שתף קטע נבחר

הממונה החדש על השכר - עו"ד קובי אמסלם

שר האוצר החליט סופית למנות את היועץ המשפטי של אגף השכר לממונה על השכר, במקום אילן לוין. הממונה החדש, עו"ד קובי אמסלם, היה שותף מרכזי לגיבוש ההסכם עם הרופאים ועסקת החבילה בין התעשיינים להסתדרות והאוצר

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, החליט למנות את עו"ד קובי אמסלם לתפקיד הממונה על השכר במשרד האוצר.

 

עו"ד אמסלם, 43, משמש מזה 4.5 שנים כיועץ המשפטי של אגף השכר במשרד האוצר. לפני כן, כיהן כממונה על סכסוכי העבודה במשרד המשפטים. אמסלם היה שותף למשא ומתן לפתרון משבר הרופאים והסכסוך האחרון סביב עובדי הקבלן. וליווה מקרוב את גיבושה של עסקת החבילה בשנת 2009, בין המעסיקים לאוצר ולהסתדרות, שהובילה לגיוש תקציב שנתי בעיצומו של המשבר הכלכלי.

 

לאמסלם, נשוי+3, תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני, גם כן במשפטים, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן, הוא בוגר קורס לניהול בכיר בשירות המדינה. בימים האחרונים, התעורר קושי מסוים במינויו, עקב תנאי הסף שדורש כי הממונה על השכר יהיה בעל השכלה כלכלית. ביממה האחרונה שינתה נציבות שירות המדינה את תנאי הסף, כך שתואר במשפטים ייחשב גם כן כרקע אקדמי מתאים לתפקיד זה.

 

"מדובר באדם מוכשר שמשלב ידע רב וניסיון עשיר בנושאי עבודה ושכר", אמר שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ בעקבות המינוי. "אין לי ספק שעו"ד קובי אמסלם יוביל את אגף השכר בהצלחה רבה", הוסיף השר.

 

ממלא מקום מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, שמינויו הסופי יאושר מחר על ידי הממשלה, הביע גם כן שמחה על מינויו של עו"ד קובי אמסלם לתפקיד. "קובי מביא איתו ערך מוסף וניסיון רב לתפקיד קשה ומאתגר", אמר כהן. "אני בטוח ביכולתו להצעיד קדימה את יחסי העבודה במשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים