שתף קטע נבחר

אובמה: אחרי אפגניסטן, הגיע הזמן לטפל בארה"ב

ברוח הבחירות המתקרבות, מתווה הנשיא האמריקני תוכנית פעולה לעתיד הקרוב: "את הכסף שאנחנו לא מוציאים עוד על מלחמה, צריך לנצל כדי לבנות מחדש את אמריקה"

אל-קאעידה בדרך למטה, אפגניסטן נערכת לעמוד בזכות עצמה, והנשיא ברק אובמה כבר מכוון לעבר היעד הבא - בעיות הפנים. ארבעה ימים לאחר ביקורו המפתיע באפגניסטן, אז הסדיר עם הנשיא חמיד קרזאי את היחסים בין המדינות לאחת נסיגת הכוחות האמריקניים, הבהיר הנשיא האמריקני כי הכסף שייחסך מעבר לים ישמש לכיסוי החוב הלאומי ולמימון שירותי בריאות, חינוך ותשתיות.

 

הקמפיין בארה"ב - הכותרות האחרונות:

פגישת פיוס? מיט רומני נועד עם ריק סנטורום

מועמד רע, אבל סיפק בידור. נפרדים מגינגריץ'

 

צפו בפנייתו של הנשיא. מגדיר יעדים חדשים
 

"אחרי עשור של לחימה, הגיע הזמן להתמקד בבניית האומה כאן בבית", אמר אובמה היום (שבת), בפנייתו השבועית לאזרחים ברדיו ובאינטרנט. הנשיא הזכיר פעם נוספת את יום השנה לחיסולו של מנהיג אל-קאעידה, אוסמה בן-לאדן, וכן התייחס לביקורו באפגניסטן, אך הבהיר כי עתה יש להתרכז בסוגיות כלכליות כמו מיסוי פרוגרסיבי וצמצום ההוצאות הממשלתיות. "זו הסיבה שקראתי לקונגרס לקחת את הכסף שאנחנו לא מוציאים עוד על מלחמה, להשתמש בחצי ממנו כדי לצמצם את החוב שלנו ולנצל את השאר כדי לבנות מחדש את אמריקה", הדגיש אובמה.

 

סרטון התעמולה של אובמה. גם מתמקד בכלכלה

 

הנשיא פרסם את הצהרתו עם סיום עצרות הבחירות הראשונות שערך היום בקולג'ים באוהיו ובווירג'יניה. בעצרות נחשף סרטון התעמולה החדש של אובמה, ששם דגש על אותו הנושא – הכלכלה.

הסרטון נפתח בתיאור של המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב, המציאות שבתוכה נבחר אובמה לנשיאות. הוא ממשיך בהבטחתו של הנשיא בנאום ההשבעה שלו להתמודד עם האתגר. לטענת הסרטון, תוכניתו של אובמה הצילה 4.2 מיליון מקומות עבודה. "הנשיא מעולם לא ויתר עלינו", אומר הקריין.

 

הסרטון ממשיך ומונה הישגים נוספים של אובמה, בהם רפורמת הבריאות וביטול המדיניות נגד הומוסקסואלים בצבא. לאחר רשימת ההישגים הנזקפת לזכותו, עובר הסרטון למתקפה. "במקום לעבוד יחדיו להרים את אמריקה, פתחו הרפובליקנים בקמפיין להוריד את הנשיא". הסרטון לא פוסח כמובן גם על הריגתו של אוסמה בן-לאדן וממשיך בהכרזה על הנסיגה מעיראק. אולם אלו נושאים שוליים, והסרטון מסתיים בחזרה לנושאים הכלכליים ובפנייה ישירה למעמד הבינוני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
אובמה באפגניסטן, השבוע. "להתמקד בבניית האומה"
רויטרס
מומלצים