שקל. הרווח הנקי לבעלי המניות צנח ב-51% ל-595 מיליון שקל בגלל אישור פרק המסים בדוח טכטנברג וירידת ערך של ההחזקה בלאומי

  קבוצת עזריאלי דיווחה היום (ה') על תוצאותיה הכספיות לשנת 2011 והציגה למשקיעים את התמונה בשוק הקניונים בישראל לאשורה - עלייה בהכנסות התפעוליות וברווחים. למרות זאת, השפעות חד פעמיות בדמות ביטול הפחתת מס החברות כתוצאה מאימוץ מסקנות ועדת טרכטנברג וירידת ערך מהותית של מניות בנק לאומי, הביאו את החברה להציג נסיגה בשורה התחתונה.

   

  ספינת הנדל"ן של דוד עזריאלי הציגה ב-2011 שיפור בפעילות העסקית, אך בשורה התחתונה רושמת הקבוצה צניחה של 51% ברווח הנקי ל-595 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 1.22 מיליארד שקל. הירידה ברווח הנקי מיוחסת, לפי החברה, להוצאות המסים בעקבות ביטול הפחתת מס החברות עקב ועדת טרכטנברג, אשר הסתכמו ב-601 מיליון שקל.

   

  הקבוצה הציגה צמיחה חזקה במגזרי הפעילות המהווים את ליבת עסקיה. הקבוצה דיווחה על גידול של 11% בהכנסה התפעולית מהשכרת הנכסים (NOI) - לכ-982 מיליון שקל. מדובר בפרמטר המרכזי הקשור בביצועי הקבוצה במגזר הנדל"ן המניב, המהווה את מדד פעילות הליבה שלה. הגידול נובע בעיקרו מגידול בהכנסות משכירות וכן בשל הקמה ורכישת נכסים חדשים.  

   

  ברבעון הרביעי נאלצה קבוצת עזריאלי להכיר בירידת ערך של 513 מיליון שקל הנוגעת להשקעתה במניות בנק לאומי אותה ביצעה לראשונה באפריל 2009.

   

  נכון להיום עומד היקף ההשקעות בישראל המוערך של הקבוצה במנועי הצמיחה העתידיים על כ-3.2 מיליארד שקל, אשר מהם הושקעו כ-900 מיליון שקל ממקורותיה העצמאיים של החברה ובאמצעות מימון קצר מועד. השלמת בנייתם של הנכסים המצויים למועד הדוח בהקמה, בשנים הקרובות, צפויה להוסיף כ-60% לשטחי הנדל"ן המניב של הקבוצה בישראל.

   

  עזריאלי: אני מאמין בכלכלה הישראלית 

  מהדו"חות עולה, כי 5 הבכירים בקבוצה לקחו הביתה 41 מיליון שקל: דוד עזריאלי, בעל השליטה בקבוצת עזריאלי נהנה ב-2011 משכר בעלות של 21.2 מיליון שקל. השכר כלל מענק בגובה של 12.6 מיליון שקל. מנחם עינן, משנה פעיל ליו"ר דירקטוריון קבוצת עזריאלי נהנה ב-2011 משכר בעלות של 7 מיליון שקל. שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי נהנה משכר בעלות של 5.7 מיליון שקל, שכרו של שרף כלל מענק של 765 אלף שקל. יובל ברונשטיין, סמנכ"ל הכספים של הקבוצה, נהנה משכר בעלות של 3.6 מיליון שקל.

   

  דוד עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, אמר: "אני מאמין בכלכלה הישראלית בהווה וכן בעתידה ובהתאם לזאת היקפי היזמות של הקבוצה בפרויקטי הנדל"ן המניב במדינת ישראל בשנים הקרובות הינם בהיקפים חסרי תקדים".

   

  שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, אמר: "אנו ממשיכים להציג צמיחה חזקה בעסקי הליבה שלנו ולשפר את הביצועים מרבעון לרבעון; במקביל אנו נמצאים בתנופת פיתוח חסרת תקדים בהיקף של כ- 3.2 מיליארד שקל, אשר תרחיב את עסקיה בתחום זה באופן משמעותי שכן תוסיף כ- 60% נוספים לשטחי הנדל"ן המניב הקיימים בישראל של הקבוצה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים