שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

יאיר לפיד: נתניהו מעקר את המלצת ועדת פלסנר

יו"ר מפלגת יש עתיד תוקף את התערבותו, לכאורה, של ראש הממשלה בניסיון לשנות את המלצות הוועדה. "נתניהו רוצה לרצות את שותפיו לקואליציה וזורה חול בעיני הציבור"

יאיר לפיד יצא היום (ה') בחריפות נגד התנהלותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסוגיית חוק טל ומסקנותיה המסתמנות של ועדת פלסנר שיועדו כחלופה לחוק טל ומכנה אותן "אחיזת עיניים". יו"ר מפלגת "יש עתיד" טוען כי "ראש הממשלה לא התכוון מלכתחילה לפתור את הסוגיה הלאומית הבוערת של היעדר השוויון בנטל, אלא רק לרצות את שותפיו לקואליציה ולזרות חול בעיני הציבור ובית המשפט".

 

על פי הפרסומים יתנגד נתניהו לסנקציות על חרדים שלא יתגייסו וגם להטלת מכסה לקבלת פטור משירות צבאי, כפי שמציעה ועדת פלסנר. עוד פורסם כי הוועדה תמליץ לדחות את גיל הגיוס לגיל 22 או 23 במטרה לחזק רוחנית את החרדים לפני המעבר לשירות לאומי או לצה"ל. לכך, יצוין, ישנה הסכמה בין אנשי הוועדה, ראש הממשלה וגם נציגי החרדים.

 

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

 

ההתערבות, לכאורה, של נתניהו כבר יצרה מיני משבר קואליציוני מצד ישראל ביתנו, שהיו"ר שלה ושר החוץ, אביגדור ליברמן, טען כי מדובר במריחה לטובת החרדים, שבגיל המיועדים לגיוס כבר יהיו נשואים ואבות לילדים, ובכך יהווה למעשה נטל על הצבא.

 

עוד בנושא:

 

כעת מצטרף לביקורת גם לפיד, שטוען כי הוועדה מנסה למלא את תפקידה אך נבלמת על ידי מסע הלחצים של נתניהו. "כמו תמיד, נתניהו מעדיף תרגילים קטנים ופוליטיקה סקטוריאלית על פני פתרון מהותי שיביא

לשירות שווה לכולם", טוען לפיד. "העלאת גיל הגיוס הממשי לחרדים ל-23 מעקרת כל ניסיון לפתרון של ממש, אינה ישימה מעשית וכלכלית, ותמנע את גיוסם בפועל. זהו ניסיון לרבע את המעגל, הנובע מלחציו של ראש הממשלה. אין פתרון בסוגיה הזו אלא שירות שווה לכולם על כל השלכותיו, כולל הקמת מערך אמיתי של שירות אזרחי, ומתן תגמול ללוחמים".

 

מחר צפויים פעילים של "יש עתיד" למבצע צמתים ברחבי הארץ, ויקראו לממשלה שלא להיכנע לפוליטיקה הסקטוריאלית, להביא לפתרון היסטורי בסוגיית חוק טל וליצירת שוויון בנטל ומודל שירות שווה לכולם.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד. בעיה לאומית
צילום: EPA
נתניהו. מתערב?
צילום: נועם מושקוביץ / פלאש 90
מומלצים