שתף קטע נבחר

תמר רזתה 90 קילו בתוך שנה - ומתה מאנורקסיה

120 קילו - זה היה משקלה של תמר בראונר בת ה-31‬ לפני שנה. היא פתחה בדיאטה חריפה, הידרדרה לאנורקסיה ושלשום מתה מדום לב שנגרם מתת-משקל. "הייתי צריך לאשפז אותה בכפייה", אומר אביה ב"ידיעות אחרונות"

היא הייתה חולת אנורקסיה, אבל אהבה את החיים ורצתה לחיות. עד לפני כשנה שקלה תמר מאיה בראונר ‭(31)‬ מקריית-מלאכי 120 קילו. היא החליטה להיות רזה, פתחה בדיאטה, לקתה באנורקסיה, ניסתה להיאבק במחלה, אך לשווא. שלשום נפטרה הצעירה במשקל של 30 קילו בלבד.

 

קראו עוד על אנורקסיה:

 

התחיל כדיאטה תמימה

אין כמעט איש בקריית-מלאכי שלא הכיר את תמר, שכן במשך שנים היא שימשה חובשת במד"א והצילה את חייהם של רבים מתושבי העיר. לפני כשנה, כאשר שקלה 120 קילו, החליטה לעשות מבצע ולרדת במשקל. אבל מה שהתחיל כדיאטה תמימה הידרדר במהירות למחלת אנורקסיה חריפה.

 

ככל שירדה במשקלה זה לא הספיק לה - והיא רצתה יותר. תמר רזתה עוד ועוד, ובעקבות כך הידרדרה בריאותה. בתקופה האחרונה ניסתה להילחם בעצמה, לעלות במשקל ולחזור לחיים נורמליים. בני משפחתה נרתמו לעזרתה וניסו לסייע לה בעזרת טיפולים, אבל אפשרות של אשפוז ירדה מהפרק.

 

"היא לא הייתה עומדת בזה‭,"‬ מסבירה בכאב אחותה דנה. במסגרת המאבק נפגשה תמר עם אנורקטית שהבריאה, אבל בסופו של דבר המחלה הייתה חזקה יותר.

 

שלשום בבוקר יצאו הוריה לקניות, ותמר נשארה בבית לבד. זמן מה לאחר מכן, כאשר חזרו, שמעו ההורים מים זורמים במקלחת. הדקות עברו ועברו, והמים המשיכו לזרום. הוריה קראו בשמה, אך לא שמעו תגובה כלשהי. אביה של הצעירה, אריה בראונר, קצין משטרה בדימוס, פרץ את דלת המקלחת הנעולה. הוא נחרד למצוא את בתו מוטלת על הרצפה ללא הכרה.

 

האב החל לבצע החייאה בבתו, ובינתיים הוזעק למקום צוות של מד"א קריית-מלאכי, ובו גם נהג אמבולנס ששימש בעבר אחד ממדריכיה של תמר במד"א. היא פונתה לבית-חולים וזמן מה לאחר מכן נפטרה. בדיקה העלתה שהיא מתה מדום לב, שנגרם בגלל תת-משקל.

 

נמצאה מוטלת על הרצפה. תמר בראונר ז"ל ()
נמצאה מוטלת על הרצפה. תמר בראונר ז"ל

 

"הייתי צריך לאשפז אותה בכפייה"

מותה הכה בצער נורא לא רק את הוריה ואת שלושת אחיה, אלא גם את עובדי מד"א בעיר ורבים מהתושבים, אשר הכירו אותה. כשהייתה נערה עברה קורס ומאז שימשה בהתנדבות חובשת במד"א. במסגרת עבודתה הצילה כמה אנשים ממוות.

 

יוסי סמדג'ה, חבר קרוב, סיפר אמש על עבודתה: "תמר טיפלה באנשים במסירות כאילו היו המשפחה שלה. היא אהבה אנשים. תמיד רצתה לתרום. ערך החיים היה עבורה ערך עליון. זה משהו שהיא קיבלה מהבית. היא אהבה את החיים וידעה עד כמה חשוב לשמור עליהם, ובגלל זה היא הייתה חובשת".

האחות דנה מספרת: "תמר רצתה לצאת מזה, אבל זה היה קשה לה מאוד. המחלה הכניעה אותה. אחותי רצתה לחיות, היא אהבה את החיים, העניקה חיים לאנשים וידעה שזה הדבר הכי חשוב. היא תמיד תיזכר כבחורה הצעירה שהעניקה חיים לאנשים ועזרה להם מכל הלב‭."‬

 

ואכן, בדף הפייסבוק שלה ציטטה תמר שורה משירו הידוע של דוד חלפון, בביצועו ובהלחנתו של איתן מסורי: "אלוהים נתן לך במתנה דבר גדול דבר נפלא, אלוהים נתן לך במתנה את החיים על פני האדמה‭"...‬ עוד הוסיפה ממילותיה: "תראו איזה מתנה קיבלנו. עלינו להחזיק אותה חזק, לחבק, לאהוב ולשמור עליה‭."‬

 

אמש, לאחר שתמר מאיה בראונר ז"ל הובאה למנוחות, סיכם אביה את הטרגדיה הנוראה: "היו לי איתה שיחות נפש, אבל הייתי צריך לאשפז אותה בניגוד לרצונה. המסר שלי להורים הוא לא להקל ראש ולא להאמין לילדים". ‬
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התחילה בדיאטה תמימה. תמר בראונר ז"ל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים