שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרבעון הטוב ביותר בוול סטריט מאז 1998

  המסחר הסתיים היום במגמה מעורבת, כאשר הדאו ג'ונס וה-S&P500 התחזקו והנאסד"ק נחלש. בסיכום הרבעון רשם דאו ג'ונס עלייה של כ-8.1%, מדד נאסד"ק רשם עלייה של 18.6% ומדד S&P 500 עלה ב-12%

  יום המסחר האחרון בוול סטריט לרבעון הראשון של 2012 הסתיים במגמה מעורבת. מדובר ברבעון הראשון הטוב ביותר למדדי המניות בארה"ב מאז 1998.

    

  מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.5% לרמה של 13,212.04 נקודות, מדד הנאסד"ק ירד ב-0.12% לרמה של 3,091.57 נקודות ומדד ה-S&P500 עלה ב-0.37% לרמה של 1,408.47 נקודות.

   

  בסיכום הרבעון רשם דאו ג'ונס עלייה של כ-8.1%, מדד נאסד"ק רשם עלייה של 18.6% ומדד S&P 500 עלה ב-12%.

   

  שרי האוצר של גוש האירו הגיעו להסכמה על הכפלת "חומת האש" מ-500 מיליארד אירו כיום ל-940 מיליארד אירו ב-15 החודשים הקרובים. גרמניה נוטה להתנגד להסכם החדש.

   

  על פי ההסכמה שהתגבשה, ניתן יהיה לממש את קרן החילוץ החדשה רק אם במשך 15 החודשים הבאים יהיה צורך לחלץ עוד מדינה בגוש האירו ולמנגנון היציבות האירופי (ESM) לא יהיה מספיק כסף לכך.

   

  מנגנון היציבות צפוי להיכנס לתוקף ביולי, עם אפשרות להלוות 500 מיליארד אירו. לקרן החילוץ הזמנית יש 440 מיליארד אירו, ש-200 מיליארד מתוכם כבר הוקצו למימון יוון, אירלנד ופורטוגל.

   

  ראש ממשלת יוון לוקאס פפדמוס אמר קודם לכן היום כי המדינה עושה כל שביכולתה כדי להימנע מבקשת חילוץ שלישי, אך הוא לא פוסל את האפשרות שיהיה צורך בחבילה נוספת. "ייתכן שיהיה צורך בסיוע פיננסי כזה או אחר, אבל עלינו לעבוד קשה כדי למנוע זאת", אמר פפדמוס.

   

  לדבריו, יוון עלולה להגיע למצב שבו לא תוכל לגשת לשווקים, גם אם יהיה יישום מלא של כל האמצעים שהוסכם עליהם. "קשה לחזות את התנאים והציפיות בשוק ב-2015".

   

  "האירו זקוק לפיחות אמיתי בפריפריה כדי להשיב את הצמיחה, האיזון החיצוני והתחרותיות על כנם", אמר היום הכלכלן המפורסם נוריאל רוביני, בסדנת
  אמברוסטי שלחופי אגם קומו באיטליה. "הפריפריה צריכה שהאירו יהיה שווה לדולר", הדגיש רוביני.

   

  החשש מהאטה באסיה ממשיך למשוך את עניין המשקיעים. משרד המסחר בטוקיו הודיע כי התוצר התעשייתי ביפן ירד במפתיע בפברואר ב-1.2% לעומת עלייה של 1.9% בינואר, זאת בניגוד לסימני התאוששות ברבעון הראשון. התחזית החציונית היתה לעלייה של 1.3%. בתוך כך, שיעור האבטלה ביפן ירד ל-4.5% והמחירים לצרכן עלו במפתיע ב-0.1%, כך לפי דיווחי הממשלה.

   

  יו"ר הבנק הפדרלי של ריצ'מונד, ג'פרי לאקר, אמר היום כי הקלה כמותית נוספת לא צריכה להיות כלל על השולחן. לאקר הציג גישה שונה להערכות לפיהן הנאום שנשא ברננקי, יו"ר הפדרל ריזרב במהלך השבוע הוא עדות לכך שהבנק המרכזי יבצע הקלה כמותית בקרוב. 

   

  סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה לרמה הגבוהה מזה שנה. המדד עלה לרמה של 76.2 נקודות, אחרי קריאה של 75.3 בפברואר. הברומטר למצב התנאים הכלכליים רשם קריאה של 86 נקודות, גם כן הגבוהה מאז פברואר 2011.

   

  עוד דווח כי הצריכה הפרטית בארה"ב זינקה ב-0.8% בחודש פברואר, בעוד ההכנסה הפנויה של האזרחים עלתה רק ב-0.2%. הסיבה העיקרית לעלייה בצריכה הפרטית בפברואר היא הזינוק החד שנרשם במחירי הדלקים. שיעור החיסכון של האמריקאים מתוך ההכנסה הפנויה עמד על 3.7%, לעומת 4.3% בחודש שעבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים