שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

מחנה הפראיירים: נתניהו ומופז עבדו עלינו בעיניים

"בגיל 23 לא יהיה גיוס, זה לא חוקתי ולא שוויוני, אסור שזה יקרה", מתריעים הפעילים לשוויון בנטל, שזועמים על המסקנות המסתמנות בוועדה שמגבשת חלופה לחוק טל. "זו הונאה. לצבא אין מה לעשות עם חרדי נשוי עם ילדים. זה יעלה מיליארדים"

"ועדת פלסנר הולכת והופכת מהבטחה גדולה לבלוף. להונאה. אף חרדי בגיל 23, נשוי עם שני ילדים, לא יתגייס. לצבא אין מה לעשות איתו בגיל הזה, וזה יעלה מיליארדים". כך אמר הבוקר (ד') ל-ynet בועז נול, מראשי תנועת המחנה המשותף וממובילי "מחנה הפראיירים", הנאבקים לשוויון בנטל.

 

ועדת פלסנר - דיווחי חדשות אחרונים ב-ynet:

צבא חצי העם: 48 אלף "עילויי תורה" לא גויסו

חילונים, רדו מזה - לא נתגייס

ליברמן לא מתחייב להתפטר בגלל חוק טל

 

הפעילים התאכזבו לגלות כי ועדת פלסנר, שמונתה לגבש חלופה לחוק טל, החליטה לרכך את המכה שיספגו החרדים והעניקה הקלות: הוועדה קבעה כי 20% יקבלו פטור קבוע מראש - כ-1,500 "עילויי תורה" מכל מחזור גיוס. כמו-כן, יקבלו החרדים אפשרות לדחיית שירות להמשך לימודי תורה או כדי להתחתן עד גיל 22, שבו יצטרכו להחליט על המסלול שבו יבחרו. אם עד גיל 23 הם לא ישתלבו במסלול המיועד - גיוס או שירות לאומי-אזרחי - יוטלו עליהם סנקציות אישיות.

 

פטור על פטור. לשכת הגיוס (ארכיון) (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
פטור על פטור. לשכת הגיוס (ארכיון)(צילום: צביקה טישלר)
 

יואב קיש, נציג "מחנה הפראיירים" בוועדת פלסנר, הודה בעצמו כי ההבטחה שהייתה טמונה בוועדה, הולכת ומתמוססת: "הצטרפתי לוועדה בעקבות התחייבות ראש הממשלה להוביל לשוויון בנטל. לצערי נראה שזה לא הכיוון שאליו הולכים. בגיל 23 לא יהיה גיוס. זה לא חוקתי, לא שוויוני ובעיקר לא מעשי. אסור שזה יקרה".

 

נול הוסיף: "מאחורי המון פירוטכניקה וזיקוקי דינור, הוועדה הזאת במהות מנציחה את המצב הקיים. זה חארטה בארטה". לדבריו הצטרפה זוהרה ברגר מהפורום לשוויון בנטל: "זו מריחה אחת גדולה. לא ניתן לזה לקרות". גם הפעיל הבולט עידן מילר התריע: "ראש הממשלה נפגש איתנו פעמיים והתחייב חד משמעית, מופז היה אורח קבוע ב'מחנה הפראיירים', ומה בסוף? עבודה בעיניים".

 

ממטה המאבק בחוק טל נמסר, כי "ראש ממשלת ישראל מכר את הציבור המשרת שנושא לבדו בנטל השירות הצבאי, הכלכלי והחברתי. הוא שוב עשה תרגיל מסריח כשהעדיף לכופף את הוועדה שבראשה עמד פלסנר, והפך אותה לוועדת קישוט". חברי המטה הביעו תקווה שמופז וחברי קדימה יחד עם המפלגות הציוניות "לא ייתנו יד למכירת חיסול זו. הציבור המשרת יוצא עכשיו למאבק חסר פשרות שהוא מאבק על דמותה של החברה הישראלית ומדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יתגייסו בגיל 23
צילום: רויטרס
"עבודה בעיניים". נתניהו ומופז
צילום: גיל יוחנן
פלסנר. הוועדה כבלוף
צילום: גיל יוחנן
נול. חרטא ברטא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים