שתף קטע נבחר

הותקף בשנית: חזיז הושלך לפאב אריתריאי בת"א

מקום הבילוי שאלמונים השחיתו לפני כחודש לאחר ההפגנה בשכונת התקווה היה למוקד התקפה נוספת. לדברי הבעלים, אלמונים על אופנוע השליכו חזיז לתוך הפאב, אחד האורחים נפגע ונגרם הרס רב: "מי שעשה את זה רוצה להרוג"

אלמונים השליכו הלילה (יום א') חזיז לתוך פאב שבבעלות אזרח זר מאריתריאה בשכונת התקווה בדרום תל אביב, ופצעו את אחד האורחים במקום. לדברי הבעלים, למקום נגרם הרס רב. הוא הוסיף בייאוש: "אני חי בפחד. אני רוצה לעזוב את ישראל". 

 

האלימות נגד מבקשי המקלט מאפריקה:

מהומה ועצורים בהפגנה בדרום ת"א: זרים הותקפו

 

הפאב הנמצא ברחוב האצ"ל כבר ידע את נחת זרועם של בריונים. לפני כחודש, לאחר ההפגנה שבה הותקפו אזרחים זרים מאפריקה, ניפצו פורעים את שמשות העסק של אמניאי זגטה, זרעו הרס במקום ובזזו את תכולתו.

 

זגטה סיפר ל-ynet כי הלילה הגיעו מעט אחרי חצות ארבעה אנשים על שני אופנועים, זרקו "פצצה" לתוך הבר וברחו. "היה פיצוץ ורעש גדול. בתוך הבר היינו ארבעה, ואני ברחתי משם מפוחד", אמר הבעלים, "אחד האורחים נפגע בבטן, והפיצוץ גרם להרס רב".

  

הוא הוסיף כי בחודשים האחרונים האלימות כלפיו ההפכה לעניין שגרתי: "כל הזמן קללות וצעקות. בהפגנה היו מכות, וגם מאז זה המשיך. אני לא מבין מה רוצים ממני, מה עשיתי לאנשים האלה ששונאים כל כך. מי שעשה את זה רוצה להרוג, ואני רק רוצה לחיות. אני חי בפחד, ואני רוצה לעזוב את ישראל".

 

לדברי סיגל רוזן ממוקד הסיוע לעובדים זרים שמסייעת לזגטה, ההתנכלויות אליו כבר אינן נדירות. "זהו עניין שיטתי על בסיס יום-יומי, שלפעמים מגיע לאלימות של ממש. קשה להתנער מהתחושה שההתנכלויות הללו הן תוצאה של ההסתה הפרועה של חברי כנסת ושרים".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפאב שהותקף, לפני כחודש
צילום: ירון ברנר
הבעלים אמניאי זגטה. "מה עשיתי לאנשים האלה?"
צילום: ירון ברנר
מומלצים