שתף קטע נבחר

תביעה נגד jcs: אפליית נשים באולפני הבירה

בעקבות פניות של עובדות, נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין נשים לגברים בחברה בירושלים. עוד עולה כי במהלך 8 שנים התקבלו לעבודה בחטיבת החדשות רק 2 אימהות מתוך 131 עובדים שהתקבלו בשנים אלה. התמ"ת הגיש תביעה תקדימית נגד החברה

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת הגישה הבוקר (ב') תביעה תקדימית כנגד JCS אולפני הבירה בירושלים, על אפליית נשים ואימהות עובדות. 

 

עוד על אפליה - בערוץ קריירה:

 

מדובר בבקשה למתן צו כללי, מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, לחייב את חברת JCS - אולפני הבירה ירושלים בע"מ, למפות את החברה על בסיס מגדרי וליצור תוכנית להטמעת שוויון, באופן שיבטיח את שילובן של נשים ואימהות עובדות בחברה, תוך הסרת חסמים ותיקון פערי שכר, הקיימים, לכאורה, ומהווים חשש לאפליה על רקע אימהות וכנגד נשים בחברה.

 

בעקבות פניות של עובדות - ערכה עו"ד אינה סולטנוביץ'-דוד, נציבה אזורית של מחוז ירושלים והדרום בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת, בירור עם חברת JCS, בליווי רו"ח קובי גינזבורג מטעם נציבות השוויון. גינזבורג בדק את נתוני שכר העובדים והעובדות, במטרה לבדוק חשדות לפערי שכר בין נשים לגברים, המהווים עבירה לכאורה על חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ועל חוק שכר שווה לעובדת ולעובד.  
 
מהבדיקה עלה, כי נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין עובדות לעובדים בחברת JCS. עוד עולה מכתב התביעה, כי במהלך 8 שנים (2003-2010) התקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של חברת JCS רק 2 אימהות בלבד מתוך 131 עובדים שהתקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של החברה בשנים אלה.
 
בנוסף, עולה מכתב התביעה, כי בשנים אלה חלה ירידה של 76% במספר הנשים המועסקות בחטיבת החדשות בחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפליה (אילוסטרציה)
צילום: Shutterstock
מומלצים