שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

לבני: אמשיך להילחם על החלפת ממשלת נתניהו

יומיים אחרי התפטרותה מהכנסת, הבהירה יו"ר קדימה לשעבר כי הבחירות הן מאבק על פני המדינה - והיא מתכוונת להשתתף בו: "הגיע הזמן להחליף את הקואליציה. הבחירות יכריעו אם ישראל תהיה ליברלית ומחוברת לעולם או קיצונית ומבודדת"

לא לוקחת פסק זמן: בהתבטאות ראשונה מאז שהודיעה על התפטרותה מהכנסת ושעות אחרי שגובשה ההסכמה על הקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר, קראה אתמול (יום ד') ציפי לבני להחליף את ממשלת נתניהו והבהירה כי מדובר בהכרעה חשובה על דמותה של ישראל בשנים הבאות, שהיא מתכוונת לקחת בה חלק.

 

לקראת בחירות - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

"יש לברך על כך שהבחירות בפתח", אמרה לבני ל-ynet בהקרנת הבכורה של הסרט "סיפורו של יוסי" בסינמטק בתל אביב. "הבחירות האלה יכריעו אם ישראל תהיה מדינה ליברלית, מתקדמת, מחוברת לעולם ומובילה, או שתהיה מדינה קיצונית, חרדית ומבודדת. זה מאבק על פני המדינה ואנחנו חייבים להמשיך במאבק על המדינה".

 

יו"ר קדימה לשעבר תקפה את ראש הממשלה: "שלוש שנים קואליציית נתניהו בודדה את ישראל, החברה מקוטבת עם פערים בלתי נסבלים. הגיע הזמן להחליף את הקואליציה הזו. לא מוותרים על המדינה וממשיכים להיאבק עליה. אני אמשיך להילחם על המדינה ואת קואליציית נתניהו חייבים להחליף".

 

דבריה של לבני נאמרו שעות אחרי שבכנסת גובשה הסכמה על הקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר, וייתכן שמדובר ברמז על כוונותיה לגבי המשך דרכה במערכת הפוליטית. שלשום הגישה לבני את מכתב התפטרותה מהכנסת, בעקבות הפסדה בפריימריז בקדימה, והבהירה כי זכותו של היו"ר החדש שאול מופז, "להוביל את המפלגה לפי דרכו".

 

לבני בהקרנת הסרט בסינמטק (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני בהקרנת הסרט בסינמטק(צילום: מוטי קמחי)
 

לבני הבהירה כי אינה פורשת מהחיים הציבוריים, אך עדיין לא ברור באיזו מסגרת

פוליטית היא מתכוונת לפעול. מקורביה אף אמרו כי לא מן הנמנע שתחבור ליאיר לפיד. לפי סקר "ידיעות אחרונות" שפורסם לפני שלושה ימים, השניים יכולים להביא יחד 16 מנדטים בבחירות.

 

ל-ynet נודע שלשום כי כמה חברי כנסת בקדימה בוחנים אפשרות לפרוש מהמפלגה ולחבור לגוף פוליטי חדש בהנהגתה של לבני, אם אכן יוקם. אתמול גם דווח כי חברי סיעת קדימה החלו במגעים לגיבוש הסכמה שנועדה לקרוא למופז לשריין ללבני את המקום השני ברשימת המפלגה לכנסת. אחד מחברי הכנסת המעורבים במהלך אמר כי "יש הבנה שזהו צעד מתבקש לנוכח המצב בסקרים", אך מקורביה של לבני פסלו את הרעיון על הסף.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 02/05/2012 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני, הערב עם גל אוחובסקי
צילום: מוטי קמחי
צילום:  גיל יוחנן
לבני מודיעה על פרישה מהכנסת
צילום: גיל יוחנן
"קואליציית נתניהו בודדה את ישראל"
צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות"
מומלצים