שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן, אוהד צויגנברג

שר בליכוד: "3 מוסקיטרים מהסיירת ביזו אותנו"

נתניהו הובך בהשבעת מופז ונאלץ להודות כי שרים מקדימה עשויים להצטרף לממשלה, שריו תוקפים אותו בחריפות: "איזו פארסה, התביישנו. הציבור עלול להאמין שזו ממשלת קומבינה". על רה"מ אמרו: "תחושת אני ואפסי עוד תחזור אליו כבומרנג"

השבעת שאול מופז הפכה למעמד מביך במיוחד עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו - ושריו לא חוסכים בביקורת. "מה שקרה בכנסת זו פארסה אחת גדולה, איזו חובבנות", אמרו אמש (יום ד') שרים בליכוד אחרי שנתניהו נאלץ להודות במליאה כי שרים מקדימה עשויים להצטרף בהמשך לממשלה - דבר שלא צוין כלל בהסכם הקואליציוני שהוצג.

 

פצצת האחדות - הכתבות האחרונות ב-ynet:

חיים רמון פרש מקדימה: "חזרנו להיות הליכוד"

מופז מונה, נתניהו הובך: "עוד שרים לקדימה"

טיבייב מקדימה: נתניהו קנה אותנו במכירת חיסול

 

חלוקת המנדטים בממשלת האחדות של נתניהו ()
חלוקת המנדטים בממשלת האחדות של נתניהו
 

71 חברי כנסת הצביעו בעד צירוף קדימה לממשלה, לעומת 23 שהתנגדו - אבל מה שייזכר ממעמד השבעת מופז לשר בלי תיק ולממלא מקום ראש הממשלה הוא בעיקר המבוכה שנגרמה לנתניהו. "איבדנו לא מעט מאמון הציבור בגלל האירועים המביכים", אמרו שרים בליכוד בביקורת פנימית אולי חסרת תקדים. "שוב לא תופרים דבר פשוט כמו שצריך, שוב מסבכים דבר פשוט. התביישנו מאיך שנראינו".

 

"נתניהו בטוח שהוא מלך העולם, זה מוביל להתרסקות"

אחד השרים הבכירים התייחס גם לעבר הצבאי המשותף של ראש הממשלה, ממלא מקומו החדש מופז ושר הביטחון אהוד ברק: "עכשיו הציבור באמת עלול להאמין שמדובר בממשלת קומבינה שיש לראשיה מה להסתיר, ובשלושה מוסקיטרים מהסיירת שביזו את הליכוד". 

 

לדברי אותו שר, "ראש הממשלה בטוח עכשיו שהוא מלך העולם, הוא רק לא מבין שתחושה של 'אני ואפסי עוד' בסוף תחזור אלינו כמו בומרנג. יש לנו בליכוד ניסיון היסטורי רע ומר עם הרגשה שאף אחד לא יכול עלינו. בסוף זה תמיד מוביל להתרסקות".

 

מוקדם יותר הצליחה האופוזיציה המצומקת - המונה רק 26 מנדטים - להביך את נתניהו ולהביא להפסקה זמנית של הדיון. ח"כ אורי אריאל תהה אם ישנו נספח סודי להסכם עם קדימה, ונתניהו נאלץ לבקש הפסקה כדי לקיים התייעצות משפטית. עם חידוש הדיון הוא הודה כי "יש אפשרות שימונו שרים (של קדימה, א"ש) בעתיד", אף על פי שאין אזכור לכך בהסכם.

 

חברי הכנסת מקדימה שלמה מולה, מגלי והבה ורוברט טיבייב נעדרו מההצבעה, וטיבייב הצהיר לפני כן כי החליט על כך "כמחאה על שנתניהו קנה אותנו במכירת חיסול". אחרי השבעתו של מופז, טען ח"כ אריאל שנודע לו כי הובטח לקדימה את ראשות ועדת חוקה, חוק ומשפט, בנוסף לוועדת הכלכלה שתועבר לידיה - ומחה על כך שלא אפשרו לו לומר זאת לפני ההצבעה.

 

לפי ההסכם החתום, רק מופז יכהן כשר מטעם קדימה - כשר ללא תיק וכממלא מקום ראש הממשלה. עם זאת, שלשום כבר דווח כי הוסכם שבתוך כמה חודשים ייכנסו חברים נוספים מקדימה לממשלת נתניהו - ככל הנראה שלושה. נתניהו, שנדרש במליאה להעביר גם את ההסכם בעל פה, אמר: "אני רוצה לבדוק מהי חובת הדיווח שלנו. חלק מהדברים סוכמו והתקדמו, אבל היו תלויים בדברים אחרים וחלק מאלה לא פורטו, זה הכול. אני מציע הפסקה של כמה דקות". אחר כך חזר והודה: עוד שרים מקדימה עשויים להצטרף לממשלה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 09/05/2012 22:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו במליאה. הובך
צילום: גיל יוחנן
ראש הממשלה מברך את ממלא מקומו החדש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים