שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הפלתי, והרופא אמר - תפלטי את הדבר הזה"

  תושבת קריית שמונה הגיעה לבית החולים זיו בצפת עם דימום מאסיבי ונתקלה ביחס מחפיר מצד רופא נשים, שגער בה, טיפל בה לטענתה ללא ציוד מתאים ואמר לה ש"הרסה לו את הלילה". זיו: מתנצלים על התנהגותו, הוא כבר מזמן לא עובד אצלנו

  זה היה בשישי בערב, בחודש אוגוסט האחרון. אחרי שני הריונות כושלים התגלה אצל רותם דיגהורקר מקריית שמונה דימום במהלך ההריון השלישי, והיא הגיעה בדחיפות למרכז הרפואי זיו בצפת. בסיום אותו לילה, היא נותרה המומה מהיחס המחפיר שקיבלה, לטענתה, מרופא הנשים שטיפל בה, וכואב מכל - ללא הוולד, שהוצא ממנה בהליך גרידה.

   

  כתבות אחרונות על הריון ולידה :

    

  כעת היא טוענת כי הובא לידיעתה כי הרופא המטפל בעצם היה על תקן מפוטר באותם ימים, ולמרות זאת טיפל בה.

    

  בלי ציוד סטרילי, עם יחס בוטה

  דיגהורקר בת ה-26 הייתה בחודש הרביעי להריונה והגיעה כאמור לבית החולים כשהיא סובלת מדימום מאסיבי ודליפת מי שפיר. היא הוגדרה כמקרה חירום רפואי, אולם לטענתה זה לא מה שחשב הרופא שקיבל אותה, ד"ר רוני רביע, שלדבריה התנהג אליה בבוטות והחל לטפל בה ללא הציוד המתאים. "לא היו לו כפפות סטריליות ולא ציוד מתאים", טוענת דיגהורקר. "הוא נזף בי לאורך כל התהליך הרפואי, שהתארך מעל המקובל".

   

  לטענת המטופלת, כשהיא ירדה מהאמבולנס הגישה לה אחת האחיות כיסא גלגלים, אבל רביע "צעק על האחות ואמר לה שאני לא צריכה כיסא כי אני יכולה ללכת בעצמי. זאת למרות שהיה לי תפר צווארי בנרתיק, שנועד לשמור על ההריון. פתאום הוא החליט שהוא מטפל בי רק בבוקר. אחרי שהאחות ראתה את הדימום המאסיבי היא קראה לו מיד. כשנכנסנו לחדר האולטראסאונד הוא אמר לי שהרסתי לו את הערב, ובגללי יש לו לילה לבן. זה היה ביום שישי בתשע בערב. התלוננתי שהוא מכאיב בצורה קיצונית, והוא אמר לי 'תשתקי'".

   

  בבית החולים הובהר לדיגהורקר כי היא תיאלץ לעבור הפסקת הריון בפעם השלישית בחייה. "התברר שאין מה לעשות עם העובר, אז דוקטור רביע אמר לי 'לכי לפלוט כבר את הדבר הזה'. הוא פיסק לי את הרגליים בצורה ברוטאלית, בלי כפפות סטריליות ובלי מלקחיים וציוד מעוקר. כשהוא גילה שאין לו מספריים, הוא השאיר אותי ככה עשר דקות. גם האחות קיבלה ממנו צעקות. כשביקשתי אופטלגין הוא אמר לי שאני מפונקת כמו הבת שלו, וכששלפוחית השתן שלי הייתה מלאה הוא צעק עלי שאעשה כבר פיפי".

    

  בהמשך הערב עברה המטופלת גם הליך גרידה, הנועד לסלק רקמות שנותרו מההריון, כשגם במקרה הזה הוארך ההליך יתר על המידה. "גרידה לוקחת 40 דקות, פליטת העובר 40 דקות, והסרת תפר צווארי אורכת עשר דקות", היא אומרת. "הוגדרתי כמקרה חירום והצוות כבר חיכה לי בבית החולים. אז איך הגענו לשש שעות?", מתרעמת דיגהורקר על משך הטיפול בה.

    

  בית החולים: מאשרים את הטענות

  במכתב תגובה ששלח בית החולים לדיגהורקר מצוין כי היא "טופלה כיאות מבחינה רפואית" אך מוזכר כי הוצאת התפר הצווארי נעשתה כשלא כל הציוד היה מוכן לפני הפעולה, "והדבר אינו תקין". הנהלת בית החולים אישרה את טענותיה של המטופלת על היחס המחפיר שקיבלה מד"ר רביע וציינה במכתב כי "במהלך הטיפול בך נאמרו על ידי הרופא הבכיר המטפל ד"ר רביע מספר הערות חריגות שאינן הולמות יחסי רופא – מטופל ואינן משקפות את רוח המחלקה. ד"ר רביע התנצל עליהן בפני בעל פה ובכתב והביע רצון להתנצל גם ישירות בפניך".

    

  עוד נטען במכתב כי "הנהלת המחלקה רואה בחומרה את ההתייחסות החריגה של ד"ר רביע. המקרה הובא לדיון בפני צוות המחלקה, והופקו הלקחים הנדרשים. ד"ר רביע הפסיק לעבוד במחלקתנו החל מהראשון לספטמבר 2011".

   

  לטענת דיגהורקר, לפני יומיים התגלה לה כי ד"ר רביע היה על תקן מפוטר כשטיפל בה. "רופא כזה צריך לשבת בבית את ימי ההודעה מראש שלו, ולא להתעלל בעוד מטופלת", קובלת דיגהורקר. "פניתי לבית החולים בבקשה להסברים".

   

   מבית החולים זיו בצפת נמסר בתגובה: ״טענות הפונה נבדקו וממצאי בדיקת המקרה אף נשלחו אליה. סיום העסקתו של הרופא לא נעשה במועד ובנסיבות הנטענות״. יש לציין כי במכתב התגובה שנשלח מבית החולים למטופלת נטען כי ד"ר רביע הפסיק לעבוד במחלקת הנשים בבית החולים זיו ב-1 בספטמבר 2011, בעוד המקרה התרחש בתחילת אוגוסט.

    

  המידע הראשוני התקבל באימייל האדום

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הערות חריגות שאינן הולמות יחסי רופא". ביה"ח זיו
  צילום: אפי שריר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים