שתף קטע נבחר

פולארד אושפז בבית חולים: "תתפללו בשבילו"

המרגל ג'ונתן פולארד העביר את ליל הסדר בבית חולים בארה"ב, הוא פונה אליו לאחר שהתלונן על כאבים עזים בימים האחרונים. רעייתו, הנשיא פרס והרב הראשי יונה מצגר ביקשו מהציבור להתפלל לשלומו. לפי שעה, לא ברור עד כמה חמור מצבו

פסח עצוב למרגל הישראלי: ג'ונתן פולארד פונה אתמול (יום ו') מבית הסוהר בצפון קרוליינה לבית חולים, בעקבות הידרדרות במצבו הבריאותי. את ליל הסדר ה-26 שלו כאדם כלוא הוא העביר ככל הנראה באשפוז.

 

המאבק לשחרור פולארד - הכתבות האחרונות:

גלעד שליט למען פולארד: קרא לפרס לפעול

פרס לאסתר פולארד: פניתי לאובמה בעניין ג'ונתן

פולארד 26 שנה בכלא: "ג'ונתן נגמר לי מול עיניי"

שחרור באופק? יהודים נפגשו עם ביידן על פולארד

 

לפי שעה לא ברור עד כמה חמור מצבו של פולארד, שסבל מבעיות בריאותיות כבר תקופה ארוכה. אשתו, אסתר פולארד, ביקשה "שכל בית ובית כנסת בישראל ובעולם יתפללו לשלומו". ל-ynet נודע כי פולארד התלונן בימים האחרונים על כאבים חזקים במיוחד.

 

העצומה למען פולארד. גם גלעד שליט חתם ()
העצומה למען פולארד. גם גלעד שליט חתם

 

בוועד למען פולארד העריכו כי מדובר בהידרדרות משמעותית במצבו. הפעילים הסבירו כי אף על פי שמצבו של פולארד לא פשוט לאורך תקופה ארוכה, הפעם האחרונה שבה הוא פונה לבית החולים הייתה באוגוסט, כאשר היה זקוק לניתוח בהול בכליות.

 

בעקבות האשפוז, קרא הרב הראשי יונה מצגר ליהודים בארץ ובעולם להתפלל לשלומו של פולארד. הרב הראשי הודיע אתמול כי בשל הזמן הקצר שנותר לכניסת החג הוא מבקש מכל מתפלל שיוודא כי הרבנים והגבאים בבית הכנסת יוסיפו פרק תהילים לשלומו של יהונתן בן מלכה אחרי תפילת ערבית.

 

אשתו סיפרה: "הוא נגמר לי מול העיניים"

גם הנשיא שמעון פרס שעודכן אתמול בדבר אשפוזו של פולארד, אמר שהוא מצטרף לקריאות הרב הראשי, ומבקש מעם ישראל להתפלל לרפואתו של הישראלי הכלוא. הנשיא הוסיף כי הוא בעצמו מתכוון להסב לשולחן הסדר עם בניו ולשאת תפילה לשלומו של פולארד.

 

לאחר הניתוח שעבר פולארד באוגוסט שעבר, סיפרה אשתו על מצבו

בשיחת טלפון עם פעילים למען שחרורו. "לאחרונה ג'ונתן נעשה חלש מדי אפילו בשביל לשבת בביקור בן שעה. אני מרגישה שהוא פשוט נגמר לי מול העיניים", אמרה בבכי. "הוא אפילו לא מספיק חזק כדי להגיע לטלפון ולנצל את הדקות המעטות שיש לו לקשר עם העולם שבחוץ. יש לו סיבוכים נוראיים בכליות שגורמים לו כאבי תופת, והוא מאבד לעתים את ההכרה".

 

שלשום פורסם לראשונה ב-ynet כי גלעד שליט הצטרף לעצומה הקוראת לנשיא פרס לנצל את מעמדו הבינלאומי ולפעול לשחרורו המיידי של פולארד לפני שהוא מקבל את "מדליית החירות" - העיטור הגבוה ביותר של ארה"ב - מהנשיא האמריקני ברק אובמה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 06/04/2012 15:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים