שתף קטע נבחר

תאונת אימונים: קצין בטיחות גילם אויב ונורה

ירי כוחותינו על כוחותינו במהלך תרגיל באזור שכם: קצין בטיחות נפצע בבטנו, מירי מעמדת שמירה. החייל בעמדה סבר כנראה שהקצין הוא מחבל - אך הוא למעשה גילם את האויב בתרגיל. מצבו של הקצין מוגדר בינוני. התרגיל הופסק, צה"ל יחקור

תאונת אימונים באזור שכם: קצין צה"ל נפצע הבוקר (יום ה') מירי של חייל אחר, במהלך תרגיל סמוך למחסום חווארה. הקצין, שנפצע בבטנו במהלך תרגיל שנערך סמוך לבה"ד 3, נושם ונמצא בהכרה. מצבו מוגדר בינוני, הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

שר בליכוד: "3 מוסקיטרים מהסיירת ביזו אותנו"

תלמידה למשחק נפלה ומתה בבית יורם לוינשטיין

 

הפצוע הוא קצין הבטיחות, שהעביר לחיילים את התרגיל. ככל הנראה, הקצין נפצע מירי של חייל אחר שהיה באותה עת בעמדת שמירה. החייל בעמדה, שכנראה לא היה חלק מהתרגיל, סבר שהקצין הוא מחבל - אך למעשה הוא גילם את האויב. התרגיל הופסק, ואלוף פיקוד המרכז הורה לחקור את האירוע החמור. בתרגיל השתתף גם מג"ד גדוד חרוב מחטיבת כפיר.

 

אחד החיילים סיפר כי "היה בלבול גדול. גם חיילים אחרים החלו לחשוב שמדובר באירוע אמת, הפסקת התרגיל מנעה אסון עוד יותר גדול. בתדרוך לתרגיל הדגישו בפניי את הוראות הבטיחות".

  

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך תרגיל של צה"ל שבוצע דרומית לשכם אירע ירי דו צדדי של כוחותינו על כוחותינו. כתוצאה מהירי נפצע חייל צה"ל, ככל הנראה באורח בינוני, ופונה לבית חולים בילינסון על ידי צוותי רפואה צבאיים. בעקבות המקרה התרגיל הופסק ומפקד פיקוד מרכז הורה לפתוח בחקירת האירוע ובסיבות שהובילו לירי ולפציעתו של החייל".

 

לפני כחודש התמוטט יהושע חפץ, במהלך גיבוש ליחידת יהל"ם בדרום. מתחקיר רפואי ראשוני שנערך בצה"ל עולה כי מום לבבי הוביל למותו של החייל בבסיס הנדסה קרבית. מתחקיר ראשוני של פרטי האירוע עלה כי הוא התמוטט כקילומטר לאחר שהחיילים החלו במסע שהיה אמור לסכם את הגיבוש.

 

לפני פחות משנה נפצע חייל צה"ל באורח בינוני במהלך אימון של חטיבת גבעתי ברמת הגולן. החייל נורה ככל הנראה מאש של אחד מחבריו ונפגע בגבו. לאחר שהתמוטט, קיבל טיפול ראשוני במקום ופונה באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים