שתף קטע נבחר

הבינלאומי: ירידה של 21% ברווח הנקי

יחס הון הליבה גדל ל-8.8% - הרמה הגבוהה במערכת הבנקאית. הרווח הנקי עמד על 142 מיליון שקל. המנכ"לית סמדר ברבר-צדיק: "התוצאות משקפות את המשך הצמיחה בפעילות בנקאית מסורתית"

הבנק הבינלאומי ( 3,835.0 ) בניהולה של סמדר ברבר-צדיק דיווח היום (ה') על ירידה של 21.5% ברווח הנקי ל-142 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012.

 

 

הוצאות הבנק בגין הפסדי אשראי עמדו על 31 מיליון שקל לעומת הכנסות של 36 מיליון שקל בסעיף זה ברבעון המקביל בגלל גביית חובות. העמלות אותן גובה הבנק ירדו ב-11.6% ל-45 מיליון שקל כתוצאה בירידה בפעילות בשוק ההון, אחד מתחומי ההתמחויות המרכזיות של הבנק.

 

במהלך הרבעון רשם הבנק עלייה של 3.9% בהכנסות הריבית בגלל שיפור במרווחי האשראי. כמו-כן הבנק רשם קיטון של 5.4% בהוצאות התפעוליות, בעיקר כתוצאה של הפרשה חד פעימית ברבעון המקביל למענקי יובל.

 

התשואה על ההון ברבעון הראשון עמדה על 9.9% לעומת 13.5% ברבעון המקביל אשתקד. הבנק ממשיך להוביל את המערכת הבנקאית מבחינת יחס הון הליבה הגבוה ביותר עם יחס הון ליבה של 8.81% לעומת 8.46% בתום השנה.

 

"יחס הון הליבה, שהוא הגבוה במערכת, מהווה כרית בטחון נאותה שחשובה במיוחד בימים אלה של אי וודאות כלכלית" מסרה ברבר-צדיק עם פירסום הדוחות. "תוצאות הרבעון הראשון משקפות את המשך הצמיחה העקבית בפעילות הבנקאית המסורתית, שמתבטאת בין היתר, בגידול המתמשך בתיק האשראי. בנוסף ממשיך הבנק במאמצי ההתייעלות ומפגין ריסון תקציבי מתמשך. מנגד המשבר בשווקי ההון, שמתבטא בעיקר בירידה חדה במחזורי המסחר בבורסה, הביא לקיטון בפעילות הלקוחות בשוק ההון ומכאן לירידה בהכנסות הבנק מפעילות זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמדר ברבר צדיק
צילום: יריב פיין
מומלצים