שתף קטע נבחר

תיעוד שיא האכזריות בסוריה: קוברים אדם בחיים

סרטון מזעזע שהפיצו גורמי אופוזיציה מראה כיצד חייליו של בשאר אסד קוברים לכאורה לחלוטין את אחד המורדים, אחרי שרק ראשו מבצבץ מעל האדמה. הם כינו אותו "כלב" ו"חיה", והאשימו שצילם את הכוחות והעביר לרשתות טלוויזיה

נראה כי אין סוף לאכזריות המתפרצת במלחמת האזרחים בסוריה. סרטון קשה במיוחד לצפייה - גם בסטנדרטים שכבר הורגלינו אליהם - שהפיצו היום (ה') גורמי אופוזיציה בסוריה, מראה כיצד חיילים סורים קוברים לכאורה את אחד המורדים כשהוא קבור ורק ראשו מבצבץ מעל האדמה. 

 

עוד בחדשות ynet:

 

זהירות - התמונות קשות במיוחד לצפייה: 

בסרטון נראים מספר אנשים עומדים מסביבו, ככל הנראה חיילים סורים הנאמנים למשטרו של הנשיא בשאר אסד, כשהם מכוונים את קנה הרובה לעבר המורד, שמתחנן על חייו. בעת שמפקד הכוח ניגש לעבר האיש הקבור, בכתוביות התרגום לאנגלית מצוין: "כן אדוני, שמנו אותו שם כפי שהורית". לאחר מכן שואל המפקד: "מה יש לו? מצאתם משהו על החיה המקוללת הזו?", שואל המפקד.

 

החיילים בשטח מאשימים את המורד, מהעיר אל-קסיר שליד חומס, כי נשא מצלמה כדי לצלם את כוחות אסד ולהעביר את התמונות לרשתות הטלוויזיה.  הם מכנים את האיש "חיה" ו"כלב" מספר פעמים, לפני שההוראה לקבור אותו בחיים יוצאת לפועל.

 

בסרטון המטריד, שככל הנראה צולם במצלמה סלולרית, נראים החיילים כשהם שופכים עפר על ראשו של המורד, בזמן שהוא ממרר בבכי 'אני עד לכך שאין אלוהים מלבד אללה'".

 

התחנונים לא עזרו, האיש נקבר בעודו בחיים ()
התחנונים לא עזרו, האיש נקבר בעודו בחיים

 

לאחר שהשלימו את המשימה וכיסו את ראשו בעפר, החיילים מקניטים אותו ואומרים: "תגיד שאין אלוהים פרט לבשאר, יא חיה".

 

בינתיים ברחבי סוריה הפסקת האש סופגת מכה נוספת, לאחר שבניין פוצץ בעיר חמה, חרף נוכחותם של שני פקחים בעיר. המשטר הסורי האשים "טרוריסטים" במעשה ומסר על 16 הרוגים. אולם האופוזיציה הסורית טענה כי לא ברור מה הגורם לפיצוץ.

ארגון האופוזיציה "ועדות התאום המקומיות" טען כי טיל של הצבא פגע בבניין, וגרם למותם של יותר מ-50 בני אדם. באופוזיציה הסורית קראו לאו"ם לערוך כינוס חרום "כדי לקבל החלטה ולהגן על האזרחים".

 

גם בדיר א-זור שבמזרח המדינה דווח על שבעה אזרחים ושני חיילי מצבא המורדים שנהרגו בעימותים עם הצבא, ואילו מחוץ לדמשק הבירה נמסר על קרבות ירי עזים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תגיד שאין אלוהים פרט לבשאר, יא חיה"
מומלצים