שתף קטע נבחר

פרס ביקש מאובמה: חנינה הומניטרית לפולארד

נשיא המדינה שלח לעמיתו האמריקני איגרת והפציר בו לתת חנינה למרגל הכלוא כבר כמעט 27 שנים, לנוכח ההידרדרות במצבו הבריאותי ואשפוזו בבית חולים. אסתר פולארד הודתה לנשיא פרס ופנתה לאובמה: "אל תיתן לו לסיים את חייו בכלא"

אחרי אשפוזו של ג'ונתן פולארד בבית חולים, נשיא המדינה מתערב באופן רשמי למען המרגל הכלוא בארצות הברית כבר כמעט 27 שנים: באיגרת ששלח היום (ב') לנשיא האמריקני ברק אובמה, ביקש ממנו שמעון פרס לשקול בחיוב לתת לפולארד חנינה על רקע הומניטרי.

 

הכתבות האחרונות על המאבק למען פולארד:

אסתר פולארד בכתה אצל פרס: 'לא להיות אלמנה'

פולארד אושפז בבית חולים: "תתפללו בשבילו"

גלעד שליט למען פולארד: קרא לפרס לפעול

 

פרס הודה לאובמה על יחסו החיובי ועל הידידות הרבה שממשלו מפגין כלפי מדינת ישראל, והדגיש בפניו את הדאגה הרבה שהעם בישראל ובני משפחתו של פולארד חשים לנוכח ההידרדרות במצבו הבריאותי. בערב ליל הסדר אושפז פולארד בבית חולים לאחר שהתלונן על כאבים עזים.

 

הנשיא הודה לאובמה על כך שערך סדר פסח עם יועציו היהודיים ואמר כי מדובר בצעד שמעיד על שותפות גורל של הנשיא האמריקני עם העם היהודי ועם העם בישראל, וכן על שותפות ערכים בין שתי המדינות.

 

אסתר פולארד, רעייתו של המרגל שנפגשה אתמול עם הנשיא, אמרה כי הוא מודה לפרס "שפעל היום למען הצלת חיים". לדבריה, בעלה עדיין מאושפז ונמצא בסכנת חיים. "אני רוצה לפנות מכאן לכבוד הנשיא אובמה, אנא תן ליונתן לשקם את מה שנשאר מחיינו, אל תיתן לו לסיים את חייו בכלא", אמרה.

 

אתמול הבטיח פרס לאסתר פולארד כי בכוונתו "לפעול במהירות"

עבור בעלה. פרס אמר בפגישה כי הוא "מאוד מוטרד ומודאג מהידיעות האחרונות על בריאותו של יונתן. זכות יסוד שלי כנשיא היא להיות שליח מצווה ולפעול בכל הכלים העומדים לרשותי מול הממשל האמריקני כדי להאיץ את שחרורו".

 

פרס אמור לקבל ביוני את "מדליית החירות" מנשיא ארצות הברית ברק אובמה, ולאחרונה התגברו הקולות בציבור וגם בקרב חברי הכנסת, הקוראים לו לנצל את המעמד ולפעול לשחרור פולארד. לאחרונה הצטרף גם גלעד שליט לעצומה הקוראת לו לנצל את מעמדו כדי להביא לשחרור המרגל.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו יאיר אלטמן, אטילה שומפלבי ואביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ערכים משותפים". פרס עם אובמה
צילום: מארק ניימן, לע"מ
פולארד
צילום: AP
מומלצים