שתף קטע נבחר

ישי: ערוכים לבחירות, יש קמפיין על גב החרדים

אחרי שנתניהו הצהיר שילך בכל הכוח על תחליף "צודק" לחוק טל, יו"ר ש"ס בטוח ש"קמפיין הבחירות החל על גב החרדים", אבל מבטיח: "אין מפלגה שערוכה לבחירות יותר מאיתנו"

ראש הממשלה התקרב משמעותית להכרזה על בחירות וסימן את גיוס החרדים כמטרה ראשית - ובש"ס מכריזים שהם לא מפחדים. שר הפנים ויו"ר המפלגה, אלי ישי, אמר הבוקר (יום א') ש"קמפיין הבחירות החל על גב החרדים", והדגיש שש"ס דווקא ערוכה לכל אפשרות.

 

המערכת הפוליטית מתחממת - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"אנחנו מוכנים לבחירות בכל רגע נתון, אנחנו עובדים כל הזמן", אמר ישי. "אני לא רוצה בחירות, אבל אני מרגיש שנתניהו וליברמן רוצים. אין מפלגה שערוכה לבחירות יותר מהר מאיתנו. קמפיין הבחירות החל על גב החרדים. הם חושבים שזה מביא יותר מנדטים. הקמפיין יהיה רצוף שנאה והסתה נגד הציבור החרדי", הוא חזה.

 

ברק, נתניהו וישי בכנסת. בדרך לבחירות? (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ברק, נתניהו וישי בכנסת. בדרך לבחירות?(צילום: נועם מושקוביץ)
 

כשריח הבחירות נישא באוויר, נועד הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם נציגי "מאהל הפראיירים והמחנה המשותף" בלשכתו שבירושלים, ופרסם הצהרה לפיה "חלוקת הנטל חייבת להשתנות, מה שהיה לא יהיה". על פי הפעילים בפגישה, נתניהו היה נחרץ והבטיח: "אם צריך, נלך על זה לבחירות".

 

"אני יודע שיש הרבה טרמפיסטים שהצביעו בעד הארכה אוטומטית של חוק טל", אמר נתניהו. "אני לא כזה. חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו. החוק החדש יכלול גם שירות אזרחי לערבים.

 צריך לעשות זאת מבלי לשסות ציבור בציבור. השינוי יהיה כרוך בהרחבת מסגרות ובהגדלה תקציבית. זה יעד בסדר עדיפות גבוה לביטחון המדינה".

 

רוב הגורמים במערכת הפוליטית העריכו זה מכבר כי הבחירות הקרובות יוקדמו על רקע קיצוץ מסתמן של מיליארדים בתקציב המדינה וכן על רקע המאבק על חוק טל, שתוקפו יפוג בחודש אוגוסט בהוראת בג"ץ. יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז, העריך שהבחירות יתקיימו באמצע אוקטובר, וברוח זו, יעלו בימים הקרובים בכנסת הצעות חוק להקדמת הבחירות של מרצ, העבודה וקדימה.

 

שרת התרבות לימור לבנת אמרה ש"ראש הממשלה לא ייכנע לדרישות תקציביות. במצב כזה מוטב להקדים את הבחירות. ראש הממשלה אמר בישיבת שרי הליכוד שהוא בדיונים עם ראשי הקואליציה והשבוע או בשבוע הבא נדע אם יהיו בחירות".

 

ישראל ביתנו הבטיחה להגיש בשבוע הבא חוק חלופי משלה לחוק טל, ויו"ר המפלגה אביגדור ליברמן ציין עוד אתמול שלאחר שיוגש תתבהר התמונה הפוליטית. השר ממפלגתו עוזי לנדאו טען הבוקר כי "אנחנו לא ששים לבחירות", אך אמר ש"יש דברים שלא מולאו בהסכם הקואליציוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אלי ישי
צילום: הרצל יוסף
מומלצים