שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בירידות; אמפל איבדה כ-20%

  ת"א 25 ות"א 100 ירדו בכ-1.2% ומדד הבנקים השיל 1.7% מערכו. אגרות החוב של אמפל, המחזיקה ב-EMG, צנחו בעד 21% על רקע הדיווח לפיו הסכם אספקת הגז עם מצרים בוטל באופן חד צדדי

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בירידות שערים בהמשך למגמה באסיה ובאירופה. היום בנק ישראל יודיע על גובה הריבית במשק לחודש אפריל.

   

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-1.16% ל-1,148.28 נקודות; מדד תל-אביב 100 ירד ב-1.16% ל-1,054.66 נקודות; מדד בלוטק 50 ירד ב-1.63% ל-333.84 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-1.02% ל-293.47 נקודות.

   

  ברקע המסחר 

  חברת הגז הלאומית המצרית (EGAS) הודיעה לספקית הגז המצרי EMG שהיא עוצרת חד צדדית את חוזה הגז שנחתם בין מצרים לישראל. "מדובר בסכסוך מסחרי בין חברות פרטיות לחברות ממשלתיות מצריות. הסכסוך מצוי בהליכים משפטיים בחו"ל שטרם הוכרעו" - כך מסרו הבוקר (ב') באופן רשמי גורמים מדיניים בירושלים.

   

  מוחמד שעייב, יו"ר חברת האחזקות המצרית לגז, אמר היום לרשת הטלוויזיה "אל ערבייה" כי ההחלטה על ביטול הסכם הגז התקבלה כבר ביום חמישי בעקבות העובדה שחברת EMG לא העבירה את התשלומים החודשיים שלה כמתבקש בחוזה. "ההחלטה היא סופית ולא ניתן לשנותה", אמר. 

   

  הממשלה אישרה אתמול פה אחד את המלצות ועדת הריכוזיות (הוועדה להגברת התחרותיות במשק) והסמיכה את ראש הממשלה, שר האוצר ושר המשפטים להפיץ תזכיר חקיקה ליישום דו"ח הוועדה בהקדם האפשרי.

   

  יניב פגוט, אסטרטג הראשי של איילון אמר ל"כלכליסט": "אירופה מתעוררת הבוקר לאפשרות כי המנהיג האירופאי ה-11 והחשוב מכל בדרכו לארוז מזוודות ולצאת לפנסיה מוקדמת. נותרו שבועיים למאמינים בניסים לקוות כי סרקוזי יחזיק במקום עבודתו, ולא, אירופה תגלוש לתקופה של חוסר וודאות פוליטית אשר תפגע בשווקים בהם אין ואקום".

   

  בנוגע לזירה האמריקאית אומר פגוט כי "ארה"ב תוסיף להיות גם השבוע ספקית החדשות הטובות של הכלכלה הגלובלית אם באמצעות נתוני מאקרו משופרים או באמצעות עונת דו"חות כספיים מוצלחת נוספת". 

   

  "השוק המקומי נדרש לאתר את מלאנוקס הבאה ולייחל לכך שלא נחזה במימוש רווחים במחיר מניה זו אשר אחראית כמחצית מעליית מדד המעו"ף מתחילת השנה. מניות שותפויות הגז מתעלמות מחדשות הגז ממצרים, אך אם יש מרווחים בסיפור הגז המצרי הכאוב. בזירת האג"ח הממשלתי תגייס הממשלה היום בשעות הצהריים כ-1.4 מיליארד שקל ע.נ, מתוכם כ-1.1 מיליארד שקל באיגרות שקליות - מה שיוצר מחסור מלאכותי באיגרות חוב ממשלתיות צמודות ומנפח אף יותר את ציפיות האינפלציה במשק", ציין עוד פגוט.

   

  מניות במרכז

  אפריקה ישראל ממשיכה בתוכניתה להפחית את היקף חובותיה ולהלימה מיטבית בין מח"מ התחייבויותיה למח"מ הנכסים: החברה פרסמה הבוקר באתר הבורסה לניירות ערך מצגת, בה היא קוראת לבעלי האג"ח להגיע לאסיפת בעלי אג"ח שתתקיים ב-3 במאי, וזאת כדי לקבל פרטים נוספים על תוכנית החברה לבצע הצעת רכש חליפין לאיגרות החוב מסדרה כ"ו. 

   

  ישראמקו ומודיעין אנרגיה מרכזות עניין על רקע התחלת קידוח שמשון בימים הקרובים. החברות הודיעו היום כי אסדת הקידוח "אנסקו 5006" הגיעה לנקודת הקידוח והיא מתארגנת להתחלתו. 

   

  הראל פיננסים נמצאת במגעים למכירת אחזקותיה לאי-אונליין קפיטל הנסחרת בתל אביב בסכום המוערך בכ-84 מיליון שקל, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

    

  קרן המנוף בראשית וחברת הביטוח מנורה יעמידו הלוואות בגובה 300 מיליון דולר לאי.די.בי פתוח, חברה בת בבעלותה המלאה של אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר. "כלכליסט" חשף היום כי המו"מ מול שני הגופים נמשך כחודשיים ונמצא לקראת סיום. 

   

  חברת הנדל"ן רבד שבשליטת (61%) איש העסקים יגאל אהובי דיווחה כי החברה הבת שבשליטתה (94%) לא פרעה חוב בנקאי בהיקף של 60 מיליון יורו (297 מיליון שקל), שהועמד כנגד רכישת נכסים. עקב כך, הפרו תנאי ההלוואה שמימנה את רכישת הנכס. ולבנק שלו משועבדים הנכסים, קמה הזכות להעמיד את החוב לפירעון מיידי. 

   

  קרן פימי נחלצת לעזרת יצחק תשובה ומנהלת מו"מ לרכישת יצרנית תוספי המזון גדות ביוכימיה מידי קבוצת דלק, כך חשף "כלכליסט". הפעילות של גדות ביוכימיה בארצות הברית ובסין לא תיכלל בעסקה.המפעל בסין, שבו השקיעה גדות ביוכימיה 65 מיליון דולר, יימכר לגורם סיני, ואילו המפעל בארה"ב יימכר לגורם בינלאומי מתחום המזון. 

   

  חברת בזק פנתה במסגרת התיק המתנהל בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין חלוקת הדיבידנד שלה בבקשה להוציא מהתיק את חוות הדעת של פרופ' ירון זליכה, שהוגשה במקור במסגרת תביעה נגזרת נגד הדירקטורים של בזק. 

   

  ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן מניב, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח שנערכה אתמול במסגרת הרחבת סדרת אג"ח ג'. במסגרת המכרז תכננה ריט 1 לגייס כ-90 מיליון שקל מהמוסדיים. עם זאת, בשל ביקושים גבוהים של 300 מיליון שקל שנרשמו במכרז, ריט 1 תרחיב את היקף הגיוס ל-110 מיליון שקל. החברה תשלים את השלב הציבורי של ההנפקה בשבוע הבא.


  פורסם לראשונה 23/04/2012 10:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים