שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כמוסות שבהן אבקה מתינוקות נתפסו בד' קוריאה
  אלפי הכמוסות, שמקורן בסין, הוברחו למדינה לאחר שהופקו מגופות של תינוקות. יש המאמינים כי הן מסייעות בריפוי מחלות
  רשויות דרום קוריאה תפסו אלפי כמוסות מוברחות מסין , שמכילות אבקה שהופקה מגופותיהם של תינוקות. כך הודיע היום (יום ב') המכס הדרום-קוריאני. יש המאמינים כי אבקת התינוקות עשויה להועיל בריפוי מחלות.

   

  אנשי המכס סירבו לומר מאיפה בדיוק הגיעו התינוקות המתים או מי עומד מאחורי ייצור הכמוסות, מחשש לחיכוכים דיפלומטיים עם בייג'ינג. בשנה שעברה נפתחה בסין חקירה שמבקשת לבדוק את נושא ייצור הסמים מגופות תינוקות ועוברים.

   

  מאז אוגוסט סיכל המכס 35 ניסיונות הברחה של כ-17,450 כמוסות שהוסוו כסם מחזק כללי, לגוף ולנפש. המבריחים אמרו למוכסים כי סברו שמדובר במחזקים רגילים ולא היו מודעים למרכיביהם או לתהליך ייצורם.

   

  המכס החרים את הכמוסות אך איש לא נענש כי הכמות נחשבת לקטנה והן לא יועדו למכירה. כך אמר פקיד מכס שביקש לשמור על עילום שם. המכס החל לחקור את הנושא בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל לפני שנה. לא ידוע על חולים כתוצאה מבליעת הכמוסות.

   

  הכמוסות יוצרו בצפון-מערב סין, והופקו מתינוקות שמתו. חלקים מגופותיהם יובשו בתנורים ואז נכתשו לאבקה.
  רבים סבורים כי האבקה יכולה לרפא מחלות, אך למעשה היא עלולה להיות מזוהמת ומסוכנת. קוריאנים שמוצאם מצפון-מערב סין וחיים כעת בדרום קוריאה משתמשים בכמוסות ולפעמים הן אף נשלחות בדואר.

   

  רשות המזון והסמים הסינית ומשרד הבריאות הסיני לא מסרו את תגובתיהם לניסיון ההברחה. התקשורת בסין הצביעה על אזור צפון-מערב המדינה כעל המקור למוצרים מסוג זה, ובמיוחד מחוז ג'ילין הגובל בצפון-קוריאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילוסטרציה. הכמוסות הוחרמו אך איש לא נענש
  צילום: shutterstock
  מומלצים