שתף קטע נבחר

גפני: ננסה לקדם עם מופז בחירות באוקטובר

בעוד ראש הממשלה מעוניין להקדים את הבחירות לחודש ספטמבר, בסיעות החרדיות מעוניינים להמשיך לשבת בקואליציה כמה שיותר. ח"כ משה גפני אמר כי שוחח עם קדימה וסיעות אחרות כדי לחפש מועד אחר, באוקטובר

בזמן שכל ההערכות מדברות על בחירות לכנסת ב-4 בספטמבר, אומר היום (ד') ח"כ משה גפני מיהדות התורה כי החרדים מתנגדים למועד הזה ויפעלו לגבש חזית עם סיעות נוספות כדי לדחות את הבחירות לאוקטובר.

 

בחירות 2012 - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

"אנחנו מתנגדים לבחירות בספטמבר וננסה לבוא בדברים עם מפלגות שונות, עם קדימה ומופז, למצוא מועד אחר", אמר גפני, וציין עם זאת, כי אם יהיה רוב לתאריך בספטמבר, הוא יקבל את "הכרעת הרוב". בסביבת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעוניינים להקדים את הבחירות כמה שיותר, לפי ההערכות כדי לא לאפשר לקדימה ולתנועתו החדשה של יאיר לפיד להתארגן.

 

בינתיים, בקדימה מקווים לרתום את סיעת ש"ס ויושב ראשה אלי ישי לתאריך בחודש אוקטובר. למרות ההצהרות לפיהן הם "מוכנים בכל עת יותר מכל מפלגה אחרת", בש"ס מעוניינים להמשיך ולכהן בקולאיציה הנוכחית כמה שיותר, ובכירים במפלגה העריכו בימים האחרונים כי בכל מקרה "לא נריב על הדבר הזה". בצהריים נפגש יו"ר ש"ס אלי ישי עם יו"ר קדימה, שאול מופז, והם דנו בתאריך מוסכם לקיום הבחירות. ישי אמר כי "טובתה של המדינה היא קיום בחירות בתאריך מוקדם ככל שניתן".

 

ח"כ גפני הוסיף שהוא מקווה שמערכת הבחירות לא תעסוק רק בנושא החרדי "פופוליסטי", כהגדרתו, "אבל אם על זה יהיו הבחירות, נתמודד גם עם זה". לדבריו, "הבחירות צריכות לעסוק בנושאים המהותיים והאמיתיים העומדים על סדר יומנו בחברה הישראלית", אמר גפני, "בנושאי ביטחון וכלכלה,

הפערים החברתיים וההתמודדות הכלכלית של האזרחים".

 

בינתיים המערכת הפוליטית ממשיכה להיערך לבחירות, והבוקר היה זה שר הביטחון אהוד ברק שהכריז כי ירוץ עם מפלגת העצמאות, ללא שריון ברשימת הליכוד. ברק עקץ את לפיד, המתמודד החדש בזירה, ואמר כי "באנו בלי פרומפטרים, אך עם רקורד".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ משה גפני. החרדים רוצים אחרי החגים
צילום: מתי אלמליח
מומלצים