שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בתל אביב ננעל בירידות שערים

  תל-אביב 25 ירד ב-0.28%, תל-אביב 100 ירד ב-0.26% ומדד נדל"ן ירד ב-0.55%. מנהל אפסילון קרנות נאמנות: "לא צריך להסיק מסקנות בימים אלו של חול המועד לגבי המגמה הכללית בשוק"

  המסחר בבורסה בת"א התנהל היום (ב') בירידות על רקע המגמה השלילית בבורסות אסיה בצל חששות מקצב האינפלציה בסין. יום המסחר התנהל במתכונת מקוצרת, בשל חול המועד פסח, והסתיים בשעה 14:45.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.28% ל-1,133.65 נקודות, מדד תל-אביב 100 ירד ב-0.26% ל-1,045.31 נקודות, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.09% ל-317.12 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-0.55% ל-299.14 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  עידו אזולאי, מנהל אפסילון קרנות נאמנות התייחס היום למסחר בבורסה בשיחה עם "כלכליסט" ואמר כי "הסנטימנט טיפה נפגע בגלל הנתונים האחרונים שיצאו, זה משפיע היום ויכול להיות שזה ישפיע בשבוע הבא. יכול להיות שהציפיות של המשקיעים לגבי נתוני התעסוקה שפורסמו ביום שישי האחרון בארה"ב היו מוגזמות. קיימים עדיין בשוק כל האיומים מאירופה - המשבר שם עדיין בעיצומו".

   

  "מבחינת השוק בישראל, לא צריך להסיק מסקנות בימים אלו של חול המועד לגבי המגמה הכללית בשוק. כשמסתכלים על התמונה הכללית היא עדיין חיובית. המשקיעים נזהרים יותר ממניות בתקופה זו, למרות שלדעתי זה האפיק האטרקטיבי ביותר בטווח הארוך - בעיקר מניות הבנקים כמו גם מניות הגז והנפט. לעומת זאת, שוק האג"ח הממשלתי לא אטקטיבי כרגע", הוסיף אזולאי.

   

  רשות ניירות ערך החליטה אתמול לאשר שינוי במדיניות בקשר למתן פטור מדרישות הגילוי בתשקיף ובדיווח השוטף של חברות דואליות המבקשות להנפיק אג"ח רק בישראל. עד עכשיו חברות רישום כפול שביקשו להנפיק אג"ח בישראל נדרשו לדווח בישראל בהתאם להוראות הדין הזר, בעוד שמעכשיו חברות דואליות המבקשות להנפיק אג"ח בבורסה - יחויבו בדין הישראלי. יו"ר הרשות: "צעד חשוב שנועד להבטיח את האינטרסים של מחזיקי אגרות החוב".

   

  בנק ישראל שוקל צעדים נוספים להקלה בשוק הנדל"ן לאור הגעת הבנקים לקצה מגבלת האשראי וההתמתנות בחודשים האחרונים בקצב עליית מחירי הדירות, כך עולה מהפרוטוקולים של הדיונים המונטריים מהחלטת הריבית לחודש אפריל שפורסמו הבוקר.

   

  האינפלציה בסין התגברה בקצב הגבוה מהתחזיות המוקדמות בחודש מרס, מה שמעלה את החששות במדינה מהאטה בצמיחה, בזמן שהלגיטימציה של הבנק המרכזי להקל על הכלכלה פוחתת. מדד המחירים לצרכן בסין עלה בשנה החולפת ב-3.6% בהשוואה לשנה שעברה, כך עלה מהנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במדינה. מדובר על עלייה חדה יותר מהצפי של חציון תחזיות הכלכלנים של בלומברג שצפה עלייה של 3.4%.

   

  רון סגרה, מנהל השקעות במיטב קרנות נאמנות, הסביר כי "ביום שישי לא התנהל מסחר בוול סטריט, כך שהשוק מצפה לירידות כאשר שבוע המסחר בניו יורק ייפתח. לכן, לנתוני התעסוקה המאכזבים שהתפרסמו ביום שישי האחרון היתה השפעה מהותית על המסחר שהתנהל אתמול באחד העם". 

   

  מניות במרכז

  נציגות מחזיקי אגרות החוב מסדרה כ"ה של חברת דלק נדל"ן (ירדה ב-1.08%) , בשליטתו של יצחק תשובה, קראה ליתר מחזיקי אגרות החוב מסדרה ד' ו-ה' לפעול יחד אל מול הסדר החוב בדלק נדל"ן. "אנחנו חושבים שהגיעה העת ששלושת הסדרות יפעלו כגוף אחד ויגישו ליצחק תשובה הצעה משותפת שעקרונותיה כבר ידועים - לא נתפשר", כך לפי אדוארד קלר ועו"ד גיא גיסין, נציגי אג"ח כ"ה במסיבת עיתונאים אתמול בתל אביב.

   

  מניית חברת האינטרנט בבילון (עלתה ב-3.66%) ממשיכה לרכז עניין במסחר. לדברי סגרה, "הירידה החדה במניית החברה באה על רקע מימוש אופציות שעובדים קיבלו מהחברה".

   

  ספקית ציוד התקשורת הישראלית אלווריון (ירדה ב-1.73%) הנסחרת גם בבורסת ניו יורק, ממשיכה לרכז עניין, זאת לאחר שפרסמה ביום חמישי האחרון אזהרת רווח לרבעון הראשון של 2012.

   

  שותפויות הגז בקידוח תנין 1, הממוקם כ-120 ק"מ מערבית לחופי ישראל, הגיבו אתמול בעליות להודעה שיצאה בסוף השבוע האחרון, כי המאגר מכיל 31.5 מיליארד מ"ק גז טבעי, דבר הממצב אותו כתגלית הגז השלישית בגודלה שנמצאה מול חופי ישראל,

  אחרי לווייתן ותמר.

   

  עוד בגזרת האנרגיה, ערב פסח הודיע משרד האנרגיה והמים כי הוא שוקל את הורדת מרווח השיווק לחברות הדלק במכירת בנזין 95 אוקטן מ־58.9 אגורות לליטר ל-57.5 אגורות. אתמול פרסמו כל חברות הדלק הגדולות - פז (ירדה ב-0.35%) , סונול, דלק ישראל (ירדה ב-2.87%) ודור אלון - הודעות לבורסה שבהן הן מסבירות שכוונת המדינה להוריד את מרווח השיווק ממכירת בנזין מ-58.9 ל-57.5 אגורות לליטר (כ-3%), ולצמצם את עמלת התדלוק בשירות מלא מ-18 ל-11 אגורות לליטר, לא כולל מע"מ, צפויה לפגוע בתוצאות העסקיות שלהן.

   

  דיסקונט השקעות (ירדה ב-1.56%) , מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר, עדכנה כי היא בוחנת אפשרות כי המיזוג הצפוי בין דסק"ש לכור יכלול רכיב מזומן של עד 800 מיליון שקל, כאשר היתרה תשולם במניות דסק"ש.


  פורסם לראשונה 09/04/2012 10:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים