שתף קטע נבחר

הקו שמחבר בין תורת המלך לדירת הפליטים

מילים יכולות להרוג, ולהחלטת הפרקליטות להכשיר את "תורת המלך", יש קשר ישיר לאווירת האלימות כלפי זרים במדינת ישראל. ככה זה כשמעלימים עין: הדרך מהתרת דמם של פלסטינים, לסובלנות חברתית כלפי גזענים - קצרה ביותר

בישראל המרחק בין התיאוריה לפרקטיקה קטן למדי. רק לפני ימים מספר הכשיר היועץ המשפטי לממשלה ספר שמתרץ הלכתית איך ומתי דמם של גויים מותר, בטיעון שמדובר ב"גויים" - ולא חלילה דווקא ב"ערבים". והנה בתחילת השבוע התבשרנו על הצתה של דירת פליטים בירושלים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

הקישור בין "תורת המלך" לפגיעה בזרים בלב ירושלים נשמע לכם מופרך? תחשבו שוב: מי שמעלים עין מהתרת דמם של פלסטינים, סופו שיתיר גם את דמם של "פליטים", "מסתננים", סתם שמאלנים ואפילו קציני צה"ל. וכן, גם את דמו של ראש הממשלה. כי יש קשר בין תופעת נוער הגבעות, לכמעט-לינ'ץ במהגר עבודה בדרום תל אביב. הקשר הוא ביחס הסלחני של החברה הישראלית למסיתים, לגזענים ולמתירי דמם של כל מי שאינם יהודים.

 

תורת המלך שבכתב

התל-אביבי שביצע את הכמעט-לינץ' ואלה שהציתו את הדירה בירושלים, לא קראו את "תורת המלך" והם אינם נמנים על נוער הגבעות. אבל הם שייכים לאותה חברה שמעלימה עין מפעולות "תג מחיר" ביהודה ושומרון, ובכך נותנת להן לגיטימציה.

 

החוברת "תורת המלך" היא מעין "תורה שבכתב" לאידיאולוגיה הנוהגת זה כבר למעלה מארבעה עשורים בשולי הימין הקיצוני, ותומכת בביצוע "תגי-מחיר" בערבים (או שמא תקראו להם "גויים") חפים מפשע.

 

בפרקליטות החליטו שמדובר בהגיגים הלכתיים, והאמינו לכל מילה שסיפרו להם בחקירות. מדינת ישראל נכנעה לקיצוניים שלא מבחינים בין פלסטינים, סודנים, אריתראים ואחרים - כולם גויים, ולפיכך כולם מופיעים בחיבור "תורת המלך - דיני נפשות בין ישראל לעמים".

 

ואולי כשלה מדינת ישראל בהתמודדות עם אנשי הימין הקיצוני, קרסה אל הפחד מפניהם, וברחה אל הפתרון הקל - הכשרת השרץ, אותה החוברת.

 

לא על התיאוריה לבדה

בכל מקרה, מדובר בבשורות רעות מאוד לאנשי ההתיישבות הנורמטיבים, הדוממים, של יהודה ושומרון. אם לא ישתנה דבר מה מהותי, נראה כי בראשית החודש הבא תפנה המדינה חמישה בתים בבית אל תחילה, ואחר כך במגרון. ואז לא אתמה אם חובבי האידיאולוגיה של "תורת המלך" יצאו ממחילותיהם, ויבצעו תגי-מחיר בפלסטינים - גויים.

 

למותר לציין כי חיבור דוגמת "תורת המלך" בגרמנית, למשל, העוסק ביהודים במדינת ישראל - לא היה נשאר יותר מ-24 שעות על המדפים, ומחבריו היו מושלכים לכלא. אבל בישראל זה חוקי ומותר, ולכן אני חושש כי הסיפור לא נגמר. אידיאולוגיה גזענית ומתירת דם, שמקבלת גושפנקה במישרין ובעקיפין מרבים וטובים, בתירוץ הקדוש של חופש ביטוי בלתי מוגבל – סופה שתוביל לקטסטרופה.

 

היו אנשים טובים שחשבו לתומם כי אם העניין לא יידון בבית המשפט, הוא יגווע וייעלם. הם טועים. התיק של "תורת המלך" ייעלם. אבל האידיאולוגיה שמטפחת את השנאה לזר, לגר, לפליט ולפלסטיני לא תיעלם.

 

זכרו את הצתת בית הפליטים בירושלים. זכרו את הכמעט-לינץ' בתל אביב. כי אלו ההוכחות לכך ש"דיני נפשות בין ישראל לעמים" במדינת ישראל לא יכולים להתקבל בתירוץ של "מדע הלכתי בדיוני". לתשומת לב הפרקליטים.

 

  • הכותב הוא רכז השטח של תנועת י"ב בחשוון, פורום תג-מאיר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תעלימו עין מתג מחיר
צילום: פיראס עלמי, "יש דין"
אווירת סלחנות כלפי פגיעה בזרים. ההצתה בירושלים
צילום: נועם דביר
מומלצים