שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בת"א ננעל בעליות בהובלת מניות הבנקים

  מדד ת"א 25 עלה ב-1.3%, ת"א 100 טיפס ב-1% ומדד הבנקים הוסיף 1.9% על רקע המגמה החיובית בבורסות אירופה ובוול סטריט. מורי ארקין הודיע כי ישקיע באביב אלרון סכום של 51.8 מיליון שקל

  יום המסחר האחרון בשבוע ננעל היום (ג') בעליות על רקע המגמה החיובית בבורסות אירופה ובוול סטריט. מחר וביום חמישי לא יתקיים מסחר בבורסה בשל אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות.

   

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-1.28% ל-1,162.95 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.98% ל-1,065.01 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-0.29% ל-334.81 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.52% ל-294.99 נקודות.

   

  לפני פתיחת המסחר פעקו האופציות על מדד ת"א 25 ב-1,156.27 נקודות, בעוד שהאופציות על מדד הבנקים פקעו ב-1,002.43 נקודות.

    

  משבר ההגז ימשיך לרכז עניין לאחר מסרים סותרים ממצרים בדבר הנסיבות שהביאו לנסיגה חד צדדית מהסכם הולכת הגז. פאיזה אבו נגא, שרת שיתוף הפעולה הבינלאומי של מצרים, הפתיעה אמש באומרה כי אין מניעה לחדש את ייצוא הגז הטבעי לישראל, וזאת על סמך "הסכם חדש שיכלול תנאים ומחירים חדשים".

   

  קודם לכן, מוחמד שעייב, יו"ר חברת האחזקות המצרית לגז, אמר כי "ההחלטה היא סופית ולא ניתן לשנותה" שכן ההחלטה על ביטול הסכם הגז התקבלה בעקבות העובדה שחברת EMG לא העבירה את התשלומים החודשיים שלה כמתבקש בחוזה. EMG הכחישה הדברים בטענה כי מדובר בהעלאת מחיר רטרואקטיבי.

   

  EMG, ספקית הגז המצרי, קיבלה שלשום הודעה על ביטול חד צדדי של הסכם אספקת הגז ממצרים לישראל בעקבות החלטה של חברת הגז המצרית, אשר נומקה בשיקולים מסחריים.

   

  מניות במרכז

  חברת הנדל"ן אביב ארלון (זינקה בכ-25%) הודיעה היום כי מורי ארקין ישקיע בחברה סכום של 51.8 מיליון שקל בתמורה ל-30.6% מהון המניות של החברה.

   

  מאמץ של הרגע האחרון למנוע את פירוקה של דלק נדל"ן (צנחה בכ-7.6%) אחרי כישלון אתמול במגעים בין החברה למחזיקי האג"ח בפגישה שנערכה אתמול. החל מה-6 במאי הודיע יצחק תשובה לדלק נדל"ן כי הוא יפסיק לשלם את ההוצאות השוטפות שלה.

   

  גרנית הכרמל (עלתה בכ-0.7%) שבשליטת קבוצת עזריאלי (60%), פירסמה היום הצעת רכש למלוא המניות של טמבור (זינקה בכ-14.5%) המוחזקות בידי הציבור (16%). הצעתה של גרנית למניות טמבור שבשליטתה (84%) נעשה לפי מחיר של 5.25 שקל למניה - פרמייה של 10% על מחיר השוק עם פתיחת המסחר.

   

  חברת אחזקות הביומד כלל תעשיות ביוטכנולוגיה (עולה בכ-0.45) נחלצת לעזרתה של החברה־הבת ביוקנסל, ותזרים לקופתה כ־2.5 מיליון דולר כנגד הקצאת מניות. ביולי הקרוב צפויה ביוקנסל, המפתחת תרופות לסרטן, לפרוע אג"ח המירות למניות החברה בהיקף של 4 מיליון דולר, כשנכון לדצמבר 2011, בקופתה של ביוקנסל כ־240 אלף דולר בלבד.

   

  מניית אמפל (זינקה בכ-6%) תמשיך לרכז עניין לאחר הודעתה של חברת הגז הלאומית המצרית על הפסקה חד צדדית של חוזה הולכת הגז. בתוך כך, מחזיקי האג"ח של החברה שוקלים לפתוח את הסדר החוב.

    

  אלווריון (זינקה בכ-13%) הודיעה על חוזה בהיקף של מיליוני דולרים עם ספקית תקשורת בין 3 הגדולות בסין.

    

  אפריקה ישראל (עלתה בכ-0.9%) ממשיכה בתוכניתה להפחית את היקף חובותיה ולהלימה מיטבית בין מח"מ התחייבויותיה לתזרים המקורות: החברה פרסמה אתמול באתר הבורסה לניירות ערך מצגת, בה היא קוראת לבעלי האג"ח להגיע לאסיפת בעלי אג"ח שתתקיים ב-3 במאי, וזאת כדי לקבל פרטים נוספים על תוכנית החברה לבצע הצעת רכש חליפין לאיגרות החוב מסדרה כ"ו.

   

  הראל ביטוח הודיעה כי הרוכשת של פעילות חבר הבורסה שלה היא אי-אונליין קפיטל הנסחרת בבורסה בתל אביב בסכום המוערך בכ-54 מיליון שקל.

   

  קרן המנוף בראשית וחברת הביטוח מנורה יעמידו הלוואות בגובה 300 מיליון שקל לאי.די.בי פיתוח שבשליטת נוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי המו"מ מול שני הגופים נמשך כחודשיים ונמצא לקראת סיום. כל אחד מהגופים יעמיד הלוואה של כ־150 מיליון שקל תמורת איגרות חוב פרטיות של אי.די.בי פתוח, בריבית של 6.9% הנמוכה משמעותית מהריבית שלפיה נסחרות איגרות החוב של החברה.


  פורסם לראשונה 24/04/2012 10:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים