שתף קטע נבחר

שערי צדק: תמונות נשים על אריזות כוסו במדבקות

בחנות האורתופדיה בבית החולים כוסו האריזות שעליהן צילומי נשים במדבקות, "כל סימן לגוף של אשה הוסר", סיפרה תושבת העיר. בעל החנות: הסכמנו לבקשת הלקוחות

כמה השפעה יכולה להיות למי שחוששים ממראן של נשים? בחנות האורתופדיה בבית החולים שערי צדק בירושלים כיסו לאחרונה בעלי החנות את אריזות המוצרים שעליהם תמונות נשים במדבקות, כמענה לבקשתם של לקוחות שונים.   

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

בית שמש: פיצוי לנערה שהועברה לאחורי אוטובוס

הוסר שלט בבית שמש: "אשה, אל תעברי כאן"

נרגמה באבנים בגלל לבושה: "פחדתי על הילדה"

 

דנה כדורי (30), תושבת העיר, ביקרה לאחרונה בבית החולים ובהגיעה לחנות האורתופדיה שממוקמת בקומה הרביעית, הבחינה כי מאריזות המוצרים במקום נעלמו צילומים של חלקי גוף נשיים.

 

מדבקות המצניעות נשים (צילום: דנה כדורי) (צילום: דנה כדורי)
מדבקות המצניעות נשים(צילום: דנה כדורי)
 

"רציתי לקנות תחבושת אלסטית ליד", סיפרה. "כשהסתכלתי על המוצרים גיליתי שהתמונות של כל הנשים מכוסות במדבקות - גם הפנים וגם שאר חלקי הגוף. פשוט כל סימן לגוף של אשה הוסר. כאשר הפניתי את תשומת הלב של המוכר לכך, הוא השיב לי שהוא לא בעל המקום".

 

בעל החנות הסביר: "בחברת אייזלר אורתופדיק פארם מכבדים את כל סוגי האוכלוסייה, החילונית הדתית לאומית וגם החרדית. כיוון שסניפנו מספק שירותים גם לציבור החרדי וכיוון שעניין זה הוא מהותי עבורם ואינו פוגע במקצועיות של השירותים שאנו מספקים, הסכמנו לבקשת חלק מלקוחותינו לכסות את התמונות. אין בכך כדי לפגוע בצורה כזו או אחרת בנשים". עוד הוסיף: "אין שום קשר לבית החולים".

 

לאן נעלמה התמונה? (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
לאן נעלמה התמונה?(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

הנושא אף זכה לפרסום בדף הפייסבוק של חבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ), שכדורי משמשת כעוזרת הפרלמנטרית שלו. בהתייחס למקרה הסביר: "הדרת נשים במרחב הציבורי שמתבטאת בהסתרה והשחתה של תמונות נשים, נובעת מהתייחסות אל האישה כיצור מטמא, שעצם מראהו או אפילו קולו עלולים להחטיא גברים תמימים ולהדיח אותם למחשבות ומעשים מגונים". לטענתו, "זו גישה מעוותת שאין לה מקום בחברה חופשית. השפלת נשים לא רק מבזה אותן ופוגעת בכבודן. היא גם חוסמת אותן מבחינה מקצועית ומובילה לאלימות נגדן".

 

כדורי הצטרפה לדברים: "אני לא רוצה שהבנות שלי יגדלו בתחושה שהן צריכות להסתיר את עצמן או להתבייש במי שהן. עסקים שבוחרים להיכנע לכפייה הדתית בעיר ולהדרת נשים, עושים יד אחת עם מי ששולח נשים לאחורי האוטובוסים ועם מי שיורק על ילדות קטנות ברחובות בית שמש".

 

מבית החולים שערי צדק נמסר בתגובה כי "מדובר בזכיין חיצוני ולמותר לציין כי אין כל מדיניות של כיסוי תמונות נשים בבית החולים ואנו לא נתיר תופעה מעין זו. באותה חנות יש ערכות בהן תמונות גלויות לחלוטין".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריזות בחנות האורתופדיה
צילום: דנה כדורי
מומלצים