שתף קטע נבחר

צפו: מאבטחי הקניון מונעים כניסת מבקר חרדי

מאבטחי קניון רמת אביב מנעו מחרדי את הכניסה, והבהירו כי מדובר בהוראה מהממונים עליהם. ההנהלה טוענת כי בעלי עסקים ולקוחות התלוננו על פעילות חב"ד בקניון - אבל בציבור החרדי ממש לא מתכוונים לשתוק על העניין

מי מפחד מחרדים בקניון רמת-אביב? מאבטחי מרכז הקניות היוקרתי בצפון תל-אביב מנעו בשבוע שעבר כניסת גבר חרדי לשטחו, בטענה שמדובר בהוראה שקיבלו מהממונים עליהם. כמה מעובדי המקום, המכירים את האיש, ניסו להיחלץ לעזרתו – ללא הועיל.  

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בהנהלת הקניון הסבירו בהקשר למקרה זה כי "בעקבות פעילות נמרצת של אנשי חב"ד ברחבי הקניון, קיבלנו תלונות רבות מלקוחות ומבעלי העסקים בו, אשר מרגישים מוטרדים מפעילות זו. לאור זאת, ביקשנו מאנשי חב"ד המגיעים לקניון לכבד ולהימנע מפעילויותיהם בתוך הקניון".

 

 

דבר המקרה נחשף על-ידי יהורם גאון, שהיה עד להתרחשות, כאשר שיתף בו את מאזיני תוכניתו האישית בקול ישראל. "נדהמתי כשראיתי את החסיד עומד ומתווכח עם השומר בכניסה ומבקש ממנו להיכנס פנימה, אך האחרון עוצר בעדו", סיפר, "כולם נכנסו, אך בגדיו, זקנו ופאותיו של החסיד מנעו את האפשרות החופשית של כולם".

 

"שאלתי את השומר למה, והוא ענה: 'אני רק ממלא הוראות'", תיאר עד הראייה המזועזע. "שמעתם טוב: הוראות של הנהלת הקניון. קניון רמת-אביב. ההוראה לא לתת לאנשים כאלו להיכנס כי הם מהווים אי-נוחות אצל הסועדים". גאון אף השווה את המקרה להשפלות דומות שהיו בגרמניה הנאצית כלפי יהודים, וחתם בהערה צינית: "כל הכבוד להנהלת הקניון ששומרת בקפדנות על התיאבון של הסועדים".

 

"מקרה מבחיל ומזעזע"

בכלי התקשורת החרדים עסקו בנושא בהרחבה החל מצהרי יום שישי, תוך שהם מאשימים את הנהלת קניון רמת אביב באנטישמיות ובגזענות, אך ה"דחוי" עצמו, איש חב"ד שניאור שניאורסון, היה נסער הרבה פחות. בראיון לאתר "בחדרי חרדים" סיפר כי כלל לא נפגע מהעניין, והוסיף: "הרבי אומר שכשיש מניעות ועיכובים, כנראה שמדובר במצווה גדולה ויש בה דברים טובים".

 

"קניון רמת אביב זה מקום שבו אנחנו זוכים להניח תפילין להרבה מאוד אנשים", אמר, "יש התעוררות עצומה בתוך השכונה. ברוך ה' יש בעלי חנויות רבים שמעוניינים בזה, והם פותחים עבורי את הדלת. אני מגיע לשם כל יום ובעזרת ה' אמשיך להגיע. עם ישראל חי וכולם רוצים להניח תפילין. כנראה שכמו בכל מקרה - גם הפעם יד החסידים על העליונה. נשתדל להמשיך הלאה בפעילות הקודש".

 

בעקבות האירוע דרשו אנשי עסקים במגזר התנצלות מהנהלת הקניון ואת פיטוריהם המיידיים של המנהלים והמאבטחים שהיו מעורבים בו – אחרת יפעלו נגדם משפטית; אחרים הצהירו כי בימים הקרובים יארגנו את בואן של קבוצות חרדים למקום כדי להביע שם מחאה

על "המקרה המבחיל והמזעזע", כהגדרתם.

 

מנכ"ל התנועה המסורתית (קונסרבטיבית), עו"ד יזהר הס, אמר בתגובה לאירוע: "אני מגנים כל הדרה. אפליית אדם בשל אמונתו, לבושו, צבעו, מינו או נטייתו המינית היא פסולה ומקוממת. כל אדם בר מצפון חייב לצאת חוצץ נגד הפוגעים בכבוד האדם, בכל מגזר או מקום".

 

בקניון רמת אביב ביקשו להבהיר כי "הקניון פתוח ומקדם בברכה את כל הציבור הרחב ללא הבדלי דת, מין או גזע. לקניון מגיעים מאות אלפי מבקרים בשנה, מכל שכבות האוכלוסייה. חשוב להדגיש, כי בקניון נמצא בית כנסת הפתוח ברציפות בכל שעות פעילות הקניון וכמו כן, הקניון אינו פועל בשבת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קניון רמת אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים