שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

דנינו על אולמרט: משוכנע שהמערכת תפיק לקחים

מפכ"ל המשטרה קרא להפסיק את ההשתלחות המסוכנת, כהגדרתו, בפרקליט המדינה, אך הבהיר כי הכרעת הדין במשפט אולמרט "מדברת בעד עצמה - בפרק המזכה ובפרק המרשיע"

הכרעת הדין הדרמטית במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יצרה סערה במערכת הפוליטית ובעולם המשפט הישראלי. הקריאות לבדק בית הכרחי בפרקליטות לוו בהטחת האשמות בפרקליט המדינה, משה לדור. זה, מצדו, הסתייג והשיב אש, והיום (ד'), הוא מקבל רוח גבית מסויגת ממפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו. באותה נשימה, קורא דנינו להפקת לקחים מהפרשה כולה.

 

רעידת אדמה פוליטית - משפטית - סיקור מיוחד ב-ynet

 

"הכרעת הדין של אולמרט מהווה עדות חשובה לחוסנה של מערכת אכיפת החוק. היא מדברת בעד עצמה - גם בפרק המזכה וגם בפרק המרשיע", אמר דנינו בכנס לשכת עורכי הדין של מחוז תל אביב באילת. "אני בטוח שהפרקליטות לומדת עכשיו את ההכרעה ומשמעותיה".

 

מפכ"ל המשטרה, היום באילת (צילום: עידן מילמן) (צילום: עידן מילמן)
מפכ"ל המשטרה, היום באילת(צילום: עידן מילמן)

 

דנינו התייחס, כאמור, גם לביקורת החריפה שהוטחה בלדור, והציע "להימנע בעת הזו מקריאות מתלהמות והשתלחויות מסוכנות שעלולות לקעקע את הלגיטמיות של הפרקליטות והעומד בראשה. משה לדור הוא פרקליט מסור, מעורב ובעל קריירה מרשימה של לוחמה למען שלטון החוק". לדבריו, "אני משוכנע שמערכת אכיפת החוק כולה תבחן ותפיק את הלקחים, ותמשיך להוביל את המאבק העיקש בשחיתות הציבורית, בכל הרמות, כמו שאנחנו עושים כל הזמן ללא משוא פנים וללא מורא".

 

ראש הממשלה לשעבר זוכה בשתי הפרשיות המרכזיות בעניינו - פרשת "ראשונטורס" ופרשת "מעטפות הכסף", שבגינה אף הודח ממשרד ראש הממשלה. "ישנתי טוב, אני ישן כל לילה טוב, כשאדם מכיר את האמת, אז הוא ישן טוב גם כשיש מהומה סביבו", אמר הבוקר לכתבים מחוץ לביתו בירושלים.

 

אולמרט הורשע בפרשת מרכז ההשקעות, בהפרת אמונים. השופטים קבעו כי מערכת היחסים ההדוקה של אולמרט עם עו"ד

אורי מסר העמידה אותו בניגוד עניינים בין מחויבותו לציבור לבין מחויבותו למסר, ובשל ניגוד עניינים זה אסור היה לאולמרט לעסוק בענייני מסר. "הנאשם הפר איסור זה בארבעה נושאים", הם קבעו.

 

ראש לשכתו, שולה זקן, הורשעה בפרשת ראשונטורס בשתי עבירות של קבלת דבר במרמה, ובמרמה והפרת אמונים. השופטים אמרו על זקן: "אין להתעלם מהעובדה שהנאשמת החליטה שלא להעיד ולא לתת כל הסבר לראיות המפלילות במשפט הנאשמת אשת סודו של הנאשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט, היום בירושלים
צילום: רויטרס
לדור
צילום: גיל יוחנן
דנינו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים